Názor na voľby 2012

Moje pocity po voľbách boli zmiešané, no napriek tomu som sa snažil hľadať aspoň nejaké pozitíva. Po tom čo sme tu mali 40 rokov vládu jednej strany, sa história opakuje a pripravuje sa vláda jednej strany na nasledujúce 4 roky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Víťazom volieb sa stal Smer- SD, ktorý ľuďom nasľuboval istoty. Zatiaľ som nepochopil aké to mali na mysli istoty a dokedy by mali tie istoty trvať. Pojem istota je mnohoznačný pojem, keďže každý človek preferuje iné istoty a každý ich inak vníma. Napríklad Benjamin Franklin za jediné istoty považoval dane a smrť. Tak čo nám to vlastne Smer- SD nasľuboval? Nikto nevie.Ale každý verí. Teda nie každý, len 44,4% zúčastnených voličov. Každopádne som zvedavý na vládu Róberta Fica, ako si poradí s krízou, pretože keby momentálne príde do vlády hocikto, mal by to rovnako ťažké. Trochu ma sklamalo, že odmietol férovú ponuku od Richarda Sulíka (SaS), ktorý išiel do volieb s najlepšie vypracovanými ekonomickými riešeniami. Lídrom pravice sa aj vďaka kauze Gorila, ktorá poriadne otriasla so stranou SDKÚ-DS stala strana KDH s iba 8.8% čo je aj dosť smutné. Po nej nasledovali OĽaNO, MOST- Híd, SDKÚ-DS a posledný sa do parlamentu dostali SaS. Žiadna národniarska strana sa tam nedostala, čo si myslím spôsobilo aj ich roztrieštenie na SNS, Národ a Spravodlivosť a ĽSNS. Osobne si myslím, že Slovensko by v momentálnej nielen Európskej, ale celosvetovej situácii potrebovalo skôr vládu pravicovú, ako ľavicovú sociálnu demokraciu. Pravica na Slovensku vyhorela. Pomôcť by jej mohlo zrenovovanie, pozametanie všetkých tých strán a vytvoriť niečo nové, silnejšie, schopné konkurovať silnej ľavici. Ľavicu preferujú najmä ľudia staršej generácie, ktorým už nezáleží na budúcnosti tejto krajiny, ale chcú sa mať dobre tu a teraz. Položme si otázku, je táto cesta správna? K stranám, ktoré ostali pred bránami parlamentu asi len toľko. Strane SMK, ktorá už na Slovensku vo vláde bola, prevzalo miesto MOST- Híd. SMK nazbieralo toľko hlasov najmä svojou agresívnou kampaňou, viac za práva Maďarov a jej menšiny. Posledným prekvapením pre niektorých bola strana 99%. Viacerí očakávali, že sa do parlamentu dostane, aj vďaka svojej niekoľko miliónovej kampani, na ktorej vlastne nakoniec aj stroskotali. Hlásili sa ako 99% bežných ľudí, ale odkiaľ by nato mali potom toľko financií? To bola rozhodujúca otázka, ktorá odradila ľudí dať hlas im. Na záver asi už len toľko, že čas ukáže akých zástupcov sme si demokraticky zvolili.

Dávid Ivan

Dávid Ivan

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentom politológie a aj touto formou by som chcel prezentovať svoj názor Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu