Malá etuda zo školy v prírode...

Počas dopoludnia som sa zastavil v neďalekom hoteli. Na recepcii ma informovali, že bazén je v čase do 15:00 len za 3,30 Eur (za dieťa) na celé 3 hodiny. "Decká, na zajtra hlásia zlé počasie, pôjdeme sa teda kúpať," oznamujem pri večeri.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)
(len pre porovnanie :o)
(len pre porovnanie :o) (zdroj: autorom som asi ja, ale nie som si istý :o))

A tak sme šli... "No, lenže tá cena - 3,30 na 3 hodiny, platí len pre rodičov s deťmi. Nie pre takéto skupiny," schladila ma pani, keď sme sa snažili kúpiť lístky. Na plnú sumu sme u seba nemali (nemalo zmysel brať na plaváreň zbytočne veľa peňazí), a tak sme sa snažili tetu prehovoriť. Nakoniec sa nám podarilo "uhrať" zľavnenú sumu na kratší čas.

Než sme vošli do bazéna, požiadal som pani, ktorá nám predávala lístky, aby dohodla stretnutie s manažérom aktivít hotela. Maťo (veď viete, ten, čo sa mu nepozdávala dohoda :o), ktorý to počul,na mňa prekvapene pozrel. "Keď niečo nie je vporiadku, musíme sa predsa vedieť ozvať, či nie?" žmurkol som naňho.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po kúpaní nás čakal. Pôsobil sympaticky a pokojne. Decká sa zhŕkli okolo nás a čakali. Vysvetlil som, že som sa vopred informoval na recepcii a tam mi podali info, že cena na jedno dieťa bude 3,30 EUR na 3 hodiny. Dokonca mi dali k tomu i leták, kde bol ten istý údaj. O rodine s deťmi tam reč nebola. Manažér si ma vypočul. Potom mi ukázal prevádzkový poriadok, kde boli uvedené doplňujúce smernice, podľa ktorých je vstup do Wellness povolený maximálne trom ďeťom v doprovode dospelej osoby. Uznal som, že to pravidlo znie jasne a rozumne, no taktiež som zopakoval, že nie je vporiadku, ak nám nepovedali pravdivú informáciu. Poobzeral sa po deťoch a s úsmevom sa spýtal, či by sme ako ospravedlnenie za vzniknuté nedorozumenie neprijali pobyt v telocvični. (Popravde podmienky na športovanie boli okolo chaty úbohé, viď foto a tak sme s nadšením prijali :o).

SkryťVypnúť reklamu

Áno, je fajn, ak učiteľ dokáže deckám na etike priblížiť zážitkovou formou niektoré problémové situácie (napríklad - vedieť sa ozvať :o). No zažiť to v praxi, je mnohonásobne lepšie.

...kráčame späť na našu ubytovňu a ja cítim, že sú decká hrdé na to, ako sme sa "dokázali ozvať"...sranda,normálne na nich bolo vidno, ako sa tešia z toho, že to, čo sa učíme v škole, naozaj funguje :o) 

Ps: Svojim dielom k nášmu maléme praktickému cvičeniu prispel i ústretový manažér, za čo mu v mene mojich malých prďolákov z Harmónie ďakujem. 

Dávid Králik

Dávid Králik

Bloger 
  • Počet článkov:  930
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bývalý (m)učiteľ na I. stupni ZŠ, ktorý sa platonicky priatelí s Jonathanom Livingstonom, so Siddhárthom a hobitmi. Znamenie vodnára ho predurčuje k uletenosti všetkými smermi - hudba, literatúra, šport ... Zoznam autorových rubrík:  Moja malá fikciaViera ako ju cítimAj také sa mi staloMoje malé postrehyZo životaŽivot je krásnyMalé gramatické okienkoLogopedické okienkoRozprávky (aj) pre dospelýchMilovaťžofiuNedeľná ... veď viete : o )))Biblia očami laika : )...cestou ma vanie...šermmoje hudobné výlevyEtika u mňa v triede :o)Moja poviedkovňaPracujem ako divý :o)baška(pre mňa) zaujímaví ľudiana slovíčkoNápadníkSúťaž krátkych videíSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
SkryťZatvoriť reklamu