To najlepšie nakoniec...už dnes

Písmo: A- | A+

Vždy som rozmýšľal, či je reálna šanca, napísať aspoň raz text, ktorý by "pasoval" aj mojim zarytým odporcom a "nefanúšikom". Toto bola skutočne veľká výzva, no napriek tomu si myslím, že tento môj dnešný text, bude práve takým...

Pred pár dňami som napísal adminom sme.blogu, že by som rád na svojej súkromnej stránke ini.sk zverejnil pár svojich dávno minulých blogov zo SME (nejaké srdcovky :). Admini mi (k môjmu nemalému prekvapeniu) odpísali, že z ich pohľadu nejde o moju súkromnú stránku, nakoľko tam je viac autorov. Snažil som sa argumentovať, že stránka je skutočne mojim osobným blogom, pričom sme na ňu dvaja. Tibi rieši skôr nahadzovanie a technicku stránku a ja obsah a texty ako také (samozrejme, ak nám napísal niekto z vonku a stálo to za zverejnenie, zverejnili sme) a ak aj Tibimu sa podarí pekný text, tak ho prihodíme. V kodexe bolo čosi aj o komercii.. Každopádne, ak by niekto mal pocit, že ide o komerciu, tutohľa, úryvok zo sekcie "O nás":

---

Byť iný, neznamená byť horší, ba ani lepší, znamená to: BYŤ INÝ. Byť INÝ znamená nebáť sa hľadať a ponúkať alternatívy k existujúcim overeným riešeniam.

Projekt ini.sk ti prinášajú Dávid KrálikTibor Repček. Pre nás je to čisto zábava a hľadanie (možno samých seba?). A je to projekt z radosti a pre radosť.

Ak si aj ty iný, napíš a pošli nám príspevok, ktorým chceš ponúknuť alternatívu k rutine, nakralik1975@gmail.com.

---

Otočili sme niekoľko emailov, kde ja som tvrdil, že ide o moju súkromnú a nekomerčnú stránku a teda podľa kodexu je to ok a admini tvrdili, že nie. Chvíľu som zvažoval, že napíšem priamo do PETIT PRESS, no potom som si uvedomil, že ani ten najväčší šialenec z PETITU by mi nedal za pravdu (aj keby som ju mal), lebo by potopil vlastných adminov.

Resume:

Nastal čas tu skončiť. Rád by som týmto adminom poďakoval, lebo za tie roky bolo mnoho situácii, kedy sme sa dostali do rozporu a musím povedať, že boli veľmi korektní a vlastne aj dnes sú. Ale aj ja som a bolo by odo mňa veľmi nezodpovedné písať na sme.blog a nebyť stotožnený s pravidlami. Boli by z toho zbyčné nedorozumenia a nezhody a možno aj zlá krv a to nechcem. Takže adminom naozaj ďakujem za ústretovosť a trpezlivosť (verte, že jej so mnou potrebovali neúrekom) a želám im len to naj do ďalších dní.

 

(Nadpisy, to bola moja zvláštna sme.blog špecialita ;)

A kde je to "najlepšie", čo som sľuboval v nadpise?  To je jednoduché. Toto je text, ktorý  "pasuje" aj mojim zarytým odporcom a "nefanúšikom". Dokonca ich hádam aj poteší. Čo viac si môže jeden bloger pri ukončení svojho pôsobenia na nejakom portáli priať? Čo viac sa dá dosiahnuť, než úprimne potešiť aj tých, u ktorých sa mu to doteraz nikdy nepodarilo? ;)

adios

 

Ps: K tej komercii ... dnes spúšťame na iní - alternatíva k rutine nový nekomerčný projekt. DRAŽBA... ĎAKUJEM...

Pps: Ale že sa najväčší karmohonič všetkých čias rozlúči so sme blogom súkromným článkom, tak to je fakt drsné ;)

Skryť Zatvoriť reklamu