Je slovo Mier príliš krátke na to, aby malo dlhú trvácnosť?

Neuveriteľne veľa  znamená toto krátke - veľké slovo. Všetci si ním  radi plníme ústa, menej je tých ktorý to myslia úprimne, málokto vie čo naozaj znamená a iba pár zaň skutočne bojuje. Mier, z latinčiny pax, je všeobecne známy ako stav pokoja, protiklad násilia, alebo koniec vojny.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Pre mňa však Mier znamená hlavne duševný pokoj. Pokoj, ktorý sa musíme naučiť vo svojom živote nájst, ja si ho hľadám všade.

Každá príležitosť nech je akokoľvek negatívna v sebe ukrýva niečo dobré ."Aj keď sa pred tebou zavrú dvere, nezúfaj - otvorí sa okno".

Dostali sme do vienka celoživotnú starosť o jedného človeka, tým človekom sme my sami. Starajme sa o neho, robme ho slobodným a šťastným, až potom budeme moct ľúbiť ostatných.

Spomeňme si " Miluj svojho blížneho, ako seba samého", má to niečo do seba.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Trápenie, je strata času, času o ktorom nikto nevie koľko ho má, až kým sa neminie...

Aj tam sa „otvorí okno", neumierame, iba sa sťahujeme tam, kde sú všetci tí ktorý nás predbehli, pretože na ceste životom všetci kráčame tým istým smerom.

Tak sa tak neponáhľajme.

Užívajme si život , starajme sa o seba, hľadajme svoj Mier a nenechajme, aby nám smútok z minulosti a strach z budúcnosti zničil radosť z prítomnosti.

Jana Del Moral

Jana Del Moral

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Potrebujem lásku, vieru , mier a spravodlivost a bojím sa nenávisti, ignorancie, vojny a nemilosrdnosti. Zoznam autorových rubrík:  životný štýlSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu