reklama

Hana Maciuchová nás navždy opustila

Významná česká herečka zomrela vo veku 75 rokov, podľahla zákernej chorobe. Zanechala za sebou množstvo úžasných postáv v divadle, televízii, vo filme, aj v jej milovanom rozhlase.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

„Říká se, že dospělého člověka už nelze změnit. Ale láska je obrovská šance. Dovede lidi formovat a do jisté míry i změnit.”

Hana Maciuchová
Hana Maciuchová (zdroj: TV Nova)

Včera nás navždy opustila česká herečka Hana Maciuchová, zomrela po dlhej a ťažkej chorobe v Olomouci. Priznám sa, že ma táto správa nesmierne zarazila, zarmútila a akosi nepríjemne zaskočila. Žijeme v pofidérnej dobe, preto je o dosť ťažšie teraz vnímať ďalšie smutné správy. Ani sám neviem, čo vlastne napísať. Pani Maciuchová patrila k inventáru českého divadla, televíznej tvorby, často a veľmi rada sa venovala rozhlasovej práci. Mikrofón milovala a on miloval ju. Kedysi patrila aj k vyhľadávaným dabingovým herečkám, ale neskôr túto prácu už nechcela robiť, pretože sa jej nepáčilo tempo, ktorým sa dnes dabing vyrába.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hana Maciuchová si zakladala na krásnej, spisovnej češtine. Dlhé roky patrila k oporám Divadla na Vinohradoch. Hosťovala aj vo Viole, či v Ungelte u Milana Heina. Známa bola aj zo seriálových rolí - Nemocnica na okraji mesta, Žena za pultom, či Ulice. Jej odchod zo sveta bol tichý, nenápadný, noblesný. Medzi kolegami a spolupracovníkmi bolo dobre známe, že pani Maciuchová opäť bojovala s rakovinou, aj napriek tomu všetkých jej smrť nepríjemne zaskočila. Navždy odchádza skúsená, inteligentná a precízna herečka, ktorá dlhé dekády patrila medzi hereckú elitu. Prajem tejto fascinujúcej žene pokojný odchod na druhý breh a skoré stretnutie s jej životným partnerom, na ktorého nikdy neprestala myslieť a s jeho odchodom sa nikdy nevyrovnala a nedokázala o ňom hovoriť. Našťastie nám tu pani Hana zanechala obrovské množstvo rolí, ktoré jej okrem popularity a priazne divákov priniesli ešte niečo nezvyčajné - nesmrteľnosť.

Denis Kinski

Denis Kinski

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  6x

http://www.instagram.com/kinskidee/ Kritik, cinefil, autor, tvorca..."Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo?" Zoznam autorových rubrík:  KultúraVerejné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu