Niečo je zhnité v štáte BLOGovom, alebo začína to tu smrdieť

Na BLOGu sa pravdepodobne budú kategorizovať "kvalitné" a menej kvalitné články, pričom bohapustý odpad nemá nárok ukazovať sa na titulke. Myšlenka je to skvelá. Ako som počula, vraj tu pribúda mentálnych výgrcov a niet sa čo diviť. Predsa len, nás autorov, je stále viac a štatistika nepustí. Je ale potrebné určiť hranice toho, čo je, alebo nie je kvalitný článkok. A určovanie podobných hraníc, to je subjektívna záležitosť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (149)

Aby zvýšili objektivitu hodnotenia, zaviedli administrátori BLOGu rátanie karmy, vďaka ktorej môžu vnímanie kvality ovplyvňovať samotní čitatelia. Ja osobne túto ich aktivitu oceňujem, myslím, že s dolaďovaním vzorca mali a ešte budú mať mnoho práce a je skvelé, že sa snažia Blog zlepšovať. Je to vidieť aj v autorskom rozhraní publikačného systému, kde nám každú chvíľu pribudne nová "fičúra", pričom mnohí ľudia aj tak len kritizujú, namiesto toho, aby si uvedomili, aké množstvo práce je za vytvorením a prevádzkovaním servera ako je tento.

Bohužiaľ, určovanie kvality nebude len o karme, ktorú nám autorom prideľujete vy čitatelia a ktorou by ste mali oddeliť zrno od pliev. Aj v kvalite článkov bude fungovať Primus inter pares, teda že redaktori zo SME sa môžu na základe osobných preferencií rozhodnúť, ktorých autorov zaradia do skupiny takzvaných VIP. A u VIP nezáleží na tom, ako často a ako dobre píšu. Budú na titulke automaticky, nezávisle na tom, akú karmu budú mať.

Vadia mi zvýhodnené skupinky samotné, ale nech sa zvýhodňujňú, ak tu bez toho neprežijú. Keď som sa ale opýtala, komu tu treba vyfajčiť, ak sa chce človek dostať medzi VIP (zaujímalo ma totiž, na základe akých pravidiel sa tam ocitli niektorí autori), dostala som odpoveď, že o nových "členoch klubu" doteraz rozhodovali redaktori zo SME a odteraz o nich rozhodujú aktuálni VIP-eri. A to mi príde od objektívneho hodnotenia autora na základe vami bodovanej karmy riadne ďaleko.

Mám problém s cenzúrou a som rada, že na tomto serveri môžu ľudia písať o čom chcú, ak neporušujú naše zákony. A nemám nič proti tomu, aby sa autorove články dostali na titulku len v prípade, že spĺňa zadefinované OBJEKTÍVNE pravidlo, platné pre VŠETKÝCH. Napríklad minimálna výška karmy, alebo prvých n desiatok podľa dosiahnutej karmy, dajme tomu s úľavami pre začínajúcich autorov. Ak vás moje články nepresvedčia, aby ste sa ku mne vracali, tak nech som schovaná v hlbinách servera. Ostatne, ak sa vrátite priamo na môj Blog, nepotrebujem byť na titulke. Ale vytváranie prioritných skupiniek s privilégiami, to smrdí. Ťažko totiž môžeme ohraničiť, kam to až povedie. Raz tu možno bude len VIP blog, s niekoľkými nonVIP autormi ako kulisami.

Sandra Dernerová

Sandra Dernerová

Bloger 
  • Počet článkov:  45
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Žena, slovenský štandard. Život si riadi sama a na riešenie problémov využíva mágiu, drzosť a tvrdohlavosť. Zoznam autorových rubrík:  SexíčekVzťahyŤažké ezoteričnoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu