Upozornenie pre používateľov - sex nie je súčasťou tohto balenia

Čo všetko by ste urobili, aby ste získali prácu svojich snov? Čo všetko by ste odmietli, aby ste boli schopní tú prácu vziať?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (33)

Známa (volajme ju Frída) sa uchádza o novú prácu. Nová pozícia sa zdá byť dosť kreatívna, zameraná na jej schopnosti a ponúka aj možnosť ďalšieho kariérneho rastu. Nová firma je v príjemnej lokalite, podstatne bližšie k jej bydlisku, než súčasná práca a ponúkajú jej vyšší plat. Túto skvelú a úžasnú príležitosť jej ponúkajú taliani. Italiano firma, Italiano šéf a aj šéf šéfa je Italiano. Keďže Frída miluje tak Taliansko ako aj taliansky jazyk, znie to ako sen. Frída sa teší a ja sa teším s ňou.

Samozrejme, chybička sa vlúdila. Frída absolvovala pohovor so svojim nastávajúcim šéfom (volajme ho Ragazzo), dohodli si podmienky práce a nástupu a zdalo sa, že spokojnosť je obojstranná. Pred jej nástupom bol ale nevyhnutný aj pohovor so šéfom z Talianska, ktorý síce na Slovensku fungovať nebude, ale chcel vedieť, kto ich to bude v Bratislave reprezentovať a zastupovať ich záujmy. Tomuto veľkému talianskemu bossovi budem hovoriť Briccone.

Schvaľovacie stretnutie prebehlo vo väčšej spoločnosti a bez najmenších problémov. Frídu len prekvapilo, že sa s ňou veľký Briccone takmer nebavil. Až na pár slov o ňu v podstate neprejavil záujem. O to viac ju šokovalo, keď jej v noci po stretnutí došla od neho SMS, že sa s ňou chce ihneď stretnúť. No, Frída je síce blond, ale nie je idiot. Odpovedať na takúto správu o jednej v noci nepovažovala za vhodné zo žiadneho hľadiska a nechala si to na ráno. To už ju prebudil Bricconeho telefonát, aby sa stretli ešte v ten deň, než odcestuje naspať do Talianska. Frída odmietla s tým, že podobné akcie časovo nestíha, keďže je ešte stále zamestnaná a tým sa to skončilo. Na jeden deň.

V priebehu piatich dní absolvovala niekoľko telefonických hovorov a obdržala niekoľko SMS správ, z ktorých je úplne jasné, že Bricconeho záujem o ňu výrazne presahuje hranice profesionality. A chytá ju z toho hrôza. Tým, že sa sám nevie ovládať, ju postavil do situácie, keď celá zodpovednosť za ďalší vývoj situácie leží na nej. Musí sa rozhodnúť, či vôbec ešte má záujem o prácu, na ktorú sa naozaj tešla. Musí posúdiť, či Briccone je obyčajný bastard, ktorý chce preťahovať babenky v každej európskej pobočke, alebo je to muž, ktorý prepadol jej nezvyčajnému šarmu (a verte, u nej JE čomu prepadnúť), ale má dosť úrovne, aby jej nerobil problémy. Musí vziať do úvahy aj fakt, že v Taliansku nie je sex na pracovisku nezvyčajnou záležitosťou, berú to skôr konzumne a že bežný Talian vyštartuje po každej, už len preto, aby sa neurazila.

Tento týždeň ju čaká rozhovor s Bricconem, na základe ktorého sa rozhodne, ako ďalej. Vysvetlí mu, že Slovensko nie je Taliansko a na profesionalitu na pracovisku sa tu dívame trocha inak. Upozorní ho, že toto je prvý a posledný raz, čo také niečo bude u nich vo firme riešiť a ak s tým má Briccone problém, nech sa radšej rozlúčia hneď. A vyčistí mu žalúdok za to, že ju vôbec do takej situácie dostal.

Osobne si myslím, že to zvláda vynikajúco a som na ňu za to naozaj hrdá. Nemá zmysel stále ustupovať pred nátlakom. Za ústup považujem nie len to, že sa podvolíme obťažovaniu, ustupujeme aj vtedy, keď radšej utečieme z práce, aby sme sa nemuseli s obťažujúcim vysporiadať. Človek má byť schopný povedať: "Váš záujem mi lichotí, ale ďakujem, neprosím." Musíme sa vedieť zastať sami seba, pretože to za nás nikto iný neurobí.

Sandra Dernerová

Sandra Dernerová

Bloger 
  • Počet článkov:  45
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Žena, slovenský štandard. Život si riadi sama a na riešenie problémov využíva mágiu, drzosť a tvrdohlavosť. Zoznam autorových rubrík:  SexíčekVzťahyŤažké ezoteričnoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu