Čo majú spoločné Braňo Mojsej a Robo Fico?

Na Slovensku existuje úrad, ktorý sa volá Úrad priemyselného vlastníctva a ten - okrem iného - registruje ochranné známky. Keď máte dobrý produkt alebo aspoň dobrý názov, zaregistrujete si ho a je Váš - nikto iný Vás nemôže napodobňovať. Prednedávnom prijal tento úrad návrh na registráciu ochrannej známky „BULO ROKA“. Asi nebude veľkým prekvapením že túto „prestížnu“ ochrannú známku si dal zaregistrovať pán Branislav Mojsej. A ja mu týmto posielam tip na horúceho kandidáta na udelenie prvej ceny. Nášho premiéra.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (55)

Je nemálo príležitostí, keď máte z Roberta Fica pocit, že súťaž o titul BULO ROKA berie vážnejšie ako riadenie tejto krajiny. A nevynechal ani tento víkend. V amfiteátri Sekaniny nad obcou Lehota pod Vtáčnikom v okrese Prievidza si asi 1000 ľudí pripomenulo výročie SNP. Už tu som sa trochu čudoval. Fico sa sám a dobrovoľne rozhodol vládnuť so SNS, ktorá skryto či otvorene sympatizuje so Slovenským štátom a SNP bolo ľudovým povstaním práve proti režimu tohto štátu. Nuž ale, čo by ste čakali od politika? Chrbtovú kosť? Ešte k tomu od Fica?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Neskončilo však len pri účasti. Fico prišiel na oslavy SNP a ľuďom tam začal rozprávať o tom, aké sú zlé energetické monopoly. Použil svoje obvyklé klamstvo: „Cena elektrickej energie na Slovensku je druhá najvyššia v Európe a náklady na jej výrobu sú prakticky najnižšie.“ V amfiteátri Sekaniny síce možno internet nemajú, ale inde dostupný je. A tak sa dá celkom jednoducho otvoriť web-stránka Európskeho štatistického úradu a zistiť, že pri cenách elektriny pre domácnosti (bez daní) sa v jednotlivých kategóriách odberu nachádzame raz na šiestom, raz na siedmom, raz na ôsmom a dvakrát na jedenástom mieste. Je úplne bez debaty, že s tým nemôžeme byť spokojní. Že je to dôvod, aby sme sa poriadne pozreli na prácu úradu, ktorý ceny elektrickej energie stanovuje. Že tam skrátka nie je všetko s kostolným poriadkom. Ale rovnako je bez debaty aj to, že náš premiér sa rovnako ako svojho času Vladimír Mečiar veľmi rýchlo naučil umeniu numeromágie - trieska z hlavy úplne nepravdivé čísla, len aby to vyzeralo, že vie o čom hovorí.  

SkryťVypnúť reklamu

Ale ani to ešte nie je všetko. Písať stále o tom, že populista Fico klame a že v ekonomike, či všeobecne v číslach je úplne namydlený, je už dosť nuda. Tento krát však pridal niečo, čo ma zdesilo. Odkaz Povstania totiž náš súčasný premiér vidí v tom, že „tak ako jeho účastníci prejavili ohromnú odvahu proti presile a dokázali urobiť rozhodnutia, ktoré mali veľký dosah pre budúcnosť, aj dnes je potrebné si zachovať vlastnú tvár a bojovať proti diktátu“. Konkrétne proti diktátu energetickým monopolov o ktorom tam potom celý čas rečnil. A to sa mi zdá naozaj silná káva. Viem, že politici sú demagógovia a že tí najhorší z nich zneužijú úplne každú príležitosť na svoju kortešačku. Ale toto? To chce Fico povedať, že on sa cíti byť novodobý partizán? Z vládneho bavoráku, tlačený podnikateľmi ktorým je ľúto, že im nové manažmenty zrušili v energetických monopoloch ich tunely, len kecá a kecá a pritom ani netuší aké a prečo práve také by tie ceny energií vlastne mali byť? To je partizán? To je tá jeho odvaha? Hovoriť to, čo sa dobre počúva, aj keď tomu ani za mak nerozumie?  Naozaj to chce nejakú odvahu? 

SkryťVypnúť reklamu

Keby sme mali slušného premiéra, hovoril by na oslave SNP o hodnotách, bez ktorých by povstanie nikdy nebolo. O láske k slobode, úcte k ľudským právam a odporu voči ideológii, ktorá delila ľudí na lepších a horších. Namiesto toho, aby si uctil, čo všetko boli účastníci povstania ochotní týmto hodnotám obetovať, hovorí Fico len o sebe a o svojom vlastnom boji s energetickými monopolmi (o ktorom navyše stále iba hovorí a reálne zatiaľ nič pre ľudí neurobil). To najslušnejšie, čo sa dá o tomto chodiacom namyslenom egu dá povedať je, že je to čistý bulo. Chodí, robí svaly, hučí ako ho všetci budú poslúchať, ako všetkých spasí, ako on jediný vie čo je dobré a správne ... ale reálne nerozumie základným poučkám ekonómie a preto ani netuší, že skoro na nič z toho čo chce urobiť nemá reálny dosah alebo prostriedky. Premiér, ekonóm, právnik, Terminátor, žolík, Jánošík a najnovšie ešte aj partizán v jednej osobe. BULO ROKA.

Dušan Deván

Dušan Deván

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Človek ako vy. Pracujem, nekradnem, neklamem, platím dane. A potom sa nestačím čudovať, ako ľudia platení aj z mojich daní nepracujú, klamú a kradnú. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu