Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dukanova diéta dokáže zmeniť život (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Potvrdzujem,

ja som s nou schudla za 3 tyzdne 6 kg. Pokial clovek nepodvadza a neje zakazane potraviny, kila idu dole neskutocne rychlo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Som spokojná,

ja zatiaľ 3,5 kg, ešte by sa mi zišlo ďalšie 3, som v druhej fáze a všetko sa mi darí dodržiavať. Dúfam, že sa mi to podarí :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dievčatá,

ako Vy rýchlo naletíte na každú blbosť :-D
pritom stačí menej jesť a viac sa hýbať... ale na tom by žiadni Dukanovia a vydavateľstvá nezarobili, že?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tabletky na chudnutie - http://track.acaiberry900.com/... ja berem uz Acai Berry viac ako mesiac…schudla som viac ako 10kg
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

jednoducho dukanova diéta je veľmi nezdravá a nebezpečná !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

hmm, je az tak nebezpecna, ze sa mi ustalil KT, a na normal klesol cholesterol a to som uz starsia osoba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

s každou aj tou najblbšou diétou spočiatku zhodíte nejaké to kilo a upraví sa niečo. Ale to len z toho dôvodu, že v každej niečo OBMEDZÍTE, čiže v jednej diéte sacharidy, v inej tuky...atď. Jednoducho začnete zrazu jesť niečoho menej a to sa odzrkadlí stratou niečoho, najčastejšie však prvej vody a potom svalov.
jediná cesta z toho kruhu diét je prestať diétovať a zmeniť životný štýl- stravovanie, pokiaľ možno aspoň trochu pohybu. Namiesto malinoviek čistá voda, namiesto sladkostí viac zeleniny.....ja začínam tiež, chcem žiť inak, nie len držať niekoľko týždňov diétu a potom sa vrátiť do starých koľají...
...jedno viem určite, príliš veľa bielkovín škodí obličkám, pečeni...neviem to tak popísať, preto som dala ten link na super článok a nezaškodí prečítať si pozorne celý ten web. Naozaj nerada robím reklamu, ale keďže je to stránka, ktorá pomôže, narozdiel od takýchto diét, za ktoré by som najradšej zatvárala....koľko ľudí si takto môže ublížiť !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No to je na Dokanovej dieťa najlepšie, že vôbec nestrásaš svaly. Keďže konzumuješ hlavne bielkoviny, tak svaly sa aj pri menšom cvičení zväčšia.
V tejto diete sa obmedzujú aj tuky aj sacharidy. Ale hlavný účinok je v obmedzení sacharidov. O ich škodlivosti je toho na internete dosť, stačí si to prečítať.
A práve táto dieta je skôr životný štýl, než dieta. Ak si myslíš, že schudneš len preto, že budeš papať menej rohlíčkov a občas si zacvičíš, tak sa veľmi mýliš.
Príliš veľa bielkovín síce škodí obličkám, ale pri dukanovej diete ich nezješ toľko, aby to mohlo byť nebezpečné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"V tejto diete sa obmedzujú aj tuky aj sacharidy. Ale hlavný účinok je v obmedzení sacharidov. O ich škodlivosti je toho na internete dosť, stačí si to prečítať."
.
Čo nie je argument, o škodlivosti hocičoho sa na internete napíše čokoĺvek, nie všetko je pravdivé alebo relevantné. Desí ma takýto sposob argumentacie, aký si predviedla.V podstate odpinknutie nefer sposobom. Ešte aj diabetici na inzulíne musiia mať sacharidy v strave, cca 40 -55 % energetickej hodnoty, aby sa zbytočne organizmus nenamahal / mozog beží len na cukor glukozu a ak ju organizmus nemá a nemá sacharidy,alebo glykogén, tak štiepi tuky resp bielkoviny, ale to je núdzový a neefektívny režim /.Sacharidy sú skutočne hlavnou zložkou potravy, na ktorú sme adaptovaní. A ano, ľudia chudnú aj vtedy, ak znížia celkový energetický príjem resp zvýšia výdaj aj pri tom, keď majú sacharidy v strave.Toľko k papaniu...
A toľko k škodlivosti sacharidov v kontexte ich uplného vylúčenia.Už uplne iná tema by bola kedy skutočne tych sacharidov mame v strave veĺa, akých typov a ako sa to prejavuje. Ale k tomu by si potrebovala viac pokory k faktom a menej ad hominem výpadov voči diskutujúcim...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Odporučila som ťa na internet, lebo sa mi to tu nechcelo vypisovať. Ale zjavne budem musieť.

1, Diabetici musia mať stabilný, neustále rovnaký príjem sacharidov. Pre človeka, ktorý nechce schudnúť môže byť príjem sacharidov kľúdne okolo 50% aj viac. No pozor, z toho jednoduché cukry nesmú presahovať 10%. Diabetik sa musí stravovať potravinami s nízkym glykemickým indexom. Čo ale nie je ekvivalentné množstvu sacharidov v potravine. Potraviny môžu mať rozdielne hodnoty obsahu sacharidov a glykemického indexu. Takže diabetik si musí dať celozrnné pečivo, nie biele.

2, Nie je sacharid ako sacharid.
I. kategória - nízko glykemické (pomalé) sacharidy (70) hrubá (celozrnná) múka
Hladká múka a cukor majú ultra vysoký glykemický index.
A záleží aj od koncentrácie sacharidov v potravine.
Tu máš o tom viac: http://www.vladozlatos.com/blo...

3, Keďže príjem sacharidov o rozmedzí od 55% až po 75% je vhodných pre ľudí, ktorí si chcú váhu udržať, tak z toho logicky vyplýva, že nie je vhodný pre ľudí, ktorí chcú schudnúť. Potraviny s vysokým glykemickým indexom treba vylúčiť zo stravy úplne. To je pečivo, múka, cereálie, zemiaky, ryža. Absolútne treba vylúčiť cukor. Sacharidy je vhodné konzumovať iba prostredníctvom ovocia a zeleniny.
Kto chce schudnúť, mal by mať príjem bielkovín na úrovni 30%, tuky 30%, 25% nízko koncentrovaných sacharidov a len 15% vysoko koncentrovaných sacharidov. Čo plne kopíruje tretia fáza Dukanovej diéty.

"mozog beží len na cukor glukozu a ak ju organizmus nemá a nemá sacharidy,alebo glykogén, tak štiepi tuky resp bielkoviny, ale to je núdzový a neefektívny režim "

Tak toto je somarina ako vyšitá. Ak človek chce schudnúť, tak sa musia začať štiepiť tuky, pokiaľ cukry plne pokrývajú energetický výdaj, tak nie je možné schudnúť, vlastne pri takomto stave sa priberá. To že je to neefektívne, tak prepáč, na to už nemám slov. Samotný proces štiepenia vyžaduje minutie istej časti energie, takže najvhodnejšie je, ak sa štiepia práve tuky a bielkoviny, než keď sa v prijíma jednoduchý cukor, čo je priama energia.

"Sacharidy sú skutočne hlavnou zložkou potravy, na ktorú sme adaptovaní."

Na ktorú sme boli adaptovaný, keď ľudia pracovali omnoho viac fyzicky a mali aj väčšiu spotrebu energie. Dnešný človek nemá toľko pohybu aby bolo nutné aby prijal 55%-75% v strave sacharidov. S výnimkou tých, čo pravidelne športujú.

"A ano, ľudia chudnú aj vtedy, ak znížia celkový energetický príjem resp zvýšia výdaj aj pri tom, keď majú sacharidy v strave."
Vážne? Poznám ľudí, ktorých jedálniček pozostáva hlavne z cestovín, pečiva, zemiakov. Stále sa sťažujú, že jedia málo, ale priberajú. Niektorí sú už dosť dobre napuchnutí. A hlavne študenti na internáte žijúci na podobnej nekvalitnej strave zloženej zo sacharidov majú tendencie dosť priberať. A je aj všeobecne známe, že kto začne s vegetariánskou stravou, ten najprv priberie, čo je hlavne kvôli vysokému príjmu sacharidov.

Sacharidy sú nezdravé hlavne z toho hľadiska, že inzulín, ktorý ich v tele spracováva spôsobuje rednutie kostí.

No ale však pokračuj vo svojej koláčovej diéte. Daj mi vedieť koľko si schudol a aký zdravý si.

"Ale k tomu by si potrebovala viac pokory k faktom a menej ad hominem výpadov voči diskutujúcim..."
To mi hovorí človek, ktorý neuviedol ani jeden správny fakt, iba demagógiu a nepriložil žiadny zdroj svojich tvrdení. No len toľko, že ty nedávaj rady, keď ich sám nevieš dodržiavať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No Ty na blogu dlho nebudeš...

Takže mozog nebeží len na glukózu ?
" Pre niektoré ľudské orgány, najmä pre mozog a červené krvinky, je glukóza úplne nevyhnutná. Je to ich jediný zdroj energie, bez ktorého sa nezaobídu"
http://sk.wikipedia.org/wiki/G...
Odporúčam pozrieť aspoň na wiki aj prečo sú sacharidy ako zložka v strave doležité, biochémiu si bezpečne ani nevidela. Detto trepeš o diabetikoch, že musia mať stabilný, neustale rovnaký príjem sacharidov. To si mýliš s glykémiou, tú musia mať čo možno najstabilnejšiu v ramci normoglykémii, aby sa vyhli druhotným komplikaciam, ale množstvo sacharidov a ich zloženie v strave prirodzene v určitých limitoch variuje, veď preto sú DMI zvyčajne v intenzifikovanom režime a sami si v určitom rozsahu davkujú inzulín podla aktualnych glykémii.
Podĺa reakcií aké tu máš na mňa a na iných nezvladaš kritiku a ak to nezmeníš - dlho tu na blogu nebudeš.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zjavne si nečítal môj príspevok

Prosím ťa, kde som tvrdila že mozog nebeží na glukózu??? Napíš mi sem jedno tvrdenie, z ktorého toto vyplýva.

"Odporúčam pozrieť aspoň na wiki aj prečo sú sacharidy ako zložka v strave doležité, biochémiu si bezpečne ani nevidela."

Akurát vidím, že ty si si niečo prečítal na wikipédii, no z problematiky si úplne krepí.

" Detto trepeš o diabetikoch, že musia mať stabilný, neustale rovnaký príjem sacharidov. "

Trepeš ty. Môj otec je diabetik, takže veľmi dobre viem, akú stravu, koľko sacharidov, aké typy sacharidov má konzumovať.

" To si mýliš s glykémiou"
To ty si o glykémii donedávna nemal ani šajn. Myslím, že som ti to v predošlom príspevku dosť dobre vysvetlila. Asi si ho ani celý nečítal, tak sa teraz tváriš múdro. Však som tam sama vysvetlila, že potraviny môžu mať môzny obsah sacharidov a rôzny glykemický index. Lenže fakt je, že cukrovkár má prijímať len potraviny s nízkym glykemickým indexom, takže z toho vyplýva, že ho musia mať stabilný. Keďže tí, čo si pichajú inzulín musia mať veľmi presné dávkovanie sacharidov, lebo inak by im hrozila hypoglykémia.

Ty túto debatu nezvládaš hlavne odborne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Prosím ťa, kde som tvrdila že mozog nebeží na glukózu??? Napíš mi sem jedno tvrdenie, z ktorého toto vyplýva. "
.
Toto - "To mi hovorí človek, ktorý neuviedol ani jeden správny fakt" no a kedže som tam výslovne daval, že mozog beží len na cukor glukozu, takk z toho logicky vyplýva, že si poprela aj to. Nemôžem za to, že sa vyjadruješ absolutisticky...
Minimalne to o glukoze a mozgu je spravny fakt, tým pádom tvoje tvrdenie , že som nedal ani jeden je nepravdivé.
.
No a další nezmysel - Tvoj otec je diabetik, takže vieš... ale to nie je argument.
DM I čkarom / neviem, či je to Tvoj otec / sa prizvukuje, že v prípade zvýšeného športového výkonu musia adekvaktne tomu prisposobiť aj prísun sacahridov alebo inzulínu, detto v prípade infekcií, pri zvracaní asi takisto nebudeš tlačiť, aby mali rovnaký príjem sacharidov a pod. Navyše to je oveĺa komplikovanejšie, lebo nielen sacharidy akle aj tuky majú vplyv na potrebu inzulínu, glykémie možu byť rozne aj pri úplne rovnakých davkach rovnakých druhoch sacharidov a - pretože je tam x dalších vplyvov okrem stravy. Podstatná je kontrola glykémii, nie puntičkarske dodržiavanie sacharidov v strave. Dokonca neviem odkiaĺ maš, že diabeitik ma prijímať * len */ zase ten absolutisický výraz / potraviny s nízkym glykemickým indexom, varené zemiaky sú predsa potravina s vysokým glykemickým indexom, na úrovni zmrzliny - a sú normalnou súčasťou diabetickej diety.
Preto sa presadzuje self kontrola glykémii, tá je určujúca aj v dlhodobom vyjadrení ,/ glykovaný hemoglobín, HbA1c / ,dokonca sa diabetici podĺa odhadovaného príjmu sacharidov v strave dopichavajú po jedle rýchlo posobiacimi inzulínmi.Ešte raz - nemusia mať stabilný príjem sacharidov - ale stabilné glykémie v oblasti normoglykémii. Desí ma to Tvoje "ja viem" keď nevieš.
Odborne som na tom čo sa tohto týka určite lepšie ako Ty, pozdravuj otca a daj mu to prečítať :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je to trochu kruté, ale skutočne jediná fungujúca, dlhodobo udržateľná redukčná diéta je presne tá, ktorú propaguje Miro Veselý. Čokoľvek (výrazne) odlišné je buď nefunkčné, podvod, hazard so zdravím alebo prinajlepšom spôsob, ako zhodiť 5 kg a hneď po vysadení nabrať nazad 10.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vďaka Mirovi Veselému som neschudla, práve naopak, cítila som sa stále hladná a vyčerpaná. Odkedy som prestala jesť sacharidy sa cítim lepšie, nemám vôbec potrebu porušovať pravidlá diéty, lebo som stále najedená. Už sa mi podarilo dať z pása 15 cm a 10 kg z celkovej váhy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hladna???

no neviem, ale myslim, ze vacsina obeznych ma skor opacny problem, t.j. ze su podvyziveni a jedia malo. a pri zmene stravovacich navykov / ako napr. propaguje Vesely a napr. aj na Prima Havlicek / maju problem tie mnozstva pocas dna zjest.
nie som odbornik na diety, ale co viem, tak kolegyne, ktore dukanovu dietu vyskusali, prve tyzdne hladovali, boli nervozne a vsetky ju vzdali - je to ozaj dieta v pravom slova zmysle aj s jojo efektom - skor ci neskor a mozno aj s rozhadzanym metabolizmom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Obézni ľudia podvýživení? To možno platí iba pre tých, ktorí majú genetickú predispozíciu. Ale inak drvivá väčšina obéznych ľudí jednoducho príjme viac energie ako spotrebuje. No ak zjedia za deň 3 krémeše, príjmu viac ako potrebného množstva energie aj keď zjedia malé množstvo. Ale určite nie sú podvýživení, len jedia jedlá s vysokou energetickou hodnotou.

Ak tvoje kolegyne hladovali, tak potom nedoržiavali pravidlá Dukanovej diéty. Pretože práve pri nej je zakázané hladovať. Ak si hladný, máš jesť. Ale len z dovolených potravín. Kľúdne mohli celý deň vyjedať nízkotučný syr, tvaroh, jogurt. Ja po obede zostaveného z tuniaka v konzerve, pečenej treske a jogurtu som vždy tak najedená, že niekedy nevládzem ani večeru. Skôr by som povedala, že kolegyne len nedokázali žiť bez koláčikov, pečiva, zemiačikov a pod. No nie každý dokáže začať so sebakontrolou. Inak, ak nezvládli dukanovú dietu, tak to nemajú šancu zvládnuť ani inú a už vôbec nie racionálne stravovanie, kde hlavnou súčasťou stravy je zelenina a tá nemá príliš schopnosť zasýtiť.
Možno kolegyne jedli málo mäsa a potom boli hladné, čo ale robili veľmi zle. To koľko by zjedli sacharidov, to mali doplniť bielkovinami. Poznám kopu ľudí, čo dukanovú dietu začali držať, vydržali to, neporušovali. Väčšina z nich si postavu udržuje racionálnou stravou, keďže diéta ich naučila ako sa správne stravovať, rozmýšľať nad tým, čo jedia.
A inak, nikdy som nechápala, ako ľudia môžu mať jojo efekt. Ak si raz odtrpia tú cestu chudnutia a potom sa zas vrátia k nesprávnym stravovacím návykom, tak potom sú asi vrcholne hlúpi.
Ja si už dnes uvedomujem, že sa nikdy nevrátim k stravovaniu, ktoré som mala pred tým, ako som začala dukanku držať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pozri si

aspon jednu relaciu Jste to co jite a tam uvidis v com spociva ta podvyziva a problem vacsiny obeznych.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Radovan Geci: Takto si tu míňame európske peniaze na nekvalitné cyklotrasy 5 130
 2. Júlia Piraňa Mikolášiková: Čo majú spoločné Penta, Lexov siskár, Kočner a Zsuzsová? 1 495
 3. Július Kovács: Kočner je biely koník Smeru, krstný otec a je hodený cez palubu. 1 258
 4. Samuel Zubo: Dostali sme odpoveď z Ministerstva vnútra SR 1 245
 5. Miroslav Žiak: Citrón ako liek? Fakty, o ktorých sa veľmi nehovorí! 1 181
 6. Oliver Andrejčák: Za koho kope Boris Kollár 994
 7. Denis Herák: Západné Tatry - Orava dva dni na Bicykli 864
 8. Martin Ondráš: Matečná oslavuje, má novú smernicu. Asi ju však nečítala. 751
 9. Ján Šeďo: Diskusia mi nestačí k článku "Titulovaná predavačka". 723
 10. Peter Kollega: Chce RTVS nanútiť normalizátora Gustava Husáka za najväčšieho Slováka? 723

Rebríčky článkov


 1. Jarmila Halgasova: Nespokojní farmári opäť v Bratislave
 2. Július Kovács: Toto mi prišlo o Haščákovi do pošty.
 3. štefan michalík: "Len" názor
 4. Jarmila Halgasova: Dvojaká kvalita potravín - čo ministerka Matečná verejnosti nepriznala
 5. Emília Mesarošová: Kto vlastne som? Som Európanka, Slovenka alebo oboje?
 6. Roland Ondrus: Kim Jong Un-Vladimír Putin
 7. Jozef Kovalík: O Tebe, o mne, o nás
 8. Ivan Adámek: K čomu by som prirovnal manželstvo?
 9. Monika KisBodnárová: Prichádzaš...
 10. František Cudziš: Neoficiálny harmonogram osláv 160. výročia narodenia A. Stodolu na Slovensku v r. 2019, I.

 1. Novinárov sledovali ako organizovaná skupina, výpovede nesedia
 2. Bašternákov byt ide do konkurzu, čo čaká Roberta Fica
 3. Sagan sa nedočkal triumfu ani na Amstel Gold Race, preteky nedokončil
 4. Ochrana Fica stojí desaťtisíce, no podľa Sakovej ju potrebuje
 5. Najbohatší muž Dánska prišiel počas útokov na Srí Lanke o tri deti
 6. Výbuchy v kostoloch a hoteloch na Srí Lanke si vyžiadali viac ako dvesto obetí (minúta po minúte)
 7. Pánik napokon prehovoril. Po rozhovore so Šatanom
 8. Višňovský: Domáci šampionát 2011? V tíme bola negatívna energia
 9. Bugárov paradox: Bez neho je to iba horšie (píše Samo Marec)
 10. V Česku hrozí Lidlu pokuta za klobásy bez mäsa, na Slovensku ich nekontrolovali

 1. Markéta Šichtařová: Už máme instrukce, co si myslet o Notre-Dame
 2. Loď zhltla výletníkov ako veľryba Jonáša
 3. Vladimír Palko: Americká základňa na Slovensku a geopolitika
 4. Názor Richarda Sulíka: Stará opozícia? Áno, to sme my
 5. Lipšic Na rovinu: Kočner dostával policajné informácie o vyšetrovaní vraždy
 6. S Turčánym
 7. Pán prezident Kiska, Vy vážne zápasíte o svet plný mieru?
 8. Bruno Root - Logika je nelogická a to vďaka poznaniu, ktoré vždy prichádza oneskorene
 9. Viac ako tisíc stromov pri Hornáde medzi Kysakom a Košicami má padnúť
 10. Riaditeľa školy odsúdili pre úraz žiačky. Môže alebo nemôže učiť?

Už ste čítali?