Spať na článok
Písmo: A- | A+

Diskusia k článku: Deň bez auta

chevron-downchevron-up
Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený predplatiteľ.
Prihlásiť sa
18 príspevkov

  • recreative
    Keďže Slovensko ešte nedozrelo ku štádiu - že by jeho občania, využívajúc oficiálne proklamovanú slobodu a demokraciu - vyslovovali otvorene svoje vlastné názory, a stále sa boja, a radšej by kohosi (kto tu oficiálne nie je) poslúchali, na slovo, dovolím si podotknúť, že obrázky autora - tentokrát (keďže inokedy sme zvyknutý u autora na štylizované, skôr povyberané, ľúbivé zákutia), tentokrát nám ukazuje Bratislavu takú, aká v skutočnosti roku 2012 je. Škaredé, už na pohľad nezriadené mesto (nesúladu, konfliktu...) - kde aj laik vidí, že dlhé roky nemalo poctivého pána. Ľudí, ktorým by nielen na jeho vzhľade, ale aj na jeho charaktere záležalo. Dovolím si povedať, že z nadhľadu - je to jedno z najškaredších miest na okolí. Mesto - ktoré ovládajú iba akýsi dočasný miestodržitelia - v službách tajomných síl. A keďže Slovensko ešte nedozrelo ku štádiu - že by jeho o b č a n i a, využívajúc oficiálne proklamovanú slobodu a demokraciu - vyslovovali otvorene svoje vlastné občianske názory, je stále v stave - ak ktosi napríklad n a p í š e, že je to krásne mesto, Mesto mieru, Krásavica na Dunaji... sú stále jedinci, schopní "kotkodákať": krásne, úžasné, fantastické, super, absolútne súhlasím... Taká je pravda. Ale, všetci sa tvária - že ich sa to netýka.
    • recreative
      Ak je na Bratislave niečo pozoruhodné, nie sú to tie paškvily, v neokapitalizme postavené - jedno, či v Starom meste, či na perifériách, či tzv.mrakodrapy, či akési pseudohistorizujúce imitácie pseudopamiatok, vyhotovené z bohatej ponuky Baumaxu, ktoré dokladajú (aj pre budúce generácie) - nevzdelanosť, nekultúrnosť a barbarskú povahu miestnych predajných pánov, ale, sú to zbytky skutočných, pôvodných historických pamiatok, ktoré nestačili ani komunisti, ani ich deti - pre zmenu v háve radikálnych antikomunistov - poničiť. Ale, tie treba - s lupou hľadať.
  • BlackDragon

    hm

    mám nostalgiu zo Slavína keď som mal ešte iba 6 rokov, prišlo mi to to najpriestrannejšie čo si ako prvé v živote pamatám, pri tej návšteve Bratislavy som prvý krát videl počítač na výstave hračiek a hral prvý krát Aladina, teda sa pokúšal hrať, videl MS DOS a povedal si, že tak to nikdy nepochopím, so svojou 6 ročnou dušou :) asi sa v najbližsom období vyberiem do Bratislavy a urobím jej pekné fotky, z toho čo v nej ostalo pekné
    • mia.

      Black Dragon

      Tvoja posledná veta by asi mala znieť takto nejako: ,, ...asi sa v najbližšom období vyberiem do Bratislavy a tiež sa pokúsim nafotiť pekné fotky, z toho, čo v nej pre mňa ostalo pekné." Myslím si, že autor článku tu prezentoval pekné fotky, výstižné, má svoj charakteristický (optimistický) pohľad, ktorý vyhľadáva aj v nie (na prvý pohľad) pekných zákutiach príjemné miesta a kútiky, vyhľadáva kontrastné uhly pohľadu, ale nie za účelom nejakej zbytočnej kritiky (dnes je ,,in" okritizovať a ofrfľať všetko naokolo). Každý sa pozerá na krásu inak, každý vidí krásu v niečom inom a tak to zachytí. Nie je teda vôbec isté, že tvoj pohľad na Bratislavu bude práve ten pravý zaručene pekný. Ale držím ti palce.

SME si všimli

Ako CIA hľadala Archu zmluvy – Donald Trump odtajnil dokumenty

Vladimír Benčík

Ako CIA hľadala Archu zmluvy – Donald Trump odtajnil dokumenty

Príbeh ako z thrilleru - CIA na diaľku odhalila polohu Archy zmluvy

  • 4. apr
  • Páči sa: 19x
  • Prečítané: 1 003x
  • 1
Zavraždený Marek bol stelesnením slušného človeka

Jozef Foltýn

Zavraždený Marek bol stelesnením slušného človeka

Marek Glodič bol ten najslušnejší človek akého som v živote stretol

  • 3. apr
  • Páči sa: 125x
  • Prečítané: 3 243x
  • 4
Včelárske tradície a zvyky na Slovensku

Matúš Radusovsky

Včelárske tradície a zvyky na Slovensku

Bohaté včelárske tradície Slovenska – od historických postupov po súčasné metódy odovzdávané z generácie na generáciu.

  • 26. mar
  • Páči sa: 6x
  • Prečítané: 396x
  • 0
O Západnom brehu...

Dávid Polák

O Západnom brehu...

...alebo o Judei a Samárii, ako tomuto územiu niektorí hovoria, sa veľa rozpráva, ale oveľa menej naozaj vie.

  • 7. mar
  • Páči sa: 17x
  • Prečítané: 1 026x
  • 2
John Portasik (Ján Portášik) - Príbeh (ne)obyčajného človeka

Miloš Majšík

John Portasik (Ján Portášik) - Príbeh (ne)obyčajného človeka

Životný príbeh chalana, potomka slovenských prisťahovalcov do USA, ktorý napriek svojej chorobe šiel za svojím cieľom.

  • 27. feb
  • Páči sa: 43x
  • Prečítané: 2 268x
  • 1
Hlava XXII v štátnom IT

Marcel Rebro

Hlava XXII v štátnom IT

Spolu s "katastrálnym vírusom" skvelá kombinácia ako stráviť pracovný deň v nekonečnom cykle

  • 17. feb
  • Páči sa: 106x
  • Prečítané: 2 141x
  • 2

Hlavné správy zo SME.sk

Nie je to nejaká divočina, hovorí šéf DSS Allianz o použití peňazí z II. piliera na výstavbu diaľnic
Ukrajinci ustúpili, Rusi sa blížia. Vojna sa vrátila do ukrajinského pohraničia
Komu štát poslal milióny? Obvinenému, finančníkom z J&T aj exšéfovi pozemkového fondu
Ranný brífing: Smer odmenil odsúdenú za podvody, firmy si nepomôžu ani odchodom
reklama