Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ty čo konkrétne produkuješ? (Reflux) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mme, príjemné čítanie k raňajšej šálke kamilkového čaju.
Túto knihu manželke kúpim, podľa Vašej recenzie som dospel k názoru, že je stráviteľná.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je to kniha, ktorá neurazí dobrý vkus. Či sa aj bude páčiť, to samozrejme garantovať nemôžem. Píšem len svoje názory.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

predpokladam, ze je to plne neomarxistickych regresivnych *****
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Predpokladanie je veľmi ošemetná vec. Ja som si napríklad dala záväzok, že sa odučím predpokladať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veď to :-). Takmer každá debata, ktorej cieľom je veci riešiť a vyriešiť zmysluplne, by sa nemala opierať o predpoklady, pocity a dojmy. Lenže diskutujúci, ak chce byť úspešný, jednoducho MUSÍ predpokladať reakcie druhej strany (najlepšie v alternatívach). Ale toto asi nie je ten typ predpokladu, o ktorom ste si s teh_mila vymenili názor.

Ja si dovolím predpokladať :-), že teh_mila mal na mysli ľavičiarsko-slniečkársko-ochranárske politické presvedčenie autorky, o knihe ktorej je táto recenzia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak chce niekto debatovať o knihe, má ju mať prečítanú. Aj keď som zažila majstrov sveta, čo kľudne išli debatovať aj do televízie o knihe, o ktorej len počuli. Ale toto ja neberiem. Som ochotná diskutovať len o dojmoch z prečítaného. Fakt to nemá inak zmysel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fíha - tu predsa išlo o to,že sa teh-mila mohol právom obávať neomarxistických nazorov Zuzany Kepplpovej v knihe. Napokon, je nielen spisovateľka ale aj publicistka a lektorka rodových a kultúrnych štúdií.Poznaš reakciu pjotra na rodové a kultúrne štúdie, že ? Dosť jasne to vedy napísal Pietruchovej http://blog.sme.sk/diskusie/23...
Takže ak si to prečítala, mohla si mu to potvrdiť alebo vyvratiť, to si neurobila,a pre oggira si nachystala ešte štipĺavý odkaz akože nemieniš s niekým diskutovať o knihe, ktorú neprečíta.
Ale tase ani slovo o tom, či tie obavy teh_mila sú opravnené alebo nie.
Ja mam informacie o tej knihe tiež len z recenzií a útržkov textu, ale bol som ochotný aj z tohto sa k tým obavam teh_mila vyjadriť, Ty nie. Tak načo je potom Tvoja recenzia ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Bola o tom recenzia a ukažky z knihy na rádiu Devín, podľa toho sa autorka knihy skôr kriticky zamýšĺa nad slniečkarmi, konkretne hrdinka z jej knihy, čoby slniečkarka posobí v konfrontacii s realistickou matkou naivne.Hlavne by tam v knihe mala byť charakteristika rôznych životných štýlov. Nečítal som to a ani to nemienim čítať, ale nemyslím, žeby to mala byť nejako neomarxisticky zamerané...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME