Kôň so zlatými zubami

Tak nám postavili multifunkčné ihrisko. Hoci myslím, že to naše je skôr bi ako multi. Nič to za to, teš sa ľud!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Hovorí sa predsa "Darovanému koňovi na zuby nepozeraj". Ten náš má však zlaté zuby. A tak vypliešťam oči a otváram ústa, čo je to za zázračný dar.

Pán richtár nám vravia, koľkí budeme mať z toho koňa osoh. Škôlkári napríklad. Tí malí ľudia budú mať cestou na ihrisko za sebou poldňovú túru. Už sa stačí len vrátiť a športu zdar! Vyšportované. Dobre je to veru vymyslené.

Ďalej školáci. V podstate o nich platí to isté ako o ich menších spolupútnikoch, akurát to ihrisko majú ďalej. Takže vrámci 45-minútovej vyučovacej hodiny budú musieť pobehnúť. To im len prospeje, aj tak nemajú telocvičňu a hýbať sa musia. Takže deti i mládež máme vďaka ihrisku opatrenú.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nespornou výhodou je malý počet obyvateľov obce a teda záujemcov o nášho koňa. Aspoň nebude tlačenica. zároveň má výbornú polohu, hneď vedľa veľkého futbalového ihriska. Môžu si naň futbalisti odskočiť keď sa im zunuje ozajstná pravá nefalšovaná tráva a zatúžia po umelej. Skok sem, skok tam a sú tam. Keby nepotrebovali kopačky, mohli by ísť v papučiach. Íííííhaháááá!

Koníka cifrovaného sme teda dostali a aj sme to patrične oslávili. O druhej poobede v pracovný deň. Veď treba vrchnosť pozvať, čo tam po porobenom národe. Mali sme mať tú česť privítať aj Najvyššieho. Ale on má vážnejšie starosti. Išiel nás chrániť a zachraňovať až na samotnú macedónsku hranicu ako správny hospodár. Kašmírové kabáty a drahé autá sme však predsa len mohli z diaľky obdivovať. Lepší poslanec Národnej rady ako nik. S ním to malo tú správnu vážnosť.

SkryťVypnúť reklamu

Ak sa niekto pýta, kde také kone so zlatými zubami rozdávajú tak verte či nie - hore na hrade. A náš koník je hodný len papierika so správnym číslom do škatuľky hodeného. Výhodné ako investícia v BMG.

Ale aby som dostatočne prejavila vďačnosť, ja obyvateľka obce bez telocvične pre deti a kanalizácie ale s dvoma ihriskami a dvoma Mikulášmi 6.12. mám pre vás, páni, nápad. Rovnako úžasný a prospešný. Úplne zadarmo. Rozdajte stúpacie železá tzv. mačky obyvateľom Žitného ostrova. Na podporu turizmu! Zdar!

Zuzana Dlugošová

Zuzana Dlugošová

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som matka, manželka, dcéra, sestra, zamestnankyňa, suseda, poistník, klient, pacientka, vodička a mnoho iného. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu