Valentínska kupónová pasca

Bez mučenia sa priznávam, že som podľahla vábeniu hypermarketových sirén a kúpila manželovi valentínku. Kto si bez viny, hoď kameňom!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Alebo radšej nie, mohla by som prísť k úrazu. Viem, že cieľová skupina v predaji plyšových srdiečkových vankúšov je pod dvadsať rokov. Napriek tomu som valentínku kúpila. Pre tých, čo majú výhrady, že láska sa má prejavovať vždy, nielen na Valentína, Kamila či Pankráca odkazujem, že sa snažím. A snažila som sa aj teraz. Upiekla som linecké koláčiky v tvare srdiečok a kúpila láskyplnú kartičku. A nie veru hocijakú. Valentínsku kupónovú knižku. Kupón na nekonečné bozky, kupón na spoločnú večeru, na raňajky do postele, na výlet, nákup či čokoľvek podľa želania. Keď to píšem, znie to čudne ale prisahám, že vtedy to bolo milé.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Až do chvíle, kým sa z manžela nevykľul manipulátor a z valentínky diabolský nástroj. Začalo to už večer. Keď mi predostrel prvých desať nápadov ako využije napríklad kartičku "Výlet, kam si budeš želať ", ešte som sa na neho ľúbezne usmievala lebo sa mi páčilo ako sa teší. S narastajúcim počtom nápadov som sa však menila na zaváranú kyslú uhorku, ktorá sa podáva k nedeľnému rezňu a zemiakovej kaši. Nešlo len o to, že tých nápadov bolo priveľa. Náš tatinko totiž prišiel na to, že toto je fajn spôsob, ako ma dokopať k akciám, ktoré som dlhodobo a tvrdošijne odmietala. Áno, výstup na Gerlach už bola len provokácia ale celý večer sa niesol v úplne inom duchu ako som predpokladala. Myslela som, že sa bude tak veľmi tešiť, že nakoniec dostanem tie raňajky do postele ja. Omyl. Miesto toho som čakala, čo ďalšie príde . Myslím, že je telepat. Čítal všetky moje čierne myšlienky. 

SkryťVypnúť reklamu

Radosti však nebol koniec ani ďalšie dni. Ukázalo sa, že manžel je naozaj kreatívec. Využitie môjho darčeka doviedol k dokonalosti vetou: "Miláčik vymasíruješ ma alebo mám použiť kupón? ". A k tomu úsmev anjelička strážnička z obrazu v orechovej spálni mojej starej mamy. Bola som ako vysoká zver chytená do oka. Možnosť NIE nebola na sklade. Mala som len na výber či to spravím z lásky alebo sa náš vzťah stane obchodom s kupónmi. 

Bilancia po týždni. Manžel opatrený, spokojný a usmiaty a stav kupónov na chladničke: PLNÝ POČET! Nech žije šťastné manželstvo. A Gerlachovský štít. 

Zuzana Dlugošová

Zuzana Dlugošová

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som matka, manželka, dcéra, sestra, zamestnankyňa, suseda, poistník, klient, pacientka, vodička a mnoho iného. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu