Nezávislá analýza: Bratislavské reštaurácie? Naozaj sú zlé

Na SME vyšli dva rozhovory s kuchármi o bratislavských reštauráciach, ktoré vyvolali množstvo reakcií. Nezávislé gurmánske ultraradikálne bratstvo Hladný Sýty sa teda rozhodlo analyzovať, ktorá strana má pravdu: pán Pavel Pospíšil, ktorý bratislavské reštaurácie úplne oprávnene sprdol alebo pán Paul Day z Anglicka, ktorý ich neprimerane vychválil. Toto tajné bratstvo nenechalo nič na náhodu. Na analýzu priemerných bratislavských reštaruácií si spomedzi svojich najlepších bratov v kulinárstve vybralo skúseného gurmánskeho radikalistu. Ich analytik je radikálny v tom, že nevie variť, je vegetarián a má radikálne nízke nároky na stravu. Cieľom tohto prieskumu bolo hlavne zistiť, či sa v centre Bratislavy nachádza normálna reštaurácia, do ktorej by sa nehanbil pozvať svoju rodinu, priateľov a nebodaj neskôr aj priateľku (ak by takú odvážnu našiel, čo by s ním niečo začala). Predstavujeme vám pôžitkárskeho zúfalca Ľubomíra Dobrovodského. Čo je zač, aké má skúsenosti s reštaruáciami a čo je jeho obľúbené jedlo? Kto dostane od neho najprestížnejšie ocenenie bratstva: Zlatá soľnička? Show začína.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (28)

1. Gurmánsky profil nezávislého analytika

Mentor
Mentor 

Temný rytier slovenských reštaurácií. Nikdy nedá najavo, že je s niečim nespokojný. Svoje obete necháva naplno prejaviť svoje (ne)kvality a pri tom ani brvou nepohne. Pozdravý, naje sa, zhodnotí, pekne sa rozlúči a odíde. Pri jeho nízkych nárokoch na jedlo by si mnohý povedali, že všetko bude dobré, nie? Nie. Ani náhodou. Dobré jedlo totižto spozná. Vie, čo je dobrá obsluha a keď on povie, že je to zlé, tak mu verte. Je to zlé. Pre niektorých ešte horšie.
Pri obsluhe mu stačí, že ho pozdravia, správajú sa k nemu milo a nedajú mu pocítiť, že nie je vítaný. Vlastne, to už su dosť vysoké nároky na bratislavskú obsluhu. Tak uvidíme či tieto očakávania aj niekto splní.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skúsenosti: 3 roky sa stravoval v reštauráciach v centre mesta. Preto má zmapovanú značnú časť reštaurácií v priestoroch: Bratislava I, ulice Obchodná/Vysoká.
Teraz sa už 6 mesiacov stravuje v Anglicku, v meste Newbury. Pochodil tu thajské, čínske, indické, talianské a anglické reštaurácie. Takže vie porovnať, čo je na tých bratislavkých zlé (nájdu sa aj v Anglicku, ale o tom neskôr).
Variť sa naučil keď mal 15 rokov, lebo jeho mama chodila často na dlhé služobné cesty. Za kuchára sa však nepovažuje. Naučil sa variť ryžu, zeleninu, cestoviny, hranolky a nejako to dokázal aj ochutiť. Aj ziesť to dokázal. Niekedy aj nie. Vegetu si nikdy do ničoho nepridal.
Bol na Ukrajine, v Bulhrasku, Česku, Anglicku, Nemecku, Francúzku, Portugalsku, Egypte a všade niečo vyskúšal. Jedol tam aj v lacných aj v drahších reštaruáciach. Na Slovensku tiež raz zažil vysokú kvalitu, ale tá sa len tak nenájde.

SkryťVypnúť reklamu

Status v bratstve Hladný & Sýty: Veľký Mentor. Jeho schopnosť prežiť akékoľvek jedlo, hygienické podmienky a nervydrásajúcu obsluhu ho veľmi rýchlo vyšvihli na najvyššie pozície tohto bratstva. Málokto je taký odvážny a jedol v toľkých „nízkoprofilových“ zariadeniach. Dokonca sa raz ujal s priateľmi testovať aj 15 druhov kofotín a prežil to. Je to silná osobnosť.

Obľúbené jedlo: Špagety so zeleninou, vajíčkami a hríbmi od jeho učiteľky čínštiny. Toto jedlo je nedosiahnuteľná méta takmer všetkých reštaurácií. Takzvaná Nirvána.

Ocenenie Zlatá solnička od neho získala: Jeho učiteľka čínštiny. Vie priam umelecky variť. Ona si vyberá len kvalitné suroviny, zeleninu pripravuje dosť špeciálne a na všetkom si dá extrémne záležať. Kto ochutnal jej jedlo, tak vždy chcel ešte viac. Aj jeho kamarátka-spolužiačka z čínštiny, ktorá si potrpí iba na top reštaruácie a pochodila toho po svete naozaj oveľa viac, si jej jedlo nevie vynachváliť. Avšak variť takéto jedlo sa nedá masovo, to je pravda. Preto odmieta variť v reštauráciach.

SkryťVypnúť reklamu

Poďakovanie: Ďakuje svojej mame, ktorá mu vždy vynikajúco varila a naučilo ho vychutnávať dobré jedlo.

Soľ nad zlato, rada nad soľ: Ak sa chcete naozaj vynikajúco najesť, choďte radšej na návštevu k vašim susedom, či priateľom (pokiaľ viete, že dobré varia). Nikde inde sa na Slovensku tak dobre nenajete ako v slovenských domácnostiach.

2. Bodovanie podľa bratstva Hladný a Sýty

Boduje sa od 1 po 9

9 - Nirvána. Vrchol gurmánskeho pôžitku, krásne priestory, dokonalá obsluha. Toto možno nedokáže dosiahnúť nikto. Iba jeho učiteľka čínštiny, Danko Beran a jeho mama.

8 - Prezident. Perfektné jedlo a nádherné priestory. Čístý luxus. Obsluha sa k vám správa ako keby ste boli Barack Obama, Dalajláma, Madonna, Jackie Chan alebo slávny recenzent... vlastne stačí ak sa k vám správajú ako k váženému hosťovi. Tektiež nedosiahnuteľná méta, lebo každá reštarurácia má svoje chyby. Ale jedol už v takejto (v Londýne), tomu verte. A že tam bolo fest draho, tomu verte.

7 - Hviezda. Túto reštauráciu vrelo odporúčame. Jedlo je vynikajúce a pohľadí aj oko. Obsluha je maximálne príjemná, atmosféra vyhovujúca a cítite sa ako dôležitý hosť.

6 - Kulinár. Odporúčame. Jedlo je na úrovni, prílohy sú dobré, porcie veľké a obsluha si dá záležať. Sem-tam sa niečo pokazí, no celkovo ste ako zákazník veľmi spokojný. Odchádzate odtiaľ s dobrým pocitom.

5 - OK. Niečo tu nie je v poriadku, ale je to OK. Možno je to jedlo, možno priestory, možno obsluha, ale dá sa tam najesť. Pokiaľ tam neurobia nejakú fatálnu chybu, tak sa oplatí dať im šancu.

4 - Pohoda. Pohodová reštika. Pri čakaní na jedlo až tak nevyhladnete a ak ho konečne donesú, tak ho aj zjete. Dokonca sa aj takmer najete. Dá sa odporučiť, ak tam máte stretávku alebo je v okolí všetko zatvorené.

3 - Pivnica. Tak nejako by sme pomenovali tento typ reštaurácií. Zlé, zlé, zlé. Jedlo sa však dá zjesť a nikam inam sa nám nechce. Tú obsluhu nejako prežijeme a z toho jedla sa možno aj najeme. Keďže sme tam ochotní ísť viac krát, tak to nie je zasa úplna katastrofa.

2 - Mučiareň. Takto sa cítite, keď tam vkročíte. Tento typ sa riadi heslom: „Náš zákaník je dotieravý hmyz“. Obsluha by vás najradšej umučila, lebo ich tu práve otravujete. Chcú len jedno: povedzte, čo chete, poriadne zaplaťte a čo najsôr odíďte. Keď za to mizerné jedlo chcú nebodaj aj tringelt, tak im ho za žiadnu cenu nedávajte. Aj keď im ho dáte, poďakujete a pokojne odídete, tak sa budú tváriť akoby ste boli persona non grata. Gurmánom a ľuďom s chuťovými bunkami vstup zakázaný!

1 - Peklo. Toto je fakt peklo. Táto reštaurácia mala už dávno skrachovať a keď sa tak nestalo, tak je chyba v Matrixe! Ak tam vstúpite, tak vedzte, že peklo je výstižný názov.f

SkryťVypnúť reklamu

3. Analýza Veľkého Mentora sa začína

Poznámka - Mapoval som reštaurácie v centre Bratislavy - Bratislava I, ulice Obchodná/Vysoká. V každej som bol minimálne 5 krát a jedol som v nej rôzne jedlá.

Maximálne dosiahnuté hodnotenie: 5

Film restaurant, Vysoká 27, Bratislava (5 - OK)
Táto reštaurácia je naozaj takmer dobrým príkladom slušných reštaurácií. Ak som sa mal rozhodnúť kam ísť na obed, tak rozhodne som to tu nikdy neľutoval. No dobre, ľutoval som pár krát... ale aj tak som sa vrátil. Do tejto reštaurácie som neváhal dokonca pozvať aj moju rodinu na dobrý obed. A povedali, že bolo fajn.

Obsluha: Skvelá obsluha. Keď som vošiel, tak ma vždy pozdravili a usmievali sa. Po pár dňoch už si pamätali kto som a aj že som vegetarián. Keď som sa tam neukázal dlhší čas a prišiel som sa tam najesť, tak si ma stále pamätali, popýtali sa ma, či chutilo a pekne sme si pokecali. Dali si záležať, aby som sa dobre cítil.

Priestory: Pekné to tam majú. Výzdobou si vystačili starými fotkami z westernoviek, ale sú starostivo vybrané. Dá sa na ne pozerať. Vždy si je kam sadnúť aj keď to tam majú na obed plné.

Jedlo: Čo sa týka denného menu, tak na výber boli vždy dve jedlá. Jedno vegetariánske a druhé s mäsom. Aj keď pre vegošov by už mohli fakt robiť niečo lepšie ako cestoviny s tým divným syrom. Ak malo niečo v názve tri syry, tak verím, že to bol iba jeden a to Bambino... Myslím, že cestoviny so syrom sa dajú aj lepšie spraviť. Chýbalo mi k tomu aj o kúsok viac zeleniny. Za toto som dal mínus. Ale jedol som to, čiže zlé to nebolo.
Kolegovi, ktorý jedol mäso v tejto reštike tiež chutilo.
Z jedálneho lístka sa dá vybrať veľa vecí, čo by sa nepáčilo p. Pospíšilovi, ale ja si myslím, že sa určite za to jedlo nemusia hanbiť. Ak som si dal niečo iné ako tie cestoviny so syrom, tak bolo dobré. No, okrem hubového rizota. Bolo suché a malo veľmi málo zeleniny. To je tiež mínus. Ale ináč mne to fakt stačí.
Ak by bol nejaký kuchár, ktorý by dokázal aj jednoduché veci robiť o triedu lepšie (napr. to rizoto), tak by to bola hviezda medzi obyčajnými reštauráciami. Stačilo by viac snahy.

Europa pub, Obchodná 62, Bratislava (5 - OK)
V krátkosti – nie je zlá. Mohla by mať aj vyššie hodnotenie, no nie je to reštaurácia, ktorá ohúri. Je tam však príjemne a pohodlne.

Obsluha: Fajnové čašníčky. Pekné, milé, vedia pozdraviť a aj sa zdvorilo správať. Občas si vás však nevšimnú a niekedy aj zabudnú, že tam ste. Niekedy im ušla aj zaujímavá hláška, ktorá ma ako hosťa nepotešila.

Priestory: Je to tam trocha tesnejšie, ale je možné si vybrať aj stôl pre dvoch aj viacero ľudí. Dokonca nám povolili aj spojiť si stoly. Stoličky sú čierne, mäkké a pohodlné a výzdoba neruší. Majú tam aj originál veľkú talianskú pec. Snažia sa v nej piecť dobrú pizzu.

Jedlo: Dobré. Najčastejšie som tam jedával pizzu, ktorá patrí medzi tie lepšie a na cestoviny by som sa tiež nesťažoval. Veľký výber nemajú, no z toho čo som mal príležitosť jesť, tak mi chutilo. Má to také vysoké hodnotenie, pretože ani tu som neváhal pozvať svoju rodinu na obed. Chutilo im.

Týmto som vyčerpal reštarácie, kde by som niekoho pozval, ale sranda ešte nezačína. Pár typov, kde sa dá najesť ešte mám, no budem už kritickejší. Sľubujem.

Burza klub, Vysoká 17, Bratislava (5 - OK)
Toto bola moja druhá najobľúbenejšia reštaruácia. Perfektná obsluha, príjemné jedlo a dosť priestoru. Tá atmosféra však bola čudná, preto neviem, či by som tam niekoho pozval na obed.

Priestory: Toto neviem, či by som nazval reštaruáciou. Atmosférou pripomína skôr nejakú galériu s pohostinstvom. Kto sa rád pozerá na divné obrazy, tak si to tu užije.

Obsluha: Skvelá. Vždy pozdravili, vítali vás s úsmevom, tiež si ma tu pamätali, vedeli, že som vegetarián a vždy boli príjemní.

Jedlo: V dennom menu mali na výber tiež dve jedlá. Jedno bez mäsa a druhé s mäsom. To bez mäsa bolo vždy iné, čo sa mi páčilo. Bolo rozmanité a aj príloha bola postačujúca. Tu by sa mohli z Film Restaurantu priučiť. Vždy mi chutilo.
Kolega, ktorý jedáva mäso mal rád kura. Vždy tu mali kura. Každý deň iné a kuchár ho asi vie pripraviť na 486 spôsobov. Preto sme to volali Kura klub. Chutilo mu.

Góvinda, Obchodná 30, Bratislava (5 - OK)
Moja obľúbená vegetka. Určite to nie je gurmánske nebo, ale varia chutne. Tiež by to mohla byť 6 - Hviezda, ale zasa tie priestory sú dosť malé. Na poriadnu reštauráciu im niečo chýba. Má však svoju špecifickú atmosféru a určite ju radím medzi príjemné. Na stole majú vždy džbán čerstvej vody.

Priestory: Taký brloh Harekrišnovcov. Dokola tu vyhráva „Hare Hare“ i iná indická hudba, ale mne to fakt neprekážalo. Ani tie hinduistické kresby a obrazy. Ak vám tiež nevadí taká atmosféra, tak si tu pochutíte.

Obsluha: Toto je jedáleň, takže vam capnú jedlo do taniera a idete. Sú však milí a pozdravia. Majú aj špeciálnu ponuku. Ak ste sa nenajedli z celej porcie, tak vám druhú porciu dajú zadarmo až kým sa nenajete. Fakt. Nesrandujem. Aj keď som sa prejedol, tak som vyskúšal, či to platí. Naozaj sa ma spýtal kuchár, čo chcem, naložil mi a už som potom fakt nevládal.

Jedlo: Na výber majú iba jedno jedlo denne, avšak z veľmi kvalitných surovín. Na výber majú dva typy porcií – študentskú za nižšiu cenu a celú porciu. Jedlo je však typycky indické - korenisté. Skamarátil som sa tu s jedným Harekrišnovcom a rozprával som sa s kuchármi, takže som sa dozvedel, že tie suroviny sú z nejakej bio farmy, čo oceňujem.
Problémy nastali neskôr, keď už môj žalúdok prestal zvládať toľko korenia. Ale raz za čas tu zájdem.

City Vegetarian, Obchodná 58, Bratislava (5 - OK)
Moja druhá obľúbená vegetka. Tu sa ako vegetarián cítim dobre. Fakt dobre.

Priestory: Akurát. Miesto si nájdete vždy.

Obsluha: Toto je jedáleň, takže vam capnú jedlo do taniera a idete. Sú však milí, usmievaví a pozdravia. Majú plus.

Jedlo: Malé porcie, moc sa teda nenajete. Mohli by naložiť aj viac. Ja som sem chodieval pravidelne, lebo varili presne na moje chuťové bunky. Mäsožravci sa tu moc nenajedia a nie každý si to tam pochvaľoval. Avšak majú perfektné lokše! Ale ani tie si nie každý pochvaľoval.

Prešli sme si prvou päťkou takmer dobrých reštaruácií. Tak a teraz začína sranda. Tieto ďalšie už nie sú bohviečo. Páni a dámy, ide sa ostro kritizovať.

Čínska reštaurácia Panda - Vysoká, Vysoká 39, Bratislava (5 - OK)
Myslíte si, že v čínskej reštaurácii dostanete čínske jedlo? Omyl priatelia.... Ale to je skoro celkový problém čínskych reštaruácií. Je to poeurópštené, pseudočínske jedlo zo zlých surovín. Moja čínštinárka je ich najväčším kritikom. Ja tiež. Avšak my sme si zvykli na takéto jedlo a nedá sa povedať, že je úplne zlé. To nie. Ale čínske to určite nie je. Určite by sa však dalo robiť aj lepšie.

Priestory: Pekné a príjemné. Vidno tu čínske motívy a na pohode si dali záležať, to je jasné. Určite patrí medzi tie príjemnejšie miesta na stravovanie. Je tam však stále plno.

Obsluha: Dobrá. Pozdravia, rozumejú po slovensky a vždy si dajú záležať na tom, aby sa tu človek cítil dobre.

Jedlo: Ako vegetarián mám na výber iba jednú polievku a to ostrokyslú. Z hlavných jedál mám na výber iba pár a to len nejakú zeleninu poliatu s tou prapodivnou sójovou omáčkou. Ale to dávajú aj na jedlá s mäsom. Nie je však zlé. S kolegami a kamarátmi som si tu rád raz za čas zašiel, aj keď som neočakával nič extra. Vždy som však odchádzal preplnený.

Eden pub, Obchodná 48, Bratislava (3 - Pivnica)
Toto je divná reštika. Obedovať sa tu nedá, lebo je to prehulená, nechutná a ultra úzka búda. Ale aj tak som tu bol pár krát. Otestovať, či sa zlepšili... (po tom fajčiarkom zákone som tam síce nebol, ale...) nie, nezlepšili. Na druhej strane som tu bol aj pár krát večer s priateľmi na pive. Ale tam dole v Pekle. Dole majú niečo ako pivnicové priestory. A tam som si aj jedlo objednal, aj vínko, aj pochúťky a div sa bože, chutilo mi. Myslím si, že z kategórie „Gastronomický suterén“ je najlpešia. Na obed tam nepôjdem nikdy ale na večerné posedenie si tam zájdem (raz za dlhý čas).

Priestory: Hore sú príšerné. Je to úzke, nedá sa tam hýbať, mizerne sa tam sedí a výzdoba je nulová. Navyše je tam prefajčené ako v plynovej komore. Dýchať sa tam nedá. Des.
Dole však majú také pivnocové priestory, ktoré volajú Peklo. Tam je dýchateľne a aj hýbať sa tam dá. Výdoba nulová, ale čert to ber. Cítil som sa tam dobre.

Obsluha: Takmer nulová. Keď som prišiel na obed, tak ani neviem, či sa tí ľudia dajú nazvať obsluhou. Tak nejako sa divne vždy na mňa pozerali, keď niečo nemali, tak len odfrkli, že to nemajú a nech skúsim niečo iné... Celé zle. Hlášky typu „Nemohli ste si objednať naraz?“ ma utvrdili v tom, že tu asi nemajú veľku chuť pracovať. Ja môžem na to len povedať „Si zabil brácho“.
Dole, keď som bol s kamarátmi na pive, tak bolo fajn. Niekedy síce zabudli, že som si niečo objednal, prípadne zabudli, že tam dole som... ale lepšie ako drôtom do oka. Niekedy tam však bolo všetko bez problémov. Vravím, oni sú divní. Idú z extrému do extrému.

Jedlo: Na obed som si tam dával vyprážané šampiňony, ktoré mali tuším každý štvrtok. Neboli až tak zlé, aj keď p. Pospíšil by sa asi za hlavu chytal, že prečo sa takto nechám ničiť. No, nechal som sa pár krát. Bolo to celkom jedlé a ja mám fakt nízke nároky. Rovnako chutné si však dokážem vytvoriť aj doma z Tesco polotovaru, ale dám si k tomu viac zeleniny a lepšiu tatárku.

Slovak pub, Obchodná 62, Bratislava (3 - Pivnica)
Možno to nie je reštaurácia ale pub, no rozhodne nie taký, kde očakávate dobré jedlo. Ak potrebujete k pivu niečo aj zahryznúť a nepotrpíte si na dobré maniere tak je to v pohode. Dúfam, že pri tom pive si máte s kým pokecať, lebo kým vám to jednoduché jedlo príde, tak fakt vyhladnete.

Priestory: Pripomínajú mi veľkú stredovekú krčmu. Je to najväčšia krčma v Bratislave, čo má výhodu v tom, že vždy si je kam sadnúť. Je tam taká zaujímavá atmosféra a ak mám chuť na orignál stredoveké maniere, tak si tam zájdem.

Obsluha: Prežijem. Väčšinou pochopia čo chcem a aj to ráčia priniesť kým neumriem. Myslím, že viac tu očakávať netreba.

Jedlo: Bryndzové halušky by som nenazíval ako bryndzové halušky, ale ako nejaké jedlo sa to dalo zjesť. Chlieb s nátierkou sa tiež dal zjesť. Aj keď tá nátierka bola množstvom akoby šetrili na vojnu. Vlastne je to krčma, takže veľa od jedla netreba očakávať. Cesnačka mi však chutila.

U Majora Zemana (2 - Mučiareň)
V bratstve je známa ako Mučiareň U Majora Zemana. Možno to nie je až taká zlá reštika, akoby sa z hodnotenia mohlo zdať. Bol som tam najprv pár krát s kolegami a bol som spokojný. Neskôr som tam išiel sám na obed dokonca tri krát. 2x pizzu a raz menu. Zhoršili sa. To menu bola chyba, ale tá pizza sa skoro dala aj zjesť. Nebola to taká katastrofa. Aj keď nebola presne tá, ktorú som si objednal, ale zjedol som ju. K tomu dokonca bola zadarmo aj taká nechutná tekutina, čo sa mi zdalo, ako by ma na záver chceli otráviť.

Priestory: Úzke, nepriestranné... neviem, čo som tam robil, ale chcel som to pár krát vyskúšať. Za veľa to nestálo. Ani za tie peniaze.

Obsluha: Zdraviť ich síce neučili, ale otázku „Čo to bude“ zvládli. Dokonca dokázali aj hodiť na stôl zdrap papiera, čo mal v názve „Jedálny lístok“. To boli asi nejaké zvyky ich Majora, ktorým nerozumiem. Keď ste im povedali, čo chcete, tak sa skoro do toho aj trafili. Keď som si objednal pizzu, tak tuším to aj bola pizza. Keď som si objednal polievku, tak sa to dalo nazvať polievkou... Hlavne, že ma odtiaľ nevyháňali. Ale cítil som tam ako votrelec, ktorý to tam len špiní, to je fakt.

Jedlo: Pár krát tam mali dobrú pizzu, no potom to šlo dolu vodou. Neviem, či by som to identifikoval ako jedlo, ale nakoniec som to zjedol. Sám neviem prečo. Asi som bol fakt mega hladný a utrápený. A možno som už nemal chuť nikam inam ísť. Každopádne to chemikálie ani bilogické zbrane neboli. Tuším.

Mal niekto aj hodnotenie 1 - Peklo?

Áno, ale tie po čase skrachovali. Našťastie. Aj tak im to dlho trvalo.

1. Jedná taká bola na Vysokej ulici. Volala sa Pizzeria Ramazzotti. Ramazzotti je v pohode spevák, ale myslím, že zneužívali jeho meno na prezentovanie takého pajzlu.
Začalo sa to sľubne. S kolegami sme tam chodili raz za čas na obedy, až raz sa vymenil majiteľ.
S novým majiteľom sa začalo aj šetriť a tak zrušili tú prifarbenú vodu čo dávali grátis (volali to tuším kofola, ale to by bolo na žalobu to tak pomenovať). Nevadí - povedali sme si. Avšak neskôr mali čašníci aj výpadky pamäte a naučili sa riadnej arogantnosti. Ani po hodine nevedeli priniesť to, čo sme si objednali a priniesť nové im trvalo viac ako bolo zdravé. Teda ďalšiu hodinu. Odchádzali sme odtiaľ dosť znechutení. O pár mesiacov sme im dali ešte jednu šancu no a vtedy im to trvalo aj menej. Keď už to konečne priniesli, tak to bolo fakt nechutné. Pokazená zelenina, zle to vyzeralo a z toho podivného spáleného cesta, ktoré volali „pizza“ som sa ani nenajedol. Už sme tam potom nikdy nevkročili. Koniec dobrý, všetko dobré. Skrachovali.

2. Druhá bola turecká reštaurácia. Boli sme tam pár krát a tam sme boli s kolegami tuším vždy jediný hostia. Pri poslednej návšteve ma vážne dojali. Nemali ani menu, iba jeden veľký telkáč v izbe. Keď som sa spýtal čo majú, odpovedali: "Môže byť ryža so zeleninou". Povedal som, že „Môže“. Nebola úplne zlá. Kým ju však doniesli, tak som videl v tej telke fakt veľa vecí...
Keď som sa po čase chcel uistiť, že skrachovali, tak našťastie áno.

Pochodil som v Bratislave ešte aj iné reštaurácie, ale bol som v nich menej ako 5 krát. Dali by sa hodnotiť už len od 1 po 4. Po tých nóbl som sa ešte nepotuloval. Časom však skúsim aj tie.

Celkovo by som ich hodnotil asi takto:

Priestory: Na kráse a pohodlí si teda záležať nedali.

Obsluha: Od obsluhy očakávam, že sa bude správať milo. Uviedol som aj príklady. Avšak tie sú skôr výnimkou. Avšak nie je to až tak zlé ako s bratislavskými podnikmi a barmi. Tam sú služby úplne mizerné a našťastie tam jedlo nepodávajú.

Keď niekam vojdem a sadnem si tak si vás ledva všimnú. Neraz sa stáva, že ich tam vidíte pobehovať, ale vás akosi nevidia. Neviem čím to je, lebo svoj mód neviditeľnosti vtedy nemam zapnutý... alebo som si ho predsa len zabudol vypnúť?
Podľa mňa nemajú žiaden premyslený systém na obsluhu stolov. Tí čo majú systém, sú skôr raritou.
Zdraviť ich neučili a asi to nemajú v popise práce. Ich pozdrav začína vetou. "Čo to bude?"
Ak im to poviete, tak sa pripravte na dlhšie čakanie. Niekedy nemajú problém zabudnúť, čo ste si to vlastne objednali. Jedlo vedia priniesť kým neumriete úplne od hladu a keď to prinesú, tak sa teším, že dostanem to čo som si objednal. A nakoniec vedia dať ľahko najavo, že ich ta práca zjavne nebaví.

Jedlo: Myslím, že nechem veľa, ak ryža má byť chutná s dostatočným množstvom zeleniny, porcie aby boli o trocha väčšie a je zaujimáve, že hlavná ponuka pre vegetariánov sú hlavne také prapodivnosti "z fritézy - vyprážaný rezeň, vyprážaný syr, vyprážaný karfiol, vyprážané šampiňóny a podobné blbosti," ako povedal pán P. Ale majú aj nejaké to rizoto a šošovicové, či paradajkové polievky. No dobre, ja si to rád dám. Ale...

Najlepší vyprážaný syr, čo sme s kolegami jedli, sme obodovali na max. 5/9. Avšak to bola skôr výnimka. Asi bola práve dobrá konštelácia hviezd. Väčšinou to boli také mastné kvázisyry.
Bryndzové halušky by som neoznačoval, že boli halušky a či to na nich bola bryndza to tiež neviem. Doma moja mama robila lepšie. Od nej boli dobré, aj keď sa niekedy nevydarili, predsa len boli z dobrých zemiakov. O bryndze nehovorím. Nechápem u koho to tí majitelia nakupujú, že je taká zlá.
Hranolky by som považoval za vysušené zemiaky s hranatým tvarom. Ešte nikde som nejedol dobré hranolky a tie som vyskúšal v každej reštaruácii. Jediné miesto, kde ich majú dobré je MacDonald. A mne ich stačí šupnúť do horkovzdušnej rúry a tiež sú oveľa lepšie.
Aj rizoto si viem dokonca lepšie spraviť. Uvarím ryžu, dám do toho mrazenú zeleninu, posypem syrom, nakrájam huby, k tomu si dám paradajky a je to lepšie ako z Film Restaurantu. Vážne. A to tu reštiku mám rád.
Keď robí rizoto moja učiteľka čínštiny, tak mám pocit, že som na Olympe a obedujem s bohmi. Pri tom je to o kuchárskom umení a nie o cene potravín. A z Tesco polotovarov si tiež dokážem urobiť chutnejšie jedlo.
Ak chcete Šopský šalát, tak ten nehľadajte. Iste, volá sa tak, no je to len kúsok šalátu s maličkými kúskami nejakého syra. Kto jedol Šopský šalát v Bulharsku, tak vie, že to je úplne iná liga.

Celkovo vzaté, v Bulharsku varia lepšie ako u nás. Na Ukrajine je to rovnaké, ale majú tam väčšie porcie. V Anglicku (v thajských, indických, či talianských reštauráciach), Rakúsku, či inde tiež varia lepšie.

Kľudne môžem povedať, že keď som bol pubertiak a chodil na tábory, kde sme si pod dohľadom vedúcich varili sami, tak to bolo lepšie. Aj keď väčšinou sme to jedli nasilu, lebo iné nebolo, ale niekedy sa fakt zadarilo. Ja som na tábore tiež varil, všeličo som pokazil a nedalo sa to jesť, ale to sa dá povedať aj o niektorých naších pohostinstvách. Ale tam to robia kucháry a nie 15 ročné decká, však?

Majitelia reštík by mohli investovať viac do sezónnej zeleniny, aby som odtial nemusel odchádzať vyprahnutý ako zo Sahary. A ja som v Sahare bol. Mimochodom aj v Egypte dobre varili a neprznili si tam jedlo.

O prílohach zadarmo môžete iba snívať. Ako povedal pán P: "Separátne spoplatnia ešte aj mlieko do kávy, kečup, horčicu, tatársku omáčku, či oblohu". A ja dodám, že aj kúsok rohlíka.

4. Záverečné hodnotenie

Upozornenie: Bratstvo Hladný a Sýty sa plne stotožňuje s názorom Veľkého Mentora.

Aké sú teda naše reštaurácie v skutočnosti? Dovoľte mi, aby som vám to popísal.
Pán Pospíšil tvrdil, že hrozné. Ale ja si mylím, že nie sú až tak hrozné. Ja si myslím, že sú zlé. Dobré sa dajú hodnotiť iba číslom 6. Taká nie je žiadna. Tie s číslom 5 sú však fajn a majú dosť priestoru na zlepšovanie. Je tu aj zopár fajnových jedálni, kam sa dá chodiť na pravidelné a dobré obedy, no vo voľnom čase by som tam nikoho nepozval.
Čo mi ďalej vadí?
Majitelia by mohli dopriať zákazníkom trocha viac (slušnosti, kvalitných surovín, kečupu zadarmo, väčšie porcie, viac zeleniny atď.). Obsluha ak to nevie, tak by sa mala naučiť usmievať a pozdraviť. Čašníci by mohli byť viac všímavý a trénovať si pamäť. No a kuchár by sa mohol naučiť aj tie jednoduché polotovary robiť chutnejšie. Určite sa to dá, lebo mne stačí doma ísť podľa návodu, pridám si trocha korenia a zeleniny a je to lepšie. Myslím si, že potenciál na dobré reštiky tu je, ale majitelia všetko brzdia.

RADA MAJITEĽOM NA ZÁVER:
Mali by sa naučiť viac o jedlách, jedálnych lístkoch, stolovaní a účtovaní. Ak majú dobrých kuchárov, tak by mali počúvať ich rady. Zároveň by mali pravidlene jedávať vo svojich vlastných reštauráciach a chodievať jesť aj ku konkurencii. Tak sa môžu dozvedieť čo sa stvára u nich a čo robí konkurencia lepšie.
Mám však pocit, že konkurencia tu akosi nefunguje. Asi si myslia, že ak je v jednej reštike plno, tak predsa sa len niekto nájde, kto do tej ich vstúpi. No a to je chyba. Preto nikto ani nedostal viac ako 5 bodov...

A čo vy? Ako ste spokojný s reštauráciami v Bratislave, či inde na Slovensku? Je to humus, či dá sa to prežiť? Máte nejaké typy na dobré reštaurácie, ktorým by ste dali hodnotenie 6? Možno tam bratstvo vyšle niekoho a napíšeme o tom.

Ľubomír Dobrovodský

Ľubomír Dobrovodský

Bloger 
  • Počet článkov:  80
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Fajn chlapík. IT developer, analytik, programátor, vyše 10 rokov v branži. Mám záľubu v literatúre faktu - religionistika, neuroveda, psychológia, mytológia, fyzika, dejiny atď. Rád čítam aj historické romány, fantasy, mýty a legendy. Vo voľnom čase sa zaujímam o beh, turistiku a občas aj bicyklovanie, či plávanie. Zoznam autorových rubrík:  Zo životaBiblia, viera a dejinySystémCestovanieMyšlienkyDobrovoľníctvoFikcia, recesiaKrátke príbehyCirkev svätého Svetového MieruPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu