Milovať sa?! A nie si HIV - pozitív?!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Viete si predstaviť, že sa s niekým zoznámite, máte o seba záujem a predtým, ako spolu intímne splyniete, sa opýtate partnera takúto otázku? Viete si predstaviť, že svojmu nastávajúcemu partnerovi poviete: " Drahá (Drahý), poďme si urobiť test na HIV, kým začneme spolu sexuálne žiť!"

V dnešnej dobe sa ženy vedia úspešne chrániť pred tehotenstvom, avšak ochrana pred nakazením sa nevyliečiteľnou chorobou je veľmi podceňovaná. Keď začnem túto tému, mnohí sa ma spýtajú, prečo som taký pesimista a mám zmeniť myšlienky, lebo o tomto sa baviť nechcú. Strasie ich. Nie som pesimista, som realista. HIV - pozitívnych ľudí na Slovensku pribúda, počet nakazených sa začína nepríjemne zrýchlovať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak si predstavíme, že na Slovensku máme v súčasnosti zaznamenaných vyše 400 obyvateľov nakazených týmto vírusom, neoficiálne čísla môžu byť až desaťnásobne horšie. Keď sa teraz zahrám na pesimistu, po Slovensku chodí približne 4000 ľudí HIV - pozitív a oveľa väčší počet z nich ani len netuší, že sú nakazení. Preto ani nevedia, že sa majú okamžite začať liečiť a správať sexuálne zodpovedne voči svojmu okoliu. Ak sa táto téma nedostane výrazne do médií, do škôl, nebude sa rozoberať prevencia priamo v rodinách, čaká nás o pár rokov nepríjemná epidémia. Zatvárať si pred týmto problémom oči, nás bude v blízkej budúcnosti bolieť. Môže sa stať, že sa zaradíš do zoznamu práve ty, alebo niekto z rodiny, niekto z tvojich kamarátov. Skúste túto tému otvoriť vo vašom okolí už dnes, možno tým zachránite niekomu život.

Miloš Domorák

Miloš Domorák

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Sloboda je najväčšia priorita každého živého tvora. Láska je len slovo, ale nie vtedy, keď ju máš v srdci. Je ľahšie rozbiť atóm, ako ľudské predsudky. Ak si myslíš, že to dokážeš, máš pravdu, ak si myslíš, že to nedokážeš, máš tiež pravdu. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu