Môj muž (toto o mne neviete..)

Písmo: A- | A+

Dlhšiu dobu som nenapísala žiaden blog, pretože som potrebovala pauzu od písania a sústredila som sa skôr na svoje súkromie. Napriek tomu je jedna vec, o ktorej ti chcem dnes povedať.

Je to už 9 rokov odkedy som začala písať a po napísaní viac ako 400 článkov som mala pocit, že som vám povedala takmer všetko, čo ma život, vlastné skúsenosti, priatelia, knihy, ľudia a Boh o vzťahoch a láske naučili. Napriek tomu o jednej veci ste nikdy nevedeli (aj keď ste sa na ňu v správach pýtali), pokiaľ ma nepoznáte osobne. Tou vecou je môj vlastný vzťah. Môj muž. Moja láska. O ktorej vám dnes chcem povedať.

Veľa ľudí to s láskou v dnešnej dobe vzdáva, pretože majú pocit, akoby už tá skutočná ani neexistovala, akoby sa ľudia zmenili natoľko, že už nie je šanca na normálny vzťah. Avšak opak je pravdou. Hoci som si aj ja sama prešla v živote rôznymi situáciami, vždy som si hovorila, že s láskou to nikdy nevzdám. Skúšala som vzťahy po svojom a ono to stále akosi s nikým tak úplne prirodzene nefungovalo. Všetko sa však úplne zmenilo, keď som zabudla na svoje predstavy, svoje ego, ... a pustila do môjho života Boha.

Pre niekoho možno smiešne, iný sa pousmeje, ďalší povie, že Boh je vymyslená postava, ale ja ti poviem jedno. On existuje, ale my sme ho proste z našich životov odsunuli natoľko, že máme pocit, že nás nepočuje, že nás ignoruje, že tam nie je, keď ho potrebujeme. Ale on len čaká na naše vlastné a slobodné rozhodnutie, žiť život podľa skutočných hodnôt a pozvať ho do svojho života a vzťahov.

S mojím mužom sme si toho v minulosti prešli naozaj veľa a nie, nebolo to vždy ideálne, od rozprávkového vzťahu to malo veľmi ďaleko. Veľakrát sme sa rozišli, pohádali, neznášali, nekomunikovali, všetko to negatívne sme prežili a napriek tomu jedna vec nás nakoniec znova spojila. Jedna vec okrem lásky, ktorá tam bola od začiatku. Bol to Boh. Môj muž nebol veľmi veriaci, iba tak klasicky, že ok verím v Boha a bodka. Moja viera bola taká v pohode, ale skôr som sa riadila tým, čo som ja sama chcela. Až kým som si po všetkých tých ťažkých obdobiach konečne uvedomila, že moje ego a jeho ego sú dve veci, ktoré nám bránia byť spolu. A toho môjho ega som sa zbavila vďaka Bohu. Vďaka každodennej večernej modlitbe, vďaka tomu, že som sa pomaly vzdala svojich predstáv o tom, ako by to malo byť, ako by sa mal správať a skôr som sa zamerala na svoje vnútro a na to, čo ja sama najskôr musím zmeniť na to, aby som bola dobrou partnerkou.

Práca na sebe je tá najnáročnejšia práca, ale zároveň tá jediná, ktorá zmení tvoj vzťah, tvoje manželstvo, tvoje okolie. A ak chceš, aby sa zmenil tvoj partner, okrem toho, že sa zmeníš ty sama, modli sa za neho. Nemusia to byť žiadne kilometrové modlitby pri ktorých zaspávaš, iba úprimný rozhovor s Bohom. A nie, nemusíš hovoriť dokola slová, niekedy buď len ticho a počúvaj, čo ti hovorí On. Keď sa naučíme počúvať, zistíme, čo je skutočným problémom našich vzťahov. Prestaňme rozprávať, klásť podmienky, myslieť si, že máme právo niekoho meniť. Nie, to môže iba Boh, iba modlitba, iba úprimná láska.

Nám dvom to trvalo niekoľko rokov, kým sme sa naučili, že bez ega to jednoducho nepôjde, že ten druhý je rovnako dôležitý ako ja a že to, čo sa píše v Biblií nie sú iba prázdne rozprávky. Museli sme sa zmeniť obaja.

A dnes? Ešte stále sme na ceste byť lepšími, ale môžem ti povedať, že láska je jediná odpoveď na všetky problémy tohto sveta. Lebo On nás miloval prvý a ak sa naučíme milovať ako Boh, všetko sa zmení. Vzťahy nie sú o krásnom období, ale o tých skúškach, búrkach, hlúpostiach, z ktorých sa dokážete dostať spolu.

Preto ak ti na niekom naozaj záleží a máš pocit, že ten druhý potrebuje zmenu, popracuj najskôr na sebe a za neho, či za ňu a za ich zmenu sa modli. Viac o nás dvoch a našom vzťahu ti poviem už čoskoro v novom videu...

Všetky moje videá nájdeš tu: (youtube/domideeblog)

https://www.youtube.com/channel/UCPf3s3v67NaQWJURcMOMh9Q/videos?view=0&sort=p

P.S. to na fotke nie je môj muž, ale ilustračná foto. Haha

Skryť Zatvoriť reklamu