Inflácia - ekonomická sonda z dračej perspektívy

Kúpili sme si draka. Vlani, bol jednoduchý s krátkym chvostom a na rozdiel od dvoch drahých prepracovaných niekoľkolankových lieta za každého počasia. Teda lietal by. Ale má jedno krídlo smutne zvesené. Myslela som si, je jeseň, žiadny problém, vbehnem do najbližšieho obchodu a kúpim draka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

„Nie sú, vypredané.“

Drak bol určený pre malé deti a chcela som jednoduchého, ktorého zvládnem aj ja a nepotrebujem k tomu hlúpeho Jana. Ten vlaňajší stál pol eura. Ľutovala som, že som si nespravila zásobu drakov – na lepšie časy s vetrami.

Mohla by som si draka vyrobiť sama. Ale to si môžem trieť ebonitovú tyč líščím chvostom a vyrábať striedavý prúd. Na jednosmerný som málo vytrvalá.

V mechanických obchodoch nebol nikde a na internete stál najlacnejší päť eur. Síce s farbičkami, aby som si ho mohla sama vmaľovať, ale mne to pripomenulo našu ekonomickú správu o inflácii – je malá a nevýrazná a ani to, že je drak niekoľkonásobne drahší, ju neovplyvní. Občan dostane sadu farbičiek – rôzne odtiene ružovej a nech si ten svoj svet vymaľuje ako on chce. Ale výsledok by mal byť taký, aký predpokladá a diktuje naša vláda.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Rozpätie krídel a ani počet hláv sa u lietajúceho draka za poslednú jeseň nezmenilo. A obávam sa, že ani jeho schopnosť vznášať sa nad našim hlavami.

Keby u nás bola polárna noc, tak šesť mesiacov nezoženiete pyžamo.

Dora Kubinova

Dora Kubinova

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Citatel a obcas pomenovatel veci. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu