Socialistické vetry - kolobeh života

Úradníkov neľutujem. Nikdy som sa k tomu nedostala a neznížila. Ani vtedy som si k nim nestihla vybudovať pevné citové väzby, keď mi na hraniciach vysypali auto, nechali nás štyri hodiny tvrdnúť nad ránom, aby nám potom milostivo dovolili znovu všetko zabaliť a brat musel doniesť potvrdenie o návšteve školy a matematickej triedy zvlášť - kvôli kalkulačke. Za ktorú by sme inak, keby nenavštevoval matematické gymnázium boli museli platiť clo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Čas strávený na rybách sa do ľudského života nezapočítáva vôbec. S akým koeficientom sa započítava zbytočný čas strávený na úradoch ?

Prešlo niekoľko desaťročí a ja som dostala balík. Že musím na colný úrad, v poriadku. Že mám zaplatiť clo, no nie som nadšená, ale zaplatím. Ale prečo mám pobehovať z okienka do okienka ako fretka a potom dolu na poštu dovypisovať zloženku a zaplatiť pošte ešte okrem cla aj 3 a pol eura za niečo, na čom naozaj nemám záujem? Po zaplatení sa vrátiť zase k prvému okienku a odtiaľ ísť do ďalších dverí...Medzitým z času na čas niekto vyšiel z nejakých dverí a prešiel krížom cez chodbu. Pripomínalo mi to generátor náhodného pohybu, aby som ja mala pocit, že sa niečo veľké deje s mojim malým balíčkom. Boli tam dve kreslá s rozrezanými poťahmi – zrejme už prešli tiež colným konaním. Jedno z kresiel dokonca niekoľkokrát.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Poštovné už raz platila druhá strana – obvykle to platí ten, čo balík posiela. Kde a kedy s a k tomu nabalila znovu pošta s odôvodnením, že niekto musí rozrezávať a otvárať balíky – naozaj vítaná služba občanovi a platená navyše občanom, netuším.

Jediné, čo ma na veci zamrzelo je, zrušenie osobných prehliadok. A ja som práve dostala nádhernú súpravu so spústou čipiek a tigrím vzorom.

Dora Kubinova

Dora Kubinova

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Citatel a obcas pomenovatel veci. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu