reklama

Osemnástka sedemnásteho

Deti narodené v novembri 1989 sa v týchto dňoch stávajú plnoletými. Osemnáste narodeniny Novembra 89 si tento rok bude možné pripomenúť naozaj rozmanitými spôsobmi: diskusiou na odbornom sympóziu, bilancovaním na stretnutí s bývalým lídrom VPN moderovaným moderátormi relácie Pod lampou, spomienkovým koncertom na námestí i demonštráciou proti vláde, či prostým zapálením sviečky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)
Obrázok blogu

Dnes sa v Trnave na Mestskom úrade od 10:00 koná sympózium 18 rokov hľadania dobrej spoločnosti, ktoré organizuje Stála konferencia Občianskeho inštitútu.

Stretnutie Obnovme étos Novembra 89 zvoláva Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika na piatok 16. novembra (10:00, Bratislava, Pálffyho palác, Zámocká 47). Úvodné slovo bude mať Fedor Gál, akciu budú moderovať Štefan Hríb a Juraj Kušnierik z .týždňa a zahrajú aj skvelé Živé kvety.

V ten istý deň sa od 16:30 na bratislavskom Námestí SNP uskutoční spomienka na November 89 spojená s koncertmi (Para, Michal Prokop a Framus 5, Marian Varga a Moyzes Quartet). Akciu z iniciatívy Mikuláša Dzurindu, Pavla Hrušovského a Pála Csákyho organizuje Inštitút pre moderné Slovensko.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pre tých, ktorým 17. novembra nestačí na námestí iba spomínať a počúvať dobrú hudbu, ale majú pocit, že je opäť potrebné sa nahlas ozvať proti tomu, čo sa v tejto krajine deje, je určená protestná demonštrácia proti politike Ficovej vlády v sobotu 17. novembra o 18:00 na Námestí SNP v Bratislave, ktorú spoločne organizujú Občianska konzervatívna strana, Občiansko-demokratická mládež a iniciatíva Občania proti totalite. Túto iniciatívu vytvorili skupiny blogerov a internetových diskutérov okolo článku Martina Dinuša na blog.sme.sk a komentára Lukáša Krivošíka na aktuality.sk. A tí, ktorým nebude stačiť protest na námestí, sa potom ešte môžu spoločne presunúť pred Úrad vlády a položiť tam vence na hrob zdravého rozumu.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

A keď budete v sobotu v Rožňave, môžete si výročie 17. novembra 1989 pripomenúť o 17:00 zapálením sviečky pri soche Františky na Námestí baníkov. Pozýva redakcia internetových novín InfoRožňava.

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál

Bloger 
  • Počet článkov:  223
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Predseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS) a poslanec NR SR (klub SaS). Vo voľbách do NR SR kandidujem ako jeden zo štyroch kandidátov OKS (Radovan Kazda (č. 20), Juraj Petrovič (č. 32) a Zuzana Aufrichtová (č. 101)) na kandidátnej listine SaS. Zoznam autorových rubrík:  PolitikaBratislavaSmrteľne vážneSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu