Zodvihnutie diaľnice D1 nad diaľnicu D4

Písmo: A- | A+

Nie je to tak dávno, čo sme so zatajeným dychom pozerali zrýchlené videá zo zahraničia, ktoré dokumentovali výstavbu premostenia diaľnice v priebehu niekoľkých dní, tak aby obmedzenie dopravy bolo minimálne.

Vtedy si viacerí povzdychli, že výstavba rovnakého mosta u nás trvá roky a aj s výrazným obmedzením dopravy a nie je nádej na zlepšenie.

Keď som v sobotu 6.2.2021 išiel po diaľnici D1 z Bratislavy do Senca a zbadal na stavebnej konštrukcii popri diaľnici pripravené reflektory, začala svitať nádej, že na zodvihnutí diaľnice D1 nad diaľnicu D4 sa bude pracovať aj v noci. Čo možno prispeje k tomu, že obmedzenie dopravy bude trvať kratšie, než na akú dĺžku v mesiacoch sme zvyknutí.

Obr. 1. Stavebný objekt pri diaľnici D1 v mieste križovatky s diaľnicou D4
Obr. 1. Stavebný objekt pri diaľnici D1 v mieste križovatky s diaľnicou D4 (zdroj: Jozef Drahovský - záznam palubnej kamery)
Obr. 2. Zariadenia pre nočné osvietenie staveniska sa nedali prehliadnuť
Obr. 2. Zariadenia pre nočné osvietenie staveniska sa nedali prehliadnuť (zdroj: Jozef Drahovský - záznam palubnej kamery)

Dnes 12.2.2021 Národná diaľničná spoločnosť, a.s. zverejnila zrýchlené video výstavby mosta na diaľnici D1 v smer od Bratislavy na Senec. Odporúčam si ho pozrieť, ten zážitok stojí za to.

Video 1. Výstavba mosta na Slovenku - diaľnica D1 v mieste križovania s diaľnicou D4

Záver:
Vidieť, že keď sa chce, tak sa dá všetko, aj na Slovensku, aj v dnešnej neľahkej dobe.
Za motoristov aj cestujúcich na prímestských a diaľkových linkách veľké ďakujem.

Skryť Zatvoriť reklamu