Zistil som, že v značnej miere záleží od toho či sa vodiči jazdia do zahraničia, do centra miest, kde maju možnosť sa s takouto dopravnou značkou stretnúť. Môžem len konštatovať, že v zahraničí sa táto dopravná značka používa oveľa častejšie ako na Slovensku.
Otázka pre publikum:
Viete čo všetko musíte mať v aute za sklom, keď chcete na hodinu zaparkovať na parkovacom mieste zachytenom na fotografii? Samozrejme záleží od toho kedy. Preto sú dve otázky:
A., v pondelok až piatok v čase od 8:00 do 16:00 ?
B., v ostatnom čase ?


Záver:
Odpovedať môžete v diskusii. Aj neviem, aj zatiaľ som sa s takouto značkou nestretol je odpoveď. O 48 hodím ich vyhodnotím.
Vyhodnotenie diskusie: (doplnené 26.10.2014 16:00)
Aj podľa diskusie je zrejmé, že uvedená dopravná značka nie je používaná často a vodiči, ktorí sa s ňou nestretli, musia siahnuť po vykonávacej vyhláške, ale ani tam nie je detailný výklad. Na Slovensku nikdy nebola spravené osveta k tejto dopravnej značke a preto spôsobujem problémy nielen vodičom, ale aj projektantom dopravného značenia a cestným správnym orgánom.

Dopravná značka IP17b sa používa tam kde je potrebné regulovať dĺžku parkovania. Preto pri parkovaní na takto označeným miestach je vodič pri príjazde povinný viditeľne umiestniť za sklo parkovací kotúč/hodiny, čo sú zvyčajne papierové hodiny na ktorých nastaví čas začiatku parkovania. Bez parkovacieho kotúča/hodín sa nesmie na takto označených miestach parkovať.
Svoje o tom vie aj mesto Prievidza, ktoré ako jedno z prvých začalo dopravnú značku IP7b využívať. http://www.prievidza.sk/spravodajstvo/nove-znacenie-pri-bezplatnych-parkovacich-miestach-upozornenie/
Parkovacie kotúče/hodiny sa dajú zakúpiť v potrebách pre vodičov, a v blízkosti takýchto parkovísk zvyčajne aj v novinových stánkoch. [ 1, 2, 3, 4, 5 ]

Pri značke IP17b vždy musí byt dodatková tabuľka, ktorá určuje maximálnu dobu parkovania. Okrem toho môže určovať či je celá alebo jej časť aj spoplatnená, respektíve spoplatnená inou sadzbou. Taktiež môže definovať, že regulovane parkovanie neplatí celých 24 hodín a podobne. V každom prípade by to malo byť napísané zrozumiteľne a s jednoznačným právnym výkladom.
V odfotografovanom prípade v Bratislave je text dodatkovej tabuľky jednoznačný, ale nejednoznačná je čiara oddeľujúca dve povinnosti. Potvrdzujú to aj názory v diskusii.
Diskutujúci hank:
V pondelok až piatok v čase od 8:00 do 16:00 môžem stáť na tomto mieste len max. 2 hodiny a aj to len s parkovacou kartou BPS pod čelným sklom. Mimo toho času bez časového obmedzenia, bez karty alebo kotúča.
Myslím si, že v tomto prípad pán hank nemá pravdu lebo na takýto režim nie je potrebné použiť dopravnú značku IP17b ale stačila by IP17a ktorá sa používa v okolí.
Diskutujúci MiroD:
v čase PO-PI 8-16 treba mať platnú kartu parkovacej spoločnosti a v ostatnom čase tzv. parkovací kotúč, čo sú také hodiny, na ktorých vodič vyznačí čas príchodu:
Od predchádzajúceho názoru sa líši v tom, že obmedzenie na 2 hodiny parkovania platí trvale.
Diskutujúci petersonm napísal viac diskusných príspevkov a na zaver to zhrnul realisticky:
Na parkovanie v PO-PI od 8:00-16:00 použite parkovaciu kartu danej spoločnosti za sklom a po 2 hod preč. V ostatnom čase a v ostatné dni sa z parkovacieho miesta stáva zvláštny mutant.
S tým mutantom súhlasím a súhlasím aj s pripomienkou o vodorovnom dopravnom značení, ktoré má odpovedať zvislému a nie vytvárať ďalšiu hádanku.
Ak chcel správca komunikácie zriadil parkovacie miesto s cieľom, že v pondelok až piatok od 8 do 16 sa tam môže parkovať maximálne 2 hodiny a to len za úhradu, a v ostatnom čase je parkovanie bez obmedzení a úhrady, tak mal použiť dopravnú značku IP17a a uviesť celý text do jednej vety bez oddelenia vodorovnou čiarou. Čo však nespravil.
Ak chcel správca komunikácie zriadiť parkovacie miesto tak, že vždy sa tam môže parkovať len dve hodiny, (napríklad z dôvodu blízkej nemocnice) a v pondelok až piatok od 8 do 16 je parkovanie aj spoplatnené, (lebo taká zmluva je s BPS), tak použil správnu dopravnú značku, ale na texte dodatkovej tabuľky si mal dať viac záležať aby nevznikali rozdielne výklady. Obmedzenie doby parkovania mal dať ako prvé. Napríklad: Max doba státia 2 Hod a v pondelok až piatok 8-16 použite parkovacie karty BSP Park, a.s. Keďže na Slovensku veľa vodičov netuší, že pri značke IP 17b treba použiť parkovací kotúč/hodiny, tak mohol dať doplňujúcu informáciu aj o tejto povinnosti. Napríklad: Použite parkovací kotúč.
Riešenie:
Aby ste sa vyhli na takto označenom parkovacom mieste problémom, tak vždy pri značke IP 17b umiestnite za čelne sklo parkovací kotúč/hodiny a na ňom nastavte čas začiatku parkovania. Ak je parkovacie miesto aj spoplatnené a parkujete v čase spoplatnenia, tak musíte za parkovanie aj zaplatiť, niekedy je to lístkom v automate, niekde stieracou kartou a niekde SMS.