Priznajme si to, svet je plný komunistov. Sú všade. Majú v rukách médiá. Minulý týždeň nejaký Paul Samuelson v jednom svetovom denníku vysvetľoval, že centrálne banky urobili dobre, keď ako ohlas na práve prebiehajúce finančné otrasy napumpovali do trhov ooobrovské množstvo peňazí. Pousmial sa, akože chápe, ako sa Friedman musí otáčať v hrobe, ale centrálne banky sú zodpovedné za stabilitu hospodárstva. Zasratý socialista.
A to International Herald Tribune nie je jediné svetové periodikum, ktoré padlo do rúk červeným. The Economist už niekoľko mesiacov vedie kampaň za zavedenie univerzálneho zdravotného poistenia v Spojených štátoch. Sekundujú mu v tom Financial Times. Majú kopu článkov od lúzrov, čo točia dačo o tom, ako je to hrozné, že 40 miliónov ľudí nemá zdravotné poistenie, ako je americký systém šialene drahý. Nejaký Brad DeLong a podobné nuly.
A tento ma ešte štve: trápny hipík Berners-Lee. Áno, to je ten, čo vymyslel dajaký protokol či čo a vďaka nemu máme world wide web. A nič za to nechcel. Dobre, to je jeho vec. Ale teraz sa už nejaký čas angažuje za internet neutrality. Kongres Spojených štátov vraj má prijať zákon, ktorý znemožní, aby si provider mohol vyberať, čo z internetu môže zákazník vidieť a čo nie. Že vraj na internet musí mať každý rovnaký nárok ako na vzduch a iné nedeliteľné statky a takéto drísty. Čo mu je do toho, či si súkromná firma bude vyberať alebo nie, čo bude predávať? Predsa market rulez, ne? A ten pako Vint Cerf ho v tom podporuje.
Komunistov je veľa. Niekedy sa skrývajú za altruizmus. Čojaviem sa zbavia svojho majetku. Minule som plával vedľa francúzskeho ostrova Port-Cros. Majiteľ ho daroval štátu - pod podmienkou, že z neho bude spravená prírodná rezervácia. Čo má čo dačo dávať štátu?
Bratia, len ak si plne uvedomíme silu nebezpečia, budeme schopní...
Sorry, musím ísť. Mama kričí, že som si ešte neurobil úlohy.