V spomínanom článku Dr. Burton J. Lee tvrdo odsuzuje vládu Georgea Busha za takéto zneužívanie armádnych zložiek a najmä lekárskej profesie a vyslovuje silné podozrenie, že mučenie je systematické, nejde o niekoľko prípadov v Abu Ghrajb, ktorým sa dostalo pozornosti svetovej tlače.
Denník The Guardian zase priniesol článok o zmiznutí 8,8 miliardy dolárov z fondov pre obnovu Iraku počas osemmesačného správcovania Paula Bremera.
Počas pôsobenia vo funkcii mal Bremer k dispozícii 10 milárd dolárov z exportu irackej ropy za dané obdobie a 6 milárd z toho, čo ostalo pod kontrolou OSN z programu Ropa za potraviny a zo zmrazených irackých aktív. Ako hovorí článok, rekonštrukcia Iraku je najväčší rekonštrukčný program USA od Marshallovho plánu. Lenže kým Marshallov plán platili americkí daňoví poplatníci, „rekonštrukcia“ stredovýchodnej krajiny sa deje za peniaze Iračanov.
Ako prebieha? Obrovské zákazky udeľované bez tendrov. Obrovské množstvá peňazí putujúce do vrecák bohatých Iračanov, ktorí si z nich financujú vlastné miniarmády. Peniaze putujú na údajné rekonštrukčné projekty, ale pri inšpekcii na mieste sa zistí, že sa nič nepostavilo. A tých 8,8 milárd je suma, kde proste neexistujú doklady, na čo peniaze poputovali.
V roku 2003 komisia OSN vybrala po dlhšom dohadovaní s USA audítora, ktorého bola americká vláda ochotná akceptovať. Aj predstavitelia KPMG však museli priznať, že s nimi okupačné zložky obyčajne jednoducho nespolupracovali.