Aigues- Mortes, tentokrát z hradieb.

Keď som zaregistroval blog pána Javureka o tomto peknom meste, samozrejme že som si ho pozrel. V diskusii pán Javurek hovorí, že oni na hradbách neboli.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Preto sa mi zdá, že by snáď mohlo byť zaujímavé pozrieť sa na to isté z ochodze hradieb. V Aigues- Mortes sme boli v lete 2010, schyľovalo sa k búrke a dosť fúkalo. Pôvodne prístavné mesto je vďaka naplaveninám Rhony teraz asi 5 kilometrov od mora. To čo sa rozprestiera pred kopami morskej soli ktorú tam ťažia sú slané močiare.

Ako pán Javurek spomína, v hlavnej veži bolo väzenie, tých vyrytých lodí od smutných väzňov je tam niekoľko, len sa bezmocne pozerali ako dvíhajú kotvy. Pred vstupom do veže je kamenný reliéf galéry. Z asi dva a pol kilometra dlhej prechádzky po hradbách sa pozeráte do prekrásnych záhrad a dvorov, na rušné uličky, reštaurácie čakajúcich na večerných hostí.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kamenná latrína sa možno bude zdať niekomu zvláštnosťou, ale máme ju napríklad aj v Bratislave na Dóme sv. Martina, napravo od vchodu je schodisková vežička. Pozrite sa na ňu zospodu, málokedy sa dá „bezpečne“ čumieť do tej diery z inej strany.

Bol som v tom istom kostole ako pán Javurek. Tiež ma zaujali krásne moderné vitráže, ale aj malebná, harfovitá škrabka na blato pred kostolom, zvláštne nahodená omietka na jednom dome, psík v okne, kolotoč pred hradbami. Proste všetko.

Fotiek neúrekom, ja viem, ale snáď to neomrzí.

Dušan Koniar

Dušan Koniar

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  602
  •  | 
  • Páči sa:  625x

na pol ceste medzi nádejou, že môže byť aj lepšie a podozrením, že lepšie je vždy tomu, kto sa tým nezaoberá. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu