Ponuka dňa

Ostáva rozum stáť, ak je naozaj pravda to, čo sa zatiaľ tvrdí iba neoficiálne. Že aktéri metanolového hororu od susedov, to všetk robili vedome a v honbe za ziskom, vedomí si toho, čo takáto koncentrácia môže spôsobiť. Buď pochádzajú všetci z prísne abstinujúceho širšieho okolia, alebo im nezáleží absolútne na nikom. S niečim, v princípe podobným, som sa, aspoň sa tak domnievam, stretol pred viacerími rokmi v Bratislave. Týkalo sa to jedla.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Tá reštaurácia v centre hlavného mesta funguje doteraz, nie je to gurmánsky líder, skôr neúnavný pozývateľ okoloidúcich turistov k prestretým stolom. Vsadili v prvom rade na kvantitu, pár krát som si tam dal kávu alebo pivo, ceny majú postavené hlavne na zahraničných turistov, preto iba pár krát. Keď tam súčasní majitelia začínali, kapacita bola menšia, varilo sa pre menej ľudí, ale varilo. Z videnia majiteľov poznám a tak som bol dosť prekvapený, keď som ich raz na obed uvidel hltavo jesť niekde inde, doslova pár desiatok metrov od ich kuchyne.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na neďalekej Ventúrskej ulici, oproti Zichyho palácu, bol ešte niekedy v deväťdesiatych rokoch povestný Curisu gril. Hydinový vývar v miske plnej mäsa, plnky a fašírky, žalúdkový perkelt s haluškami, kuracie a morčacie rezne a vážený majonézový šalát k tomu, alebo chlieb. Stravovacie zariadenie bolo akosi prepojené s hydinárskym závodom, tuším s tým medzi Zlatými Pieskami a Ivánkou pri Dunaji. Všetko tam bolo čerstvé; obsluha za pultom, to boli ženy v stredných rokoch, v pracovných plášťoch, nechcem povedať že upotené, to nie, ale parilo sa aj z nich, ako sa oháňali s porciovaním a obsluhou. Za chrbtami sa im grilovali kurence, v lodniach pred sebou naháňali klieštikmi vysmážané kuracie stehná a pýtali sa ma, ktoré chcem.

Skryť Vypnúť reklamu

Navštevovalo to tam množstvo ľudí, od študentov po dôchodcov s obedármi. Mnohí si to určite pamätajú. Chodili sme tam často na obed, ak sa niekde dalo hovoriť o domácej strave, platilo to určite o Curisu grile. Aj tie ženy boli také mamini. Nuž a raz sa tam poctivo, ako kŕmne husi, nadžgávali majitelia onej reštaurácie. Najprv mi to divné neprišlo, potom som si ale uvedomil, že majú svojho kuchára, svoje vlastné, čerstvo navarené jedlo, už raz zaplatené, tak prečo jedia v inom podniku. Možno iba dostali chuť na kuracinu, možno im krivdím, možno ale dobre vedeli z čoho varia. Nedávno som videl jedného z majiteľov jesť na terase vo vlastnom podniku, takže je to asi v poriadku. A keby sa to vtedy udialo v klasickej, drahšej reštaurácii, nepoviem nič. Ak by pokojne a kultivovane obedovali. Ale oni to kurča trhali rukami, stojac za pultom v bufete, masť im stekala po lakťoch a bradách.

Skryť Vypnúť reklamu

Je tu ešte jedno možné vysvetlenie, a aby som naozaj nikomu nekrivdil, myslím, že pre všetkých zúčastnených aj pamätníkov prijateľné- v Curisu grile proste varili vynikajúco.

Dušan Koniar

Dušan Koniar

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  602
  •  | 
  • Páči sa:  625x

na pol ceste medzi nádejou, že môže byť aj lepšie a podozrením, že lepšie je vždy tomu, kto sa tým nezaoberá. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu