A predsa sa točí... (ľavicový biznis)

Nedávno som uviedol článok Uvarí sa agrosektor s pomocou STV? (Kupujte draho, hlavne, že naše). Dnes mi nedá nedoplniť niektoré súvislosti. Veľkú prácu totiž odviedol týždenník Týždeň z 27.2.2012. Rozsiahly materiál Týždeň venuje

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Čo má spoločné táto téma so stavom slovenského agrosektora? V Česku zamestnáva Babiš 27 000 ľudí. Na Slovensku 6000. Jeho vplyv v agrosektore v oboch krajinách je enormný. Sám označuje pomery v Česku za Palermo. Prezentuje to ako kritiku súčasného stavu, ktorý chce zmeniť víťazstvom v najbližších českých parlamentných voľbách. Po prečítaní materiálu však začína byť zrejmé, že Palermo v Čechách (a čiastočne zrejme aj na Slovensku) je jeho dielom. V článkoch sú opísané metódy, akými presadzuje svoje záujmy, ako ovládol obrovský (možno rozhodujúci) podiel agrosektora počnúc od poľnohospodárskej produkcie, osív cez výrobu hnojív, bionafty, lobovanie, vytesňovanie konkurencie, vplyvy v protimonopolnom úrade až po obchod.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Do tohto scenára ideálne zapadá jeho členstvo v KSČ, údajná spolupráca s ŠTB, účasť jeho kolegov z komunistických čias (rovnako agentov ŠTB) v orgánoch Babišových firiem ako aj úzke vzťahy s českými sociálnymi demokratmi (s ich početnými škandálmi) či podozrenie z financovania Smeru, ktorého určitú formu potvrdil súčasný Ficov poslanec Ivan Varga. Svoje hovorí aj Babišovo vyjadrenie:"Politika je na to, aby presadzovala ekonomické záujmy".

A čo tie slovenské výrobky, ktoré sa nám snažia funkcionári agro- a potravinárskych organizácií nanútiť za vysoké ceny? Nuž Babišova slovenská firma Hyza (dominantný hráč na Slovensku) len v roku 2009 doviezla z Poľska (!) viac ako 88 tisíc kilogramov kurčiat. Pre tých, čo sa bijú za slovenské kurence - pýtali ste sa kurčiat od Hyza na regáli alebo na tanieri, či nehovoria „psiakrew"?

Skryť Vypnúť reklamu

Aký je Babiš „vlastenec" je zrejmé aj z toho, že pri tržbách skoro sto milárd korún zaplatil 600 miliónov na daniach, čo však dostal späť na dotáciách...

Takže takto vyzerá os KSČ-ŠTB-sociálna demokracia-agrosektor-drahé potraviny.

Julius Eckhardt

Julius Eckhardt

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Človek z vidieka. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu