Cestárska soľ na slovenské rany

Ako hyeny sa vrhli naše médiá na informácie o falšovaní jedlej soli v Poľsku. Už som sa venoval podozreniam, že niektoré médiá ako aj agropotravinársky sektor na Slovensku s chuťou a nesmierne rady prekrývajú vlastnú neschopnosť konkurovať na otvorenom trhu neobjektívnymi (skôr by som povedal podpásovými) útokmi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Hovorím hyeny, pretože hyeny si nedajú prácu s tým, aby niečo ulovili, ale živia sa rozkladajúcimi sa uhynutými živočíchmi, prípadne zvyškami zveri, ktorú ulovila skutočná šelma. To sú naši novinári, ktorí sa vrhli na produkt ich kolegov z poľskej TVN24 a modifikovali si ho už vlastnými „tvorivými" metódami. Tak sme si mohli užiť formulácie ako: „Poľské potraviny obsahujú soľ na posyp ciest" (SITA), , „Firmy predávali soľ na posyp ciest" (Cas.sk), „Poľské potraviny sú plné posypovej soli." „cestárska soľ"(Webnoviny.sk), „Banskobystričania pozor na poľskú soľ, môže byť z cesty!" (Bystricoviny.sk)...a že je pre ľudský organizmus technická soľ nebezpečná, niet pochýb. Obsahuje totiž síran sodný, ťažké kovy - kadmium, ortuť, olovo či arzén." (TA3) Podobné to bolo skoro všade.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pritom stačilo, aby si tí naši novinárski povaľači za 10 sekúnd vygúglili, že posypová soľ je rovnako drahá ak nie drahšia oproti jedlej soli, takže asi ťažko by sa na nej dalo podvodne zbohatnúť. Asi jedine tak, že by ju tí „novinári" fakt zbierali za posypovým vozom...

Pár dní máme z čoho žiť, super senzácia. Čo tam po tom, že ľudia fackovaní slovenskou realitou budú dostávať traumy a kŕče a predstavovať si rozleptanú sliznicu, keď si budú spomínať, kde a ako sa mohli dostať k poľským potravinám.

A bonusom navyše je, že senzácia je na úkor tých protivných Poliakov (ktorí síce minulý týždeň ústami prezidenta Komorowského deklarovali, že Slováci sú pre nich najsympatickejší národ, Gašparovič bol však radšej ticho. Čo povie, že Poliakov mi radšej nespomínaj, lebo raz nás chcú podviesť rybami, potom kurencami inokedy vajciami a teraz chcú dokonca otráviť celé Slovensko soľou?).

Skryť Vypnúť reklamu

No a samozrejme naši inšpektori a agropotravinársky sektor. Je možné, že Slovensko rôznymi cestami dovážalo vyše 10 rokov namiesto jedlej soli falošnú, technickú, nejedlú (pre novinárov samozrejme na špeciálnu zákazku soľ priamo z cesty). Ako je možné, že tí naši ostražití inšpektori a večne ukrivdení potravinári na nič neprišli? Bývalý riaditeľ prešovského Solivaru pokojne povedal, že potravinárske firmy od nich bežne kupovali technickú soľ. Na čo asi..?

„Soľný škandál" je svinstvo. Vinníci budú sedieť. Ale nie je svinstvo aj to, čo nám tu predvádzaju údajní novinári a agrosektor? Kto za to bude sedieť?

Skryť Vypnúť reklamu

Správa zo včera: „Technická soľ, ktorá sa dostala v Poľsku do potravín, nie je pre ľudské zdravie nebezpečná. Tvrdia to výsledky testov piatich vzoriek, ktoré kontrolóri odobrali vo firmách obchodujúcich so soľou a preverili hygienici v Poznani. Informoval o tom portál novinky.cz."

Takže čo, televízie, noviny, portály? Čím nás plánujete najbližšie traumatizovať? Akú soľ na naše rany chystáte? Aha, jasné, odkiaľ vy môžete vedieť, čo vám lovci ulovia?

Julius Eckhardt

Julius Eckhardt

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Človek z vidieka. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu