UTEČENCI - ČO S NAMI BUDE? LEPŠIE POVEDANÉ, ČO SA DEJE S NAMI TERAZ!

Denne sa stretávame s touto témou a ľuďmi, ktorí berú situáciu skôr pozitívne, priateľsky a akceptujú dianie naokolo alebo ľuďmi, ktorí šíria viacej strachu, obáv, paniky, hnevu a agresie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Oba postoje ľudí sa dajú pochopiť, preto nejaké obviňovanie, hádanie tu nemá priestor. Postoj, aký zaujmeme je vlastne obrazom nášho vnútra, čo v sebe nosíme. Inak sa ani nemôžeme prejaviť, len tým, čo je v našom vnútri. Vždy si to ale neuvedomujeme.

Šírením negatívnych emócií strachu, hrôzy, obáv celú situáciu zhoršujem v prvom rade sebe, ako aj svojmu okoliu a v neposlednom rade aj samotným utečencom. Tí to samozrejme v kontakte s nami cítia a budú sa správať agresívnejšie, bojovo a nepriateľsky. Každý strach, hnev a obavu prežívame v sebe ako malú - väčšiu bolesť.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pri stretnutí dvoch ľudí sa obaja začnú na seba nalaďovať. Ak sa prejavujem priateľsky a s úsmevom, druhý človek sa začne rovnako správať. Bude zrkadliť nás a naše správanie. Dá nám výbornú spätnú väzbu, aký vlastne sme. Ak mám voči osobe s ktorou som nepriateľský postoj, bude zrkadlenie prebiehať rovnako.

Ak fungujeme na emóciách porozumenia, akceptovania, láskavosti a súcitu k utečeneckému problému, prehlbujeme tieto vzácne kvality v našej osobnosti a bude sa nám žiť zákonite ľahšie a radostnejšie.

Skúsme preto ľuďom, ktorí šíria naokolo svoj strach a paniku (aj ohľadne témy - utečenci) priateľsky a s ľahkosťou oznámiť, čím žijú a čo vlastne spôsobujú. Len treba správne odhadnúť, s kým sa na túto tému dá rozprávať. smile emoticon

SkryťVypnúť reklamu

Vždy si môžeme položiť otázku, keď nás pohltí strach z témy utečenci: Mám nejakú vlastnú negatívnu životnú skúsenosť s utečencami? Čo tento strach spôsobilo? Rozprávanie druhého vystrašeného človeka? Nejaké negatívne video alebo správy, ktoré hlási človek s touto negatívnou emóciou? A už sme opäť pri tom, ako keď sme negatívne naladení neškodíme iba sami sebe, ale aj svojmu okoliu.

Tak ako sa teda rozhodneme? Prijmeme to, čo sa deje a nebudeme odporovať životu alebo sa budeme správať ustráchano a negatívne? V konečnom dôsledku, nemáme ani veľmi na výber... smile emoticon

Ak po prečítaní týchto riadkov ste ešte viacej podráždení a nahnevaní, nespôsobil to tento článok, tieto emócie ste už mali dávno v sebe.

SkryťVypnúť reklamu

Ak Vás tento článok potešil, teším sa s Vami. :-)

Eduard Michalík

Eduard Michalík

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek ako každý iný. Moje hobby je život ako taký a prichádzať veciam na koreň, ako fungujú. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
INEKO

INEKO

117 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

300 článkov
Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,094 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu