Trt a dva orechy, nie tri, čerešne by možno boli správne

Písmo: A- | A+

S: Čo robíte, Milan?  L: Zaváram. S:Čo zavárate? L: Čerešne S: Čerešne? A koľko? L: Štyri. S: Štyri? L: Hej. Ja nemám rád čerešne.

Tieto "kraviny" ako sa opovržlivo vyjadrovali o humore Lasicu a Satinského dedkovia a babky dnešných vajíčka nosičov pred parlament, vypísali, zahrali, zaspievali dvaja umelci, ktorí o storočie predbehli tých, čo by radi vládli, keby to vedeli. Na rozdiel od našich akože politických reprezentantov vedeli nielen čítať, hovoriť ale aj skvele vymýšľať a písať. V tých "písačkách" sú doteraz osobnostne neprekonaní mentálne, ale najmä intelektuálne. A morálne.

Niektorí sme mali šťastie spoznať ich ešte ako mládencov, a nedá sa inak, len napísať, mimoriadneho významu. Rodákom, keď im to komunisti dovolili, dokázali "vyrábať" toľko šťastia, koľko, ako vravia niektorí najvyšší, "trebalo", aby sme sa celkom nezbláznili. 

Aktuálne v duchu doby oznamujem, že pán Lasica sa dal, dokonca na svoje narodeniny, zaočkovať (vidíte?) a pán Satinský sa zaočkovať nemohol dať (vidíte?) Ale nebolo to v tom, že pán Lasica bol luterán a pán Satinský katolík. Chápete? Lebo viacerí nechcú chápať. Alebo nemajú čím? Skrátka, zavárajú štyri čerešne.

Naša pani ministerka kultúry je pekná, ale, prepáčte, oľanovci, mám výhrady. Nie až také závažné, ako voči panej z Banskej Bystrice, ktorú si k sebe povolal pán Pellegrini (a takmer to nesúvisí s jej audienčnými čižmami). Jednoducho, kultúra nie je len boj za slušné platy technikov, šoférov, bufetárok, uvádzačov, upratovačiek a osvetľovačov. Oni len slúžia umeniu tak, ako by ste mali aj Vy. Ako bývalá blogerka viete, že minister je sluha.

Hoci aj ako blogerke sa Vám pred rokmi vlúdila do textu chyba. Bola s Vami aj akási Betka, s ktorou ste si dali len vínka (nijaký sex pravdaže) a tvrdili ste: "Ako vravel Satinský: "Trt a tri orechy". Zle.

Trt a dva orechy je časť hry Čas radosti z roku 1986, kedy ste mali 4 roky, takže ste zrejme "vec" nemohli mať pevne v rukách. Išlo to asi takto:

"Raz sa ti môže stať, že vlak sa nezastaví na konečnej a len tak z vlastnej vôle pôjde ďalej..."

Ešte, že Vašim poradcom zišlo na myseľ vyvesiť na Váš úrad čiernu zástavu.

P.S. Pán Lasica, prosím, odkážte, že pani ministerka myslela "pán" Satinský.

Skryť Zatvoriť reklamu