Skvelé! Viete o exkluzívnejšej dovolenke ako je Černobyľ?

Písmo: A- | A+

Vidieť Černobyľ a zomrieť...? Cestovná kancelária Bubo ponúka tridsaťpäťročný sarkofág (ktorý sa vraj znovu začína ozývať). Chýba už len pútač typu Vidieť Neapol a zomrieť, hoci skôr to platí na mesto duchov Pripjať pri Č.

Mesto Pripjať začali stavať v roku 1970 pre budúcich zamestnancov jadrovej elektrárne v Černobyle a ich rodiny. Pripjať mala začiatkom roku 1986 70 tisíc obyvateľov s dobrým sociálnym vybavením.,novými panelákmi, peknou staničkou a ihriskami pre najmenších.

Mesto zomrelo po výbuchu v jadrovej elektrárni a v súčasnosti je počet obyvateľov Pripjate 0.

Mesto smrti leží na severe Ukrajiny, blízko hraníc s Bieloruskom, ktoré bolo ťažko postihnuté radiácou.

Vráťme sa po mnohých rokoch k ponukám cestovných kancelárií v súčasnosti.

Cestovné kancelárie ponúkajú jednodňové aj dvojdňové zájazdy. Jednodňový za 119,00 a dvojdňový za 269,00 eur. Ubytujú vás v novom hoteli v Černobyle. Strava ako inak výborná (pre inostrancov je to zrejme isto pravda, zažila som reštauráciu v hoteli v Grodne. Hanbila som sa, za rohom sedeli domáci a jedli kašu, my vyberané lahôdky. Je pravda, že som tam bola s divadlom zo Zelenča, ktoré za Bednárikovu inscenáciu Guľôčka získalo hlavnú cenu).

Zájazdy organizujú aj zahraničné spoločnosti, ich ponuky oznamujú "lietadlo preletí nad miestom výbuchu minimálne 900 metrov, aby výlet neohrozil návštevníkov". Od účastníkov vraj existujú len nadšené reakcie.

Možno, hoci nerozumiem, koho a čo by v Černobyle malo ohrozovať v roku 2021, keď nám stranícke denníky po už priznanom výbuchu v roku 1986 "tlačili do očí" absolútnu čistotu ovzdušia.

Našťastie sme im mnohí neverili ani mäkké "F".

Skryť Zatvoriť reklamu