Konečne

Sedel som na balkóne v budove NRSR a sledoval hlasovanie poslancov. Sedelo ich tam 147. A čuduj sa svete, nenašiel sa ani jeden, ktorý by hlasoval proti zrušeniu priestupkovej imunity. Tajne som dúfal, že aspoň niektorí z nich uposlúchnu hlas svojho svedomia a vzoprú sa diktátu blížiacich sa volieb.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Poznám totiž takých, ktorým takýto stav nielen vyhovoval, ale ho aj hojne využívali. Ale oni nie! Poslušne stlačili tlačidlá a zbavili sa toho, čo mali tak radi. A ešte potom po chodbách vykrikovali, že je to ich zásluha, zásluha ich strany a že to vlastne vždy chceli len... A podaktorí sa aj obuli do toho Matoviča. Vraj by sa im mal ospravedlniť za to, že ich zas verejne podozrieval z nejakej "kulehy" . Pravda, je tu ešte pre nich iskierka nádeje. Ešte nie je všetko celkom stratené! Náš "vrele milovaný", "dvojnásobne zvolený" a "premúdry" prezident, by pri troche snahy, mohol v zákone nájsť nejakú tú chybičku a zákon vrátiť. A aj to aj nejako pekne zdôvodniť. A potom po voľbách by sa zrazu ukázalo, že hrdinské odhodlanie prelomiť jeho veto a zákon definitívne schváliť akosi zo sŕdc poslancov vyprchalo, tak ako po istom časel z tela vyprchá alkohol. Nuž, ale nechajme sa prekvapiť. Každopádne ma dnešné hlasovanie sklamalo. Nenašiel sa totiž ani jeden statočný poslanec, ktorý by vyšiel s farbou von...aj preto ich treba mnohých v týchto voľbách vymeniť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kandidujem ako nezávislý na kandidátke OBYČAJNÝCH ĽUDÍ a nezávislých osobností a tento článok vyjadruje môj osobný postoj, ktorý môže, ale nemusí byť zhodný spostojmi a názormi iných kandidátov. V mnohých názoroch sa zhodujeme, v iných zasa nie a považujem to za správne. Prekáža mi umelá a falošná názorová jednota členov strán a hnutí a otvorene sa hlásim k vlastným názorom bez ohľadu na to,či vyhovujú väčšine. Rozdiely nás nedelia, ale spájajú, ak spolu hľadáme cestu k pravde.

Eugen Korda

Eugen Korda

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek, ktorého zaujíma osud tejto krajiny. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu