Kresba tušom
Kresba a maľba tušom má podľa výskumov korene v Číne a neskôr aj v Indii. Tieto obrazy využívajú techniku klasickej kresby tušom, čínskej maľby a niektoré sú kombinované s akvarelom a anilínovými farbami. Tématicky obsahujú kresby tému Ježiša Krista, Panny Márie, svätcov, zátišia, krajinky i orientálne námety.
Ďalšie námety sú zátišia, Tatry, Kráľova hoľa, Pod Kozím a Jahňacím štítom, jabĺčka kreslené dámskym pierkom, či farebné zátišie domaľované anilínovými farbami. Alebo obrazy jazier, rákosia, lekien, či oltár kostola v Modre, Mojžiš, Betlehem.
Pred kresbou farebných obrázkov z tohto videa som bola v Dóme Sv. Martina a inšpirovali ma vitráže na oknách a atmosféra Dómu ku kresbe tušom vitráží len tušom alebo aj farebných anilínovými farbami. Tieto vitrály sú akýmsi pokusom urobiť atmosféru a preniesť čaro vitrálu z kostola na papier a zároveň to má význam v dnešnom abstraktnom a modernom vitrále ako neabstraktný sakrálny vitrál. Ponorte sa do obrazov s témou Adama a Evy, anjela, Ježiša Krista, Panny Márie, Sv. Martina, Sv. Mikuláša.
Posledná časť obsahuje nielen kresbu, ale aj maľbu tušom. Vnútro kravičky na obraze Krišnu s drahokamom a manželkou je kreslená pierkom z holuba. Tu sa vytvorili zaujímavé obrazy Sv. Cyrila a Metoda, portréty Sathyu Sai Babu, Krišnu a iné, na ktoré je možné dlho pozerať a všímať si veľa detailov a hľadať zaujímavosti a meditovať nad krásnymi obrazmi Krišnu. Tu sa mi podarilo urobiť akýsi vlastný štýl. Kresba tejto časti je prevažne dámskym pierkom, s ktorým sa vynikajúco kreslí a píše, ostatné časti boli aj redisperkami.