
V raji
Presnejšie LOVCI V RAJI je výstava, ktorú dnes, 12. januára, SNG otvorí slávnostnou vernisážou. Expozícia ponúkne výber ateliérovej tvorby študentov Katedry intermédií a multimédií na VŠVU. Modernosť a inovatívnosť je prezentovaná práve prostredníctvom využitia nových médií, technológií a interaktivity. Prierez päťročnej študentskej tvorby hľadá nový pohľad na realitu, na novú realitu. Výstava potrvá do 29. februára.
Mesto, mesto a mesto
Trikrát mesto sa objavuje v už dlhšie inštalovanej výstave fotografií s názvom NEAPOL - BENÁTKY - FLORENCIA. Známi i menej známi fotografi z Talianska sa pokúsili o zaujímavý pohľad na tieto, tak notoricky známe mestá a ich pamiatky. Fotografie vás síce zavedú do 2. polovice 19. storočia, po ich vzhliadnutí vám však určite nebude nikto brániť navštíviť niektoré z miest dnes. Výstavu v priestoroch Vodných kasární bude možné navštíviť ešte do 26. februára.
Potlesk prosím
Niežeby si ho v galérii niekto vyslovene vyžadoval, ale stal sa ústredným motívom jednej z aktuálnych výstav. Výstava nesie meno IRONAPPLAUSE a už len fakt, že ide o prezentáciu diel finalistov a ocenených v rámci združenia Young visual artists awards, svedčí o tom, že dýcha súčasnosťou resp. mladosťou. Potlesk tu však znamená oveľa viac ako len vďaku, ocenenie a podobne.....čo, to už zistíte priamo na výstave. Zastaviť sa môžete ešte do 26. februára.
Záver s finisážou
Na záver predsa len trochu retra, resp. minulosti. Výstavu s názvom NOVÉ SLOVENSKO (ťažký zrod moderného životného štýlu, 1918 - 1949) čaká 15. januára ukončenie. Dovtedy však ešte stále môžete vzhliadnuť prierez umeleckého života našej spoločnosti v poprevatovom období. Zaujímavé sú predovšetkým jedinečné fotokolekcie Plicku či Dohnányho.
Príjemnú galerijnú prechádzku.