reklama

Apple iPhone - Predstavený!

Apple konečne predstavilo dlho očakávaný a zároveň nepotvrdený mýtus, ktorý sa šíril internetom už niekoľko mesiacov - iPhone. iPhone bol predstavený ako 3 revolučné zariadenia v jednom, 1. iPod s dotykovým widescreen displayom, 2. revolučný mobilný telefón, 3. revolučné zariadenie pre internet. Toto všetko v jednom zariadení s menom - iPhone.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (26)
Obrázok blogu

iPhone nemá žiaden keyboard, ale novú technológiu s názvom Multitouch. Ten je údajne omnoho presnejší ako akýkoľvek iný dotykový display na trhu. Multitouch ignoruje akékoľvek dotyky omylom a podporuje ovládanie viacerými prstami. Operačný systém pre tento telefon je pochopiteľne Mac OS X.

Display je velkosti 3,5 palcov s rozlíšením 160 ppi (320 x 480 opravené po upozornení od pána raz.dva.tri v diskusii). Je hrubý, alebo skôr tenký iba 11,6 milimetra, čo je ten najtenší smartphone súčastnosti. Telefón má na boku button na vypnutie zvonenia, zvyšovanie/znižovanie hlasitosti. Na zadnej strane má dvojmegapixelový fotoaparát.

Cena za 4GB model bola stanovená na 499 dolárov a za 8GB 599 dolárov. Batéria iPhone vystačí na 5 hodín telefonovania,, videa alebo surfovania po internete. Pri prehrávaní hudby je výdrž 16 hodín.

iPhone obsahuje aj senzor, ktorý detekuje vzdialenosť od vás (od ucha) a automaticky pri telefonovaní deaktivuje display a dotykový senzor.

Toľko zatiaľ narýchlo o iPhone. Obsiažnejší článok prinesiem neskôr.

Foto: http://www.apple.com/iphone/phone/

Marian Fabo

Marian Fabo

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študent ktorí sa zaujíma o všetko spojene s IT a technikou. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu