Smrť Boha? Má náboženstvo budúcnosť?

Smrť Boha? Má náboženstvo budúcnosť? Pri zamýšľaní sa nad odpoveďou na tieto otázky je potrebné si uvedomiť, že neexistuje len jedno náboženstvo a s ním spojené uctievanie len jedného Boha. V súčasnosti je na svete množstvo rôznych náboženstiev, s ktorými je spojené uctievanie mnohých božstiev. A preto tu vyvstáva ďalšia otázka – ak smrť Boha, tak potom ktorého? Ak má náboženstvo budúcnosť, tak potom ktoré?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Ľudia uctievajú rôznych „bohov“. Niektorí uctievajú samých seba, kedy im je bohom ich vlastné brucho, vlastná žiadostivosť, či pocity. Sú medzi nimi aj takí, ktorí samých seba vyhlásili za bohov a dožadujú sa božskej úcty. Iní zase uctievajú druhého človeka, či ľudí, ktorým pripisujú výnimočný status alebo vlastnosti, čím sa im dostáva „božské postavenie“. Ďalší zase uctievajú ako boha stvorenie - napríklad slnko, mesiac, hviezdy, kamene, zvieratá, stromy, prírodné sily, či rôzne úkazy atď. Sú ale aj takí, ktorí si svojich bohov sami vytvorili – napríklad ako rôzne obrazy, podobizne a sochy, ktoré majú ústa a nehovoria, majú oči a nevidia, majú uši a nepočujú, majú nohy a nechodia... Potom sú aj takí, ktorí veria v rôzne nadprirodzené neviditeľné alebo aj „viditeľné“ sily, moci alebo bytosti, dobré alebo zlé, ktoré majú moc určovať ľudské životy. A sú aj ľudia, ktorí veria v transcendentných bohov s nadprirodzenou mocou a vládou. Bohov je veľa. A ktorý má budúcnosť? Ktorý Boh je živý, pravdivý a je nad všetkých iných bohov?

Ľudia zomierajú, stvorenie podlieha porušeniu, modly hynú. Existuje Boh, ktorý je večný a nemenný? Keď sa pozerám na minulosť, prítomnosť a budúcnosť, vidím jedného takého. Je to Boh Abraháma, Izáka a Jákoba. Verím, že tento Boh je Bohom živých a nie mŕtvych a je večný a nesmrteľný. Verím v Jeho slovo, ktoré sa stále ukazuje ako pravdivé a nemenné. Jasným dôkazom o tom je Biblia a proroctvá, ktoré sú v nej zapísané. Niektoré sa v priebehu histórie naplnili, niektoré sa ešte len naplnia a veľká časť proroctiev sa napĺňa práve v dnešných dňoch.

Najviac ma fascinuje presnosť a naplnenie proroctiev, týkajúcich sa židovského národa, Izraela. Žiadne iné náboženstvo o tom nehovorí. História a fakty však len potvrdzujú pravdivosť Biblie. Ak sa niekto pýta, či je nejaký dôkaz o tom, či Boh naozaj existuje, tak sú to Židia. Ďalším jasným dôkazom je dokonalé stvorenie, ktoré ukazuje na Stvoriteľa a jeho večnú moc a božstvo. Pre mňa osobne je však najväčším dôkazom o Bohu Ježiš ako Mesiáš, ktorý rozdelil dejiny na dve časti, zomrel pre naše hriechy a vstal z mŕtvych pre naše ospravedlnenie. Naplnili sa v ňom mnohé proroctvá a verím aj tým, ktoré sa majú o Ježišovi ešte len naplniť. A preto verím tomu, že môj Boh je živý a moje náboženstvo má budúcnosť.

 

Monika Fandliová

Monika Fandliová

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Spravodlivosť vyvyšuje národ, ale hriech je potupou národom. Zoznam autorových rubrík:  VieraSpoločnosťSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu