Sen o večnosti

Môj dedko odišiel pred takmer dvanástimi rokmi. Náhle a nečakane. Za tie roky sa mi asi päťkrát sníval. Naposledy dnes. A zaujímavé je, že vždy s kvetmi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

V krátkosti. Videla som ho na lúke plnej poľných kvietkov, kde ich za nádherného slnečného počasia zbieral. Potom sa mi snívalo, že babka mala narodeniny a on jej niesol kyticu. Minulý mesiac som mu vo sne bola zapáliť sviecu na hrob, ktorý bol plný farebných bukrét. Cez štrbinu v krypte sa mi podarilo vidieť jeho tvár, krásnu a usmiatu. No a dnes bol prítomný na nejakej rodinnej oslave u nás doma. Mama vyzdobila izbu halúzkami, z ktorých zrazu z ničoho nič vypučali voňavé kvety. Ľalie, jabloň a moruša.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Moje sny s dedkom sú vždy veľmi pekné. Mama sa ma zakaždým pýta, aký v nich bol. „Usmiaty a akoby o niekoľko rokov mladší. Mal hladkú tvár bez vrások a vyžaroval z neho úžasný pokoj. Len raz som ho videla vo sne s paličkou, ktorou sa dlhé roky podopieral, no napriek tomu kráčal svižne, plný síl a odhodlania," odpovedám zakaždým rovnako.

Moje sny s dedkom ma vždy prinútia trochu pribrzdiť. Pomyslieť na večnosť. Lebo čo si budeme. Každý to pozná. Len sa naháňame, stále dookola, riešime malichernosti, povrchné škriepky, rátame čas a peniaze. Ako blázni bez cieľa, hlúpi a zahľadení do seba. V podstate bez života.

SkryťVypnúť reklamu

No moje sny s dedkom sa mi so životom spájajú vždy. Myslím ale na ten druhý, na ten život po smrti. A tak mi napadá, že možno zvlášť a práve v tieto dni má každý z nás ešte väčšiu príležitosť uvedomiť si, že čo a ako. Že možno nestačí raz do roka zapáliť sviečku za dušičky a s ňou zhasne všetko ostatné. Že by sme sa možno mohli pohnúť o kúštik ďalej a započať ten svoj sen o večnosti. :)

Andrea Fecková

Andrea Fecková

Bloger 
  • Počet článkov:  97
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Normálne vysoké podpätky nenosím. Ale keď treba, dám si. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu