Návod ako sa stať bohatší...

Najskôr by sme mali definovať kto je chudobný ako protiklad bohatého. Pri rozdávaní potravín financovaných z Európskej únie je už teraz jasné, že sme chudobnejší my všetci. Vyšetruje sa, kde je 3500 ton nerozdelených potravín. Chudobnejší sú tiež ľudia, ktorým potraviny mali pomôcť prilepšiť si a túto pomoc nedostali. V čase krízy by sa malo šetriť a nie plytvať, prípadne platiť za niečo čo vlastne ani neexistuje. Zaplatilo sa za potraviny, ku ktorým nemá nikto prístup a nedá sa zistiť, ani kde sú uskladnené. To sú posledné správy v médiách.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Určite mnohí z vás videli ako samotné rozdávanie prebiehalo. Príjazd množstva taxíkov, aut rôznych značiek, z ktorých vystupujú v značkovom oblečení tzv. chudobní ľudia. Podľa mňa nespĺňajú štatút prívlastku chudobní. Ale smernica Európskej únie prísne definujem stanovuje a kontroluje, kto túto skutočnosť spĺňa. Takže ešte kontrola dokladov totožnosti a rozdávanie potravinovej pomoci sa môže začať. Chápem nízku záruku potravín a tým potrebu čo najrýchlejšie ich distribuovať, ale nedokážem pochopiť nedôslednosť pri určovaní adresnosti komu túto pomoc poskytnúť.Príslovie ,,kto rýchlo dáva dvakrát dáva“ tu určite nemá svoje opodstatnenie. Ak to všetko znásobíme tým, že skutočne zmizlo 3500 ton potravín a peniaze, ktoré už boli zaplatené nikto nevráti, pretože je to zmluvne v poriadku, tak opäť je na Slovensku niekto bohatší.Ešte na niečo dôležité som zabudol, môžme dostať aj pokutu z Európskej únií za nehospodárne využitie európskej potravinovej pomoci chudobným obyvateľom.Ale niekto sa už bohatší stal,takže on už platiť určite nebude, pretože všetci vieme na ktorej strane je právo na Slovensku. Máte snáď iný názor?

Miroslav Ferčak

Miroslav Ferčak

Bloger 
  • Počet článkov:  20
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Občan mesta Prievidza,SR a EÚ.Moje webove stránky:príbehy a skutočnosti,ktoré píše (Môj)život a...http://fercak.blog.sme.sk/http://www.facebook.com/QuoVadis Prievidza Téma: Myslíte, že sa Vás to n e t ý k a? https://www.facebook.com/pages/T%C3%A9ma-Mysl%C3%ADte-%C5%BEe-sa-V%C3%A1s-to-n-e-t-%C3%BD-k-a/421079364613366?ref=hl Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu