Grécke prekvapenie? !

Najskôr správa z médií. ,,Dnes sa zídu ministri financií Eurozóny pod tlakom Grécka. Prioritou je riešenie gréckej otázky a zotrvania Grécka pri spoločnej mene eura.“ Zároveň grécky prezident ( zdroj nasledujúceho vyjadrenia citácie nie je problém si nájsť: ,,82-ročný Papulias. "Kto to je Schäuble, aby urážal Grécko? Kto sú to, tí Holanďania? Kto sú to, tí Fíni?" zachvel sa ďalej pri prejave na gréckom ministerstve obrany.“) dnes ma rokovať s jednotlivými stranami o zostavení vlády. Po tomto jeho výroku bude zaujímavé sledovať ,,Smer“ jeho ovplyvňovanie pri tomto rokovaní. Všetci vieme, že už naozaj starší ľudia a vek 82, je určite takýmto vekom, si pamätajú mnoho z dávnej minulosti svojho života, ale čo sa odohralo v blízkej minulosti už je pre nich problém. Nechcem tým urážať starších ako som ja, pretože každý je tak starý ako sa cíti a jedno je spravodlivé pre všetkých na tomto svete, že naše starnutie vlastne začína už naším narodením. Vráťme sa k podstate vecí. Zhoda naprieč politického spektra je v skutočnosti, že sebareflexia gréckej spoločnosti neprebehla.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Občania a politické špičky Grécka za posledné obdobie nevyužili ,,Solidaritu“ Eurozóny s riešením svojej zadlženosti a neschopnosti splácať svoje dlhy a požičať si ďalšie financie na svoju veľmi vysokú životnú úroveň.Ak sa prezident a politické špičky nedohodnú, rozhodujúce slovo bude mať Európska komisia a Medzinárodný menový fond.Peniaze majú svoju typickú čarovnú moc, znásobenú ich okamžitou potrebou a Grécko má 30 dní na to, aby zohnalo ďalšie miliardy €.Ak sa nevytvorí politické zoskupenie proeurópskeho charakteru a zamerania je cesta gréckej spoločnosti jasne naznačená.Tu by som chcel pripomenúť, že grécka spoločnosť prijala určité pravidlá a legislatívne opatrenia, ktoré si mohla vyjednať v negociačných kapitolách po schválení prístupovej zmluvy a hlavne počas ich plnenia. Mohlo si vyjednať prechodné a trvalé výnimky, samozrejme po ich predložení a schválení EÚ.Do EÚ Grécko vstúpilo s vedomím, že stanovené pravidlá môžu okrem pozitív priniesť aj niektoré negatíva.Tu je vidieť aká je dôležitá zhoda, naprieč politického spektra, pri vyrokúvaní si stálych a nemenných pravidiel. V prípade Grécka tieto pravidla boli stanovené ako stále a nemenné v súlade s rozšírením krajín platiacich spoločnou menou €.Čas ukáže ,,QUO VADIS“ Grécko?A teraz naspäť k nadpisu ,,Grécke prekvapenie?!“ Grécko vôbec nie je prekvapenie. Je verejne známe, že Gréci nesplnili ani prístupové kritéria do Eurozóny a každoročné hodnotiace správy Európskej komisie neboli priaznivé.Takže, čo Vy na to, je tu nejaké grécke prekvapenie?

Miroslav Ferčak

Miroslav Ferčak

Bloger 
  • Počet článkov:  20
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Občan mesta Prievidza,SR a EÚ.Moje webove stránky:príbehy a skutočnosti,ktoré píše (Môj)život a...http://fercak.blog.sme.sk/http://www.facebook.com/QuoVadis Prievidza Téma: Myslíte, že sa Vás to n e t ý k a? https://www.facebook.com/pages/T%C3%A9ma-Mysl%C3%ADte-%C5%BEe-sa-V%C3%A1s-to-n-e-t-%C3%BD-k-a/421079364613366?ref=hl Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu