Konečne pondelok!

Čo to trepem,veď sa má hovoriť, že je konečne piatok. Ale povedal som si, že pri bloggovaní možno záleží aj na názve bloggu,veď uvidím, ako to v konečnom dôsledku dopadne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Lenže každý z nás vie,že ak má prísť piatok musí byť najprv pondelok.Pondelky sú kruté pre tých čo pracujú, ale čo už s tými čo nepracujú.Kto z nich to má ťažšie,pracujúci alebo nepracujúci.Uhol pohľadu pracujúceho:ráno musí vstavať a to ešte zavčasu, ktovie koľko zas bude musieť odpracovať nezaplatených nadčasov, zamestnávateľ mu sľúbil za to konečne odmenu,nevadí, že neprejde cez výplatnú pásku,hlavná vec,že budú konečne peniaze rovno na ruku.A tak nejak to ide dennodenne až do nasledujúcej výplaty.Príde výplatný termín a s ním ďalšia výhovorka zamestnávateľa, že keď zaplatil faktúry po lehote splatnosti tak mu nezostalo na výplaty. A tzv. pracujúcemu zostáva len čakať a dúfať, že ďalší výplatný termín bude pre zamestnávateľa priaznivejší a bude mať aj na výplaty.Takže žiadna výhra byť zamestnaný a nedostavať pravidelne v riadnom výplatnom termínefinančné prostriedky tak potrebné k prežitiu od výplaty do výplaty.Uhol pohľadu nezamestnaného:Ráno vstávam a...No predsa fajront.Čo však s načatým dňom, správna otázka.Ešte šťastie,že nemusí vstávať zavčasu ráno.To je prvá výhoda nezamestnaného,má podstatne menší stres ako zamestnaný človek, ktorý unavený a ešte k tomu bez peňazí na vytrvalé zvonenie budíkavstávať musí.Nezamestnaný by aj rád skôr vstával, ale načo veď poštu dnes otvárajú až o 9-ej hodine. Pôjde si pre sociálne dávky, ktoré sú pravidelne vyplácané.Ďalšia výhoda nezamestnaného je predsa pravidelný prijem. A keď prežije najhorší prvý rok nezamestnanosti,môžu profitovať aj rodinný príslušníci v dávkach sociálneho zabezpečenia a hmotnej núdzi. Ak si k tomu tzv.nezamestnaný pripočíta plat za príležitostnú brigádu,alebo iný nelegálny príjem za mesiac si príde aj s rodinnými príslušníkmi na slušné peniaze.Takže, ako je to vlastne s tým pondelkom???

Miroslav Ferčak

Miroslav Ferčak

Bloger 
  • Počet článkov:  20
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Občan mesta Prievidza,SR a EÚ.Moje webove stránky:príbehy a skutočnosti,ktoré píše (Môj)život a...http://fercak.blog.sme.sk/http://www.facebook.com/QuoVadis Prievidza Téma: Myslíte, že sa Vás to n e t ý k a? https://www.facebook.com/pages/T%C3%A9ma-Mysl%C3%ADte-%C5%BEe-sa-V%C3%A1s-to-n-e-t-%C3%BD-k-a/421079364613366?ref=hl Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu