Významná anglická a poľská šľachtičná Kňažná Maria Therézia Olívia z Pless, rod. Cornwallis-West sa narodila 28. júna 1873 na zámku Ruthin vo Anglicku. Najstaršia dcéra Colonela Wiliama Cornwallis-West (1835 -1917) a Mary Adelajde Virgínie Eupatorie rod. FitzPatrick (1856 - 1920), sestra Georgea Frederick Myddleton (1874 - 1951) a Constance Edwiny(1875 - 1970), ktorej rodina Cornwallis-West a FitzPatrick bola rodovo naviazaná na anglický kráľovský rod, intenzívne snívala o súkromnej kariére opernej speváčky.
Vo svojom ranom veku často a s otvoreným srdcom spievala pred verejnosťou z dôvodu, aby zabezpečila prostriedky pre katolícku charitu. Za jej prvého a prívetivého učiteľa hudby je považovaný taliansky hudobný skladateľ Paolo Tosti (1846 - 1916), ktorý sa usadil v tom čase v Londýne. Rád skladal hudbu pre talianske obľúbené salóny a koncertné siene. Onedlho sa stal učiteľom spevu pre anglickú kráľovskú rodinu a spoločenskú elitu. Jej druhým určeným učiteľom spevu bol pán Vanuchini, pochádzajúci z mesta Florencie. Vanuchini bol známy ako zanietený a zaujatý hlasovými možnosťami Princeznej Daisy. Navrhol Daisynmu otcovi Colonelovi, že bude jej učiteľom a zároveň ju bude usmerňovať ak sa naučí po taliansky a francúzsky a stane sa povolaním opernou speváčkou. Vedelo sa, že Daisy bola nadšená a tvrdila, že sa narodila pre spev a hranie. Nanešťastie jej nepríjemné ochorenie zabránilo v začatej umeleckej kariére a rozhodla sa nástojčivo študovať hlasovú produkciu a dramatickú interpretáciu. Viedol ju významný poľský tenor, žijúci vo Francúzsku Jean de Reszke (1850 - 1925).
V roku 1891 sa Daisy vydala za Hansa Heinricha XV.,Princa z Pless, známeho ako najmajetnejší Princ žijúci v Nemecku. Daisy iintenzívne a s radosťou spievala aj po svadbe. Bolo zaznamenané, že chcela viesť kampaň pre chudobných obyvateľov a vrstvám, najmä v Sliezsku. Sama pôsobila na ľudí veľkolepo sebavedome a nekonečne pôvabne, avšak zvykla si na uvoľnenú etiketu anglického dvora a porušovala pravidlá striktného nemeckého protokolu v súkromnej a verejnej sfére. To však neprekážalo jej ochrancovi nemeckému cisárovi Wiliamovi II. Vynikajúci vzťah udržiavala aj s neskorším anglickým kráľom Edwardom VII z rodu Sachsen Coburg Gotha (svojim utajovaný biologickým otcom), ktorý dômyselne predpokladal jej budúce problémy v spoločenskom živote v Nemecku.
V neskoršej dobe sú známe aj jej aktivity v oblasti rozvoja Hochbergovských šľachtických sídiel. Pomáhala povolanému záhradníkovi z Newlands navrhnúť a vytvoriť záhradu v anglickom štýle na zámku Ksiaž a taktiež navrhla interiéry pre Hotel v Bad Salzbrunn. Všetky tieto aktivity boli spoločnosťou vnímané ako nevhodné pre šľachtičnú a princeznú, avšak Daisy mala tvrdohlavú povahu a bola odhodlaná nebojácne zasahovať do stavebných aktivít Hansa Heinricha XV. Okrem týchto aktivít získala nakoniec povolenie venovať sa účinkovať pred verejnosťou počas rôznych vhodných udalostí ktoré sa konali v Nemecku, ktoré prinášali značné sumy. Performancie boli organizované ako Fundrising events, pre jej súkromnú charitatívne účely.
Pod patronáton Hochbergovcov bol aj ústav Diakonis, pre opatrovanie chudobných a chorých obyvateľov a liečebné sanatóriá. Hochbergovci vytvorili výnimočný sociálny systém vo vtedajšej ranokapitalistickej Európe. Okrem toho zakladali odborné školy.
Princezná Daisy porodila štyri deti, no vychovávala iba troch synov. Na zámku Ksiaž v Poľsku s ňou žili najstarší syn Hans Heinrich XVII (1900 - 1984), Alexander (1905 - 1984) a Bolko (1910 - 1936), pričom zo všetkých detí najstaršiu dcéru Annu, utajovala. Ako nemanželská dcéra a dedička mala nesmierne krutý život, ale vydala sa a mala niekoľko detí. Bola však vložená do Židovskej rodiny a opatrovaná nevlastnými rodičmi a nepriznaná žila na Kysuciach, na Slovensku.
Počas svojho života písala denníky, ktoré neskôr knižne vydala. Napriek svojmu extravagantnému životu bola považovaná za sociálnu reformátorku pretože bojovala za mier.
Lamparska, J.: Sekrety familii Hochbergov. In: Focus, 2014, s. 4 - 7
10. január 2023 Mgr. Zuzana Ferencová