Moskva v plameňoch

Nemám rád útočníkov, ale tento útok ma potešil. Možno je to útok, ktorý poníži hrdosť útočníka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Veď už osem rokov a dva mesiace intenzívne a zbesilo útočí na krajinu Ukrajinu.

Loď postavená v mene a menom Slávy, Ruskom premenovaná na ctihodnú Moskvu zachvátil dnes požiar.

Loď v plameňoch atavisticky oživuje vo mne pyromániu. Mám sa tešiť, skúšam sa? Hanbím sa, že sa teším. Viem že postaviť takú loď, znamenalo nepostaviť mosty, domy, ulice. Režim s ňou počítal ako s hrdou vlajkovou loďou a na útok. Obranu vylučuje v posledných rokoch ako aj v minulosti. Rusko vždy útok potešil, získaval územie, ľudí ktorých rád presídľuje a vysídľuje. Dobyvateľ môže všetko, kým nenarazí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vojnová loď kedysi hrdo nesúca meno Bismarck, bola od prvého dňa spustenia na vodu terčom. Vtedy aj dnes sa to podarilo. Dnes zasiahli Ukrajinci v mene obrany Slávy Ukrajiny raketový krížnik Moskva.

Zdieľam ohnivú žiaru, opravujú ma že to nie je tá loď, to je tá čierňava na horizonte. Nevadí, aj tá je v dyme. Nech už tá vojna skončí, prosím!

 

Miroslav Ferkl

Miroslav Ferkl

Bloger 
  • Počet článkov:  223
  •  | 
  • Páči sa:  288x

Nie je to predsavzatie, je to pokušenie a žiadosti mojich priateľov, aby som konečne začal písať, skúsme! Zaoberám sa nehnuteľnosťami, oceňujem, riešim stavebné problémy, poruchy, dozorujem stavby, sprostredkúvam predaj, nákup, prenájom, poradím-poslúžim-kým doslúžim! Ešte slúžim, článok o dôchodku dosiahol rekordnú čítavosť. Ak by nám za tieto blogy platili, možno by ten dôchodok, bol aj znesiteľnejší.Ospravedlňujem sa za chyby v textoch, ak sa vyskytnú a ja som ich doteraz neopravil. Redakcia je vážna a časovo náročná práca. Ak nenapíšeme svoj názor, neexistujeme. To je pocit, ktorý ma napadol, keď som si prečítal posledný rozhovor pre slovenské média s Fedorom Gálom v "N"ku. Mal by byť v učebniciach. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu