Toto je Ukrajina krásna krajina.

Začal som pátrať po autorovi obrazu „Zátišie z roku 2018 “ Yhorovi Badyakovi z Lvivu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Mám o neho starosť, či maľuje alebo bojuje, či ešte žije?

Nebol som nikdy na Ukrajine ani v Rusku, nepustili ma tam od roku 1980, keď som chcel vidieť mestá nazvané Moskva a Leningrad za 8 dní a letecky. Kamarát tam často cestuje a Leningrad-premenovaný na pôvodný Petrohrad volá familiárne „Piter“, hovorí že sa vždy tam má dobre, pri tých slovách mu svietia iskričky v očiach a záhadne sa usmieva, skoro ako Mona Líza.

V roku 1970 ma strýc na svojej Oktávii s bratrancom zaviezol na prechod Vyšné Nemecké, boli sme ta na neďalekej Šírave pod stanom na prázdninách, urobili sme si „výlet“. Vraj teraz tá oblasť praská vo švíkoch, vtedy ani noha, možno jedno auto tam stálo....vtedy to bolo smutné, dnes je tam vraj trhovisko a smetisko. Ľudia na úteku sa tam trhajú o veci, čo im poslali v týchto náročných dňoch a mrazoch, čo klesajú aj na -19°C.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mráz by mal prísť aj na tých v tankoch, čo útočia a bombardujú.

Vraj je tam dosť drsne, keď primrzne v kocke vážiacej 40ton. Sám som to zažil, aj čaj mrazil...kým nám ho doručili.

Za hranicou je zatiaľ Ukrajina, ale smer útoku je jasný signál, že hlavné menu bude vraj deľba Európy medzi Rusko a USA, tak hovorí v rozhovore s Petrou Procházkovou zo dňa 12.3.2022 Dmitrij Jevstafiev, propagandista ktorý sa hrdí, že nie je intelektuál a je odborník na jadrovú bezpečnosť. Zastupuje Ruský ľud, žiadnu inteligenciu.

Sem tam som počul o ľude lúpežníkovi za hranicou, Nikola Šohajovi z Podkarpatskej Ukrajiny. Bolo to kedysi aj sympatické Československo, hraničiace s Rumunskom. Možno sa strýcovi cnelo, keď vtedy meral 600km cestu, hranica bola nehybná až mŕtva. Väčšina chodila organizovane vlakom, vraj pasy zobrali akýsi civili a rozdali „turistom“ papieriky s číslom a miestom, kde si majú vo vlaku sadnúť, išlo o akýsi rozkaz aby bol každý pod kontrolou.

SkryťVypnúť reklamu

Hľadám „svojho maliara“, inak som ho nikdy na živo nestretol. Je to náhoda, že na aukcii som si vybral práve jeho obraz. Zaujalo ma, ako vie narábať s farbami ako hmotou.

Pri pátraní cez FB som ho našiel, trochu ma potrápilo jeho meno, keď som si splietol D s N v signovaní obrazu, ale nakoniec som ho našiel, vyhľadávanie funguje. Má svoju stránku. Bol som ohromený, koľko toho už namaľoval a mal výstav po krajine Ukrajine aj vo svete.

To čo som však videl, som ešte nevidel. Okno do krajiny Ukrajiny cez ateliér maliara. Konečne vidím Podkarpatskú Rus, Ukrajinu ako ju vidí citlivé OkO maliara a človeka. Chcel by som ho stretnúť a osobne mu vyjadriť vďaku za jeho prácu.

SkryťVypnúť reklamu

Toto je Ukrajina krásna krajina, nedovoľme ju zničiť psychopatmi!

Miroslav Ferkl

Miroslav Ferkl

Bloger 
  • Počet článkov:  223
  •  | 
  • Páči sa:  288x

Nie je to predsavzatie, je to pokušenie a žiadosti mojich priateľov, aby som konečne začal písať, skúsme! Zaoberám sa nehnuteľnosťami, oceňujem, riešim stavebné problémy, poruchy, dozorujem stavby, sprostredkúvam predaj, nákup, prenájom, poradím-poslúžim-kým doslúžim! Ešte slúžim, článok o dôchodku dosiahol rekordnú čítavosť. Ak by nám za tieto blogy platili, možno by ten dôchodok, bol aj znesiteľnejší.Ospravedlňujem sa za chyby v textoch, ak sa vyskytnú a ja som ich doteraz neopravil. Redakcia je vážna a časovo náročná práca. Ak nenapíšeme svoj názor, neexistujeme. To je pocit, ktorý ma napadol, keď som si prečítal posledný rozhovor pre slovenské média s Fedorom Gálom v "N"ku. Mal by byť v učebniciach. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu