Záver týždňa

Písmo: A- | A+

Po prečítaní dnešného komentu Sama Marca, by ma mala chytať panika. Našťastie dodržujem psychohygienu viac, ako telesnú.

Je nedeľa, Božie ticho. Ušli mi aj ranné zvony, tak tvrdo som ešte spal, čo si telo denne ničím, aby som vôbec v tejto ročnej pandémii zaspal. Samo to zhrnul a ja som sa dozvedel, že už zasadá Ľudový súd. Už zasa?! Hádam niekto nevytiahne nejakého zúfalca Urválka, ktorý bude verejným žalobcom v priamom prenose. Aha to je len Facebook, to je našťastie nespoľahlivý zdroj, dnes známy ako vyrušovač vzťahov, kde podchvíľou niekto provokuje a vetríkuje. Koho teda predhodiť levom, kto je za všetko, vraj aj genocídu a čo sa niekomu nedarí zodpovedný? Aby obecenstvo jasalo, keď už bude môcť opäť masovo do gigantického národného Kolosea.

Nového Sokrata, matematika Kollára, čo nič nevypočítal, lebo mu nesedia čísla a tak stále nič nevie? Samo straší Jelšavou, že nám vymrela, ale nepočíta s narodením novej Jelšavy a to Vám poviem, že obdivujem mladú generáciu, nelámem veru nad nimi palicu. Všeličo vedia skôr, až im závidím.

Zasa nám počty nesedia. Do kelu, veď to nakoniec ide celkom dobre! Nadšený som s počtami sčítaných, čo svedčí o všeobecnej počítačovej gramotnosti a informovanosti občanov. Kampaň zabrala. Úrad čo ešte má niečo na starosti a neprepustil väčšinu zamestnancov už zverejnil, že sa doteraz sčítalo 1,5 milióna Slovákov. Chatu ani počítač, som tam nemusel vypĺňať, čo je asi dobré. Už má skoro každý chatu, napriek kedysi verejnému prísľubu hlavného architekta mesta Martin v roku 1997-Stop chatám, ak nie fyzicky tak aspoň tu virtuálnu. Takže Samo, ja budúcnosť nevidím čierne, ako Ty.

Dnes som pochopil, prečo som ešte stále nedostal COVID19. Môj pes ma stále ochraňuje a moje telo má imunitu, vďaka jeho neustálej láske a jeho slinám, ktoré ma denne očkujú, inak si to neviem vysvetliť.

Skryť Zatvoriť reklamu