Doživotná exekúcia? Na Slovensku je všetko možné!

Žilina sa preslávila nielen výrokmi bývalého starostu „s tankami na Budapešť“ alebo hroznými skúsenosťami občanov s vymáhačskými firmami, ale najnovšie vstúpi do histórie „doživotnými exekúciami,“ ak si občan požičial od nebankovky, za ktorou stojí miestny „Boss“.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Oslovili ma viacerí ľudia, ktorí z dôvodov chudoby nemajú na internet, aby som zverejnil tieto podivné praktiky. Nuž z praxe v tomto regióne vyplýva, že ak si idete požičať peniaze, dobre si premyslite od koho si požičiate a keď už sa rozhodnete pre nebankovku, ktoré nevyžadujú 100% ručenie, dobre si preverte kto stojí v úzadí, resp. kto je sponzorom, lebo ak sa dostanete do „pasce“, budete mať len dve možnosti, ak nevrátite dlh, ak ste absolútne chudobný, pozrite americký film „Čistič“ a vžite sa do role obete. Ak predsa len čosi máte, tak sa snažte dlh splatiť načas, inak dopadnete ako pán Milan zo Žiliny, ktorý za nesplatený dlh dostal nelegálny trest – doživotnú exekúciu, dokonca potvrdenú súdom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Milan píše, že si požičal, ale žiaľ o pôžičku ho obral jeho spoločník, tak ju nevrátil. Nastúpil exekútor, ale dlh bol píliš veľký na jeho majetok, respektívne majetok predal exekútor hlboko pod cenu, aby sa dlh nesplatil. Keď sa Milan s rodinou prepadol na samé dno a stratil aj strechu nad hlavou, požiadal súd, aby exekúciu zastavil z dôvodov chudoby, nakoľko to exekučný poriadok umožňuje. Miestny Boss využil služby „justičného bordelu“ a súd návrh na zastavenie exekúcie zamietol, s odôvodnením, že pán Milan dostatočne nepreukázal nemajetnosť a navyše vraj oprávnený sa dozvedel, že robí kroky na navrátenie majetku.

SkryťVypnúť reklamu

Ťahanice nemali konca kraja a trvali vyše 5 rokov, za tú dobu sa Milanovi takmer rozpadla rodina, ale dúfal, že v dôchodku mu už dajú pokoj. Nedali, exekútor mu siahol aj na dôchodok a ponechal mu 127 euro, čo je podľa zákona dovolené. Pán Milan opäť požiadal súd o zastavenie exekúcie z dôvodov absolútnej chudoby s potvrdením zo sociálnej poisťovne, že poberá len 127 euro dôchdok kvôli exekuciám. Miestny Boss, opäť využil služby „justičného bordelu“ a pán Milan opäť dostal uznesenie, že jeho návrh sa zamieta, lebo dostatočne nepreukázal svoju chudobu…

Spomenul som si na vyjadrenie riaditeľa Sociálnej poisťovne, ktorý upozorňoval vládu, že vyše 30% dôchodcov poberá kvôli exekúciám dôchodok vo výške 127 euro. Tiež som zachytil, že sa zatajuje koľko sebevrážd spáchajú dôchodcovia! Koho sa má pán Milan opýtať, či môžu ústavné právo – právo na dôstojný život – zmariť exekútori, súdy a kadejakí bossovia? Kde to žijeme?

SkryťVypnúť reklamu

Podľa mňa je to zjavná diskriminácia dôchdcov, nakoľko skrachovaní podnikatelia sa môžu dať do osobného bankrotu, súd im nariadí tri roky žiť z minimálneho príjmu a potom sa dlh zo zákona anuluje. Nemalo by to platiť aj pre dôchodcov, tri roky im ponechať životné minimum a potom dlh anulovať?

Doživotná exekúcia pre dôchodcov je neprijateľná, všetci už vieme kde je príčina, nemali by politici urobiť „hrubú čiaru“ a nechať dôchodcom dôstojne dožiť? V opačnom prípade plne súhlasím s obsahom nasledovného videa.

Filip Adamik

Filip Adamik

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som za kompromisy alle ak treba aj za radikálne riešenia kde dohoda nie je možná. Zoznam autorových rubrík:  Politika a spoločnosťSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu