Prežije pán Mečiar Slovensko – Moravskú konfederáciu?

Uplynulo vyše päť rokov, čo pán Mečiar obsolvoval operáciu srdca, jeho stav je podľa špecialistov dobrý, avšak za predpokladu, že sa do budúcna vyhne krajne stresujúcim životným udalostiam. Podľa nemenovaných politológov, jedná nepríjemná udalosť je na obzore, ktorá by mohla ohroziť jeho srdiečko.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Už nie je verejným tajomstvom, že po 89-tom si páni Mečiar a Klaus rozdelili bývalé Československo na dve teritória, aby sa každý mohol hrať na svojom piesočku, bez obáv aby malý chlapec „ocikal“ toho väčšieho. Česi a slováci sa týmto dostali do područia milosti, či nemilosti tajných zoskupení, na strane jednej pod kontrolu sponzorov „perestrojky“ a na strane druhej pod kontrolu vykonávateľov tajného dohľadu - príslušníkmi bývalej Štb.

V tom čase ani Klaus, ani Mečiar nepovažovali históriu Veľkej Moravy za dôležitú. Ale plynutím času sa svet dostal do problémov, do popredia sa dostávajú ľudia, ktorí vôbec nič nevyrábajú, iba „vytvárajú (svoj) zisk“ bez toho, aby tvorba tohto zisku mala nejakú reálnu podstatu v podobe výrobku alebo služieb. Teraz už vieme identifikovať pravého vinníka mizérie, ktorú prežívajú obyčajní ľudia – bývalé štruktúry Štb, ktoré si vybudovali nezničiteľnú „chobotnicu“, a ktorá vyciciava bez milosti až do kosti.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zlodej kradne len do vtedy pokiaľ mu to okolie dovolí, alebo, „Božie mlyny melu pomali ale isto“sú známe príslovia históriou odskúšané, a tiež je známe, že doposiaľ každej mafii raz odzvonilo. Moraváci sa potrebujú zbaviť vplyvu „vychcaných čechúňov“, ako povedal jeden nemenovaný moravský rybár a slováci sa potrebujú zbaviť „mečiarizmu“, ktorý napáchal toľko zločinov, čo sa nepodarilo doposiaľ žiadnej „chobotnice“.

Zrejme svitá na „lepšie časy“, lebo plynutie času pri obliehaní nepriateľom má aj svoje pozitívne stránky, obliehaní hľadajú ako si zabezpečiť prežitie a aj za cenu spojenectva vyhnať darebákov zo svojej krajiny. Tieto myšlienky ma napadli, keď som pri náhodnom surfovaní objavil toto video. Prežije Mečiar prípadnú Slovensko - Moravskú konfederáciu?

Filip Adamik

Filip Adamik

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som za kompromisy alle ak treba aj za radikálne riešenia kde dohoda nie je možná. Zoznam autorových rubrík:  Politika a spoločnosťSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu