Sen o predčasných voľbách 2012

Snívalo sa mi, že Slovenská televízia vysielala na jednotke politickú reklamu a okrúhly stôl politikov, ktorí sľubovali, sľubovali a len sľubovali a na dvojke vysielala okruhlý stôl občianskej diskusie na tému „Pre ktoré „kauzy“ nebudem stranu „x“ alebo "y" voliť“.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Viem, že to bol len sen, ale niekto múdry povedal, že ak sa to sníva len jednému, tak je to ozaj len sen, ale ak sa tento sen sníva viacerým, ba tisícom tak sa sen stáva realitou.

Sen je nádherný keď všetko dobre skončí ako v rozprávke Aladinova lampa, ale ten môj sen bol oveľa krajší. Kým za okrhlým stolom na jedničke vysvetľovali predsedovia zúčastnených politických strán ako len oni a nikto iný len oni rozumejú čo občanov trápi, čo potrebujú a čo im sľubujú...., za okruhlým stolom na dvojke prebiehala kultivovaná občianská diskusia s veľmi horlivými rečníkmi prečo stranu „x“ alebo „y“ nevoliť. Strana SMER vypadla hneď na začiatku, lebo neprijala čl. 31 Sociálnej charty – právo na bývanie. Druhý rečník pomohol KDH von z kola argumentom, že práve ich poslanci navrhli zákon o dobrovoľných dražbách, ktorý potmehúcky dovoľuje aj nedobrovoľné dražby bez rozhodnutia súdu. SDKU dostalo červenú kartu za sociálne roformy, ktoré doslova začali vyrábať chudobu, pričom Gorililám predávali za babku štátne podniky a poberali miliónové úplatky. Rad prišiel aj na nové strany akou je napríklad 99%, títo dostali padáka za falšovanie petičných hárkov a organizovanie nezákonnej verejnej zbierky. Iné zase za to, že ich predsedovia sú obvinení, obžalovaní a stíhaní pred súdom za podvody za DPH, tunelovačky, rozkrádačky a podobne. Takto rad za radom vypadávali strany jedna za druhou, až v „zozname“ nozostala ani jedna. Musel by som román napísať aby som o všetkých kauzách podrobne hovoril, ale záver sna bol najkrajší. Sledovanosť tej politickej „šou“ na jednotke bola 1% a sledovanosť občianskeho okruhlého stola na dvojke bola 99%. Takú radosť vo sne som nemal už dlho.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aká je ale realita? O nej sa nebudem zmieňovať, tú pozná každý, už aj vrabec na streche, škoda slov. Ale jedno Vám chcem povedať, ako skôr narodený si to môžem dovoliť. Vo Švajčiarsku je skutočne tento sen realitou, nakoľko tam sa do diskusie dostanú len kvalifikovaní občania. Ako? Po prvé majú prednosť občianske združenia, lebo majú legitimitu v tom, že boli zaregistrované na úradoch. Samozrejme môžu vystúpiť aj jednotlivci, ale len tí, ktorí priniesli odporúčajúci list od desiatich susedov podpísaný pred notárom, že ho odporúčajú do diskusie. Takto to v skutočnosti funguje vo Švajčiarsku, každý kto chce ísť do politiky alebo diskusie v celoplošnom médiu ako je televízia, musí mať potvrdené dobrozdanie od spoluobčanov v mieste svojho bydliska, ktorí potvrdia, že pochádza zo slušnej rodiny, nie sú známe žiadne okolnosti o jeho nemorálnosti, že sa aktivuje v tej či onej oblasti, a urobil už niekoľko stretnutí s občanmi a podobne. Verte mi, tam sa darebák nedostane ani do politiky ani pred kameru.

Skryť Vypnúť reklamu

Poďme spolu snívať sen, pomôžem Vám jedným videozáznamom, ktorý som náhodne vybral z internetu, ale najviac sa mi páči, nie pre jeho technickú „nekvalitu“ alebo jeho amatérske prevedenie, ale za snahu urobiť niečo pre veci verejné. Snaha sa cení najviac keď vychádza z nevyhnutnosti sebazáchrany pred nespravodlivosťou. Dobrým učiteľom sa môže stať len ten, čo prešiel údolím. Než pôjdete k volebným urnám pozrite si niekoľko užitočných postrehov.

Filip Adamik

Filip Adamik

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som za kompromisy alle ak treba aj za radikálne riešenia kde dohoda nie je možná. Zoznam autorových rubrík:  Politika a spoločnosťSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu