Pesimistická vízia budúcnosti z enviromentálneho hľadiska

Svet v roku 2050 bude stáť na rozhraní. Buď ľudstvo k tomuto dátumu zmení svoje postoje, určí si ohľaduplné a prijateľné cieľe a bude napredovať cestou udržateľnej budúcnosti, alebo odsúdi svoju civilizáciu k zániku do zabudnutia. Prostriedky aj technológie existujú, aby sa mohlo ľudstvo rozvíjať udržateľným smerom a viac než k vojnám a biede či katastrofám smerovať k symbióze a mieru.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Planéta Zmen je v ohrození ako málokrát v histórii. Máme dve možnosti. Možnosť rozumnosti, súcitu, pochopenia a zodpovednosti, alebo možnosť bigotnosti, chamtivosti, nenávisti a ľahostajnosti.

„Dokonalosť spôsobov a zmätenosť cieľov, podľa môjho názoru, charakterizujú našu dobu.“

- Albert Einstein

Doba sa neustále mení, no niekedy sa zdá, že sa spoločné problémy stále objavujú a ľudia narážajú znova a znova do tých istých múrov nedokonalostí ľudskej spoločnosti a správania. Vtedy je potrebné sa zastaviť a nájsť svoje chyby, prehodnotiť svoje postoje a zmeniť svoju životnú filozofiu. Ďalším dôvodom, prečo som sa rozhodol zverejniť túto tému, je môj osobný podiel zodpovednosti za životné prostredie a budúcnosť spoločnosti, v ktorej budem žiť a budú žiť ľudia, čo po mne prídu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tiež chcem upozorniť ostatných na niektoré problémy, ktoré ohrozujú vývoj ľudskej civilizácie a môžu vyústiť v evolučnú degeneráciu.Cieľom ďalšej zaujímavej relácie KONTRA z dielne Molnárovcov je prostý, pokúsiť sa zhruba načrtnúť pesimistickú víziu budúcnosti, pretože spoločne veríme, že ak dokáže prísť dostatočne včasné upozornenie, je možné napraviť aj chyby, ku ktorým ešte nedošlo. Pokiaľ to dovoľujú súčasné vedomosti, zaznelo viacero možností, ako by svet vyzeral v polovici súčasného storočia, zatiaľ čo sa nevyhneme aj nutnej predstavivosti a domýšľania.

Ako to vidí mladá generácia sa dozviete od 16 ročného gymnazistu, ktorý má prehľad o veciach viac ako by ste predpokladali.

Skryť Vypnúť reklamu

Nezabudnite pozrieť záverečný titulok:

Pozri prezentáciu na www.koloseo.info/prezentacia

Filip Adamik

Filip Adamik

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som za kompromisy alle ak treba aj za radikálne riešenia kde dohoda nie je možná. Zoznam autorových rubrík:  Politika a spoločnosťSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu