Béreš a Cserhalmi v zájomnej konfrontácii na Rally Pelhřimov

V českom Pelhřimove sa v "priamej konfrontácií" stretli dvaja momentálne najlepší slovenskí rally jazdci Jozef Béreš jun. a Tibor Cserhalmi. Kým Béreš v sezóne 2006 stíha okrem pretekov seriálu Junior World Rally Championchip aj domáci šampionát, Cserhalmi sa tohto roku sústreďuje výlučne na štarty v zahraničí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Tibor Cserhalmi sa za volantom Suzuki Ignis S1600 predstaví na pretekoch MS - ADAC Rally Deutschland. S rovnakým autom odštartuje Jozef Béreš jun. v závere augusta fínsku rally.
Tibor Cserhalmi sa za volantom Suzuki Ignis S1600 predstaví na pretekoch MS - ADAC Rally Deutschland. S rovnakým autom odštartuje Jozef Béreš jun. v závere augusta fínsku rally. (zdroj: foto: Suzuki)

Boj o sekundy sa nakoniec nekonal, lebo obidvaja jazdci si plnili skôr testovacie povinnosti. Béreš sa na pelhřimovský rallysprint dostal vďaka pozvaniu českého tímu ROTO. Hlavným cieľom účinkovania nášho jazdca bolo otestovať a pohrať sa so setupm plzeňského Fiatu Punto S1600. Cserhalmi sa na tunajších rýchlostných skúškach zoznamoval so Suzuki Ignis S1600, s ktorým má v pláne štartovať na ADAC Rally Deutschland, pretekoch MS.V cieli súťaže patrilo Bérešovi jedenáste miesto absolútne, Cserhalmi, ktorý s autom kategórie Super 1600 nemá v podstate žiadne skúsenosti došiel trinásty. V skupine S1600 Slováci obsadili druhú, resp. tretiu priečku za Čechom Petákom na Renaulte Clio S1600.V absolútnom poradí Rally Pelhřimov o víťazstvo bojovali Flídr s Trněným na Octaviách WRC. Po niekoľkých zmenách na prvom mieste sa z triumfu tešil Flídr, pred Trněným a mohutne finišujúcim Poliakom Kucharom jazdiacom na produkčnom Subaru Impreza.Cserhalmi už o niekoľko dní odchádza na zoznamovacie jazdy pred nemeckou rally, kde už v minulosti niekoľkokrát štartoval, so Suzuki však zaznamená v MS premiéru. Béreš v Nemecku neštartuje, koncom augusta sa ale predstaví na šotolinovej Neste Rally Finland.Slovenské majstrovstvá by mali pokračovať septembrovou Suzuki Autosalón Rally (8. - 10. september) v Nitre. Vzhľadom na niekoľko zrušených pretekov tohtoročnej sezóny však štart nitrianskej súťaže stále nie je istý.

Filip Garaj

Filip Garaj

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Momentálne študent, v budúcnosti možno motoristický novinár. Zoznam autorových rubrík:  AutoMotorsportNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu