13. dôchodok je najväčší volebný podvod a volebná korupcia

Smeráci sa nehambia oklamať ľudí ani týždeň pred parlamentnými voľbami. Ficova vláda už 10 rokov sľubuje 13. dôchodok, no doteraz ho nedokázala legislatívne zaviesť, hoci bola sama vo vláde.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Obrázok blogu

Bol som v šoku z toho čo si dnes dovolil Dušan Muňko povedať na tlačovej konferencii. Dušan Muňko je známy dôchodkový podvodník. Ja sám som v dvoch prípadoch porazil Sociálnu poisťovňu na Najvyššom súde Slovenskej republiky. V jednom prípade to bolo za čias, kedy bol generálnym riaditeľom Sociálnej poisťovne práve onen Dušan Muňko a v druhom prípade to bol Ľubomír Vážny.

Smeráci sa nehambia oklamať seniorov ani týždeň pred parlamentnými voľbami. 

V skutočnosti však nepôjde o žiaden "13. dôchodok". Som študent práva, rád to vysvetlím. Ale najskôr si dovolím poznamenať, že 13. dôchodok je prejav zlyhania sociálneho štátu. Pretože dôchodkový systém by mal byť nastavený tak, aby bolo možné z neho dôstojne vyžiť a dôchodcovia nepotrebovali "mikulášsky" darček.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale teraz k právnej rovine. Smeráci totižto mohli 13. dôchodok zaviesť už pred 10. rokmi, kedy pred parlamentnými voľbami sa snažili osloviť voličov, to isté sa pokúšajú aj teraz týždeň pred ďalšími parlamentnými voľbami po uplynutí 10. rokov.

V skutočnosti Smeráci nechcú zaviesť ozajstný 13. dôchodok, ale chcú pretransformovať vianočný príspevok, ktorý je poskytovaný na základe zákona č. 592/2006 Z. z. o poskytovaní vianočného príspevku niektorým poberateľom dôchodku a o doplnení niektorých zákonov.

Teda Smeráci chcú po zavedení 13. dôchodku postupne zrušiť vianočný príspevok, čiže len sa to bude inak volať. 

Skryť Vypnúť reklamu

V opačnom prípade by to bol de facto 14. dôchodok, ale Smeráci nikdy nezavedú rakúsky dôchodkový model v ktorom je za rok 14 dôchodkov.

Navyše treba upriamiť pozornosť na ustanovenie § 63, ods. 3 zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení podľa ktorého sa od roku 2016 započítava do dôchodku ľuďom, ktorý presiahli osobný mzdový bod v hodnote 1,25 len 68 % z výšky vymeriavacieho základu z ktorého si však platili poistné vo výške 100 %.

Čiže je zrejmé a nesporné, že to o čo počas celého roka ukrátili dôchodcov, tak to im pošlú ako 13. dôchodok. Čiže ide iba o klam, na ktorý však ľudia, ktorí nepoznajú právo ľahko naletia.

Skryť Vypnúť reklamu

V skutočnosti však nejde o žiaden "13. dôchodok" tak ako ho pozná napríklad rakúsky dôchodkový model práva sociálneho zabezpečenia.

Práve naopak - ide o nielen volebný podvod, ale aj volebnú korupciu, ktorá sa deje týždeň pred parlamentnými voľbami. Smeráci si takto chcú "kúpiť" hlasy seniorov, ktorých následne okradnú na nízkych dôchodkoch.

Pokiaľ by sme mali adekvátny a spravodlivý dôchodkový systém, tak by sme nepotrebovali žiaden 13. dôchodok, ale naši dôchodcovia by dostávali dôstojný dôchodok pravidelne každý jeden mesiac v roku.

Filip Pastorek

Filip Pastorek

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám 23 rokov, som študent práva a kandidujem do NR SR v parlamentných voľbách 2020 za stranu Za ľudí - moje číslo na kandidátke je 139.Parlamentné voľby sa konajú v sobotu 29. februára 2020. Budem rád, ak mi dáte príležitosť zmeniť Slovensko k lepšiemu.Spravodlivosť je niečo o čo musíme neustále usilovať, aj keď vieme, že v absolútnej kryštalickej podobe ju nemôžeme nikdy dosiahnuť. Úspech majú tí, ktorí poznajú celý les práva, nie len jeden strom zákona.Na svojom konte mám takmer 30 právoplatne skončených právnych vecí - s absolútnou úspešnosťou, avšak vo viacerých prípadoch som sa spravodlivosti dovolal až na Najvyššom súde Slovenskej republiky.Môžete sa na mňa s dôverou obrátiť, e-mail na mňa je filippastorek@azet.skKaždému jednému prípadu sa budem osobne venovať! Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu