Andrej Kiska je politik 3. tisícročia

Prvý nezávislý prezident. Najdôveryhodnejší ústavný činiteľ Slovenskej republiky. Odvážny človek, ktorý reálne dokázal pohnúť Slovensko vpred.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (43)
Obrázok blogu

Stojíme na kľúčovej križovatke politických dejín. Začiatkom budúceho roka nás čakajú parlamentné voľby 2020. Pôjde o prelomové a najzásadnejšie voľby v našej krajine, nakoľko sa jedná o produkciu zákonodarnej moci (legislatívy) podľa ktorej sa riadi moc súdna (justícia) ako aj moc výkonná (exekutíva).

Je nepochybné, že nadchádzajúce parlamentné voľby budú v našej krajine historicky najnáročnejšie. Do volieb vstupuje historicky najvyšší počet politický subjektov.

Ako študent práva musím konštatovať, že bude veľmi náročné presadiť kľúčovú hodnotu na ktorej je postavený demokratický právny štát, a to rovnosť pred zákonom. Aby platilo právo rovnako pre všetkých. Napokon rovnosť pred zákonom predstavuje jeden zo štyroch základných pilierov spravodlivosti podľa Rímskeho práva.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V blížiacich sa voľbách sa bude uchádzať o mandát niekoľko strán. Som však presvedčený, že zvíťazí perspektivita budúcnosti a túžba po zmene. Jednou z nich je novovzniknutá strana Za ľudí na čele s bývalým prezidentom našej krajiny Andrejom Kiskom.

Musím konštatovať, že pán Andrej Kiska je nepochybne politik 3. tisícročia. Počas výkonu svojho 5-ročného mandátu najvyššieho ústavného činiteľa našej krajiny nesklamal, dodržal sľuby a najmä preukázal odvahu nepoddať sa tlakom vládnej garnitúry našej krajiny.

Nabral odvahu nevymenovať krachujúcich politikov na post ústavných sudcov, čím zachránil nádej na existenciu orgánu ochrany ústavnosti našej krajiny, ktorý je ako jediný oprávnený na vnútroštátnej úrovni zvrátiť akýkoľvek právoplatný justičný omyl všeobecných súdov, či odložiť ich vykonateľnosť (sistáciu). Ústavný súd má vo svojej podstate prakticky gigantickú právomoc, ako jediný súd má právomoc zrušiť akékoľvek právoplatné súdne rozhodnutie, a to aj vrátane Najvyššieho súdu.

Skryť Vypnúť reklamu

Andrej Kiska a strana Za ľudí nepochybne prináša nádej na reálnu zmenu k lepšiemu.

Filip Pastorek

Filip Pastorek

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám 23 rokov, som študent práva a kandidujem do NR SR v parlamentných voľbách 2020 za stranu Za ľudí - moje číslo na kandidátke je 139.Parlamentné voľby sa konajú v sobotu 29. februára 2020. Budem rád, ak mi dáte príležitosť zmeniť Slovensko k lepšiemu.Spravodlivosť je niečo o čo musíme neustále usilovať, aj keď vieme, že v absolútnej kryštalickej podobe ju nemôžeme nikdy dosiahnuť. Úspech majú tí, ktorí poznajú celý les práva, nie len jeden strom zákona.Na svojom konte mám takmer 30 právoplatne skončených právnych vecí - s absolútnou úspešnosťou, avšak vo viacerých prípadoch som sa spravodlivosti dovolal až na Najvyššom súde Slovenskej republiky.Môžete sa na mňa s dôverou obrátiť, e-mail na mňa je filippastorek@azet.skKaždému jednému prípadu sa budem osobne venovať! Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu